Tag: Koncentracja

Nauka

Jak się skoncentrować na nauce?

Sesja i Egzaminy
Jak się skupić i skoncentrować na nauce? Jeśli masz kłopoty z koncentracją a nauka sprawia Ci trudności, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą pozbierać rozbiegane myśli i skierować całą swoją uwagę na aktualnie wykonywaną czynność. Umiejętność dobrej koncentracji uwagi jest nagrodą samą w sobie. Dzięki niej człowiek jest bardziej opanowany, mądrzejszy oraz dużo łatwiej przychodzi mu przystosowanie się do nowych warunków np. pracy. Elastyczność to dziś podstawa a elastyczność, to też umiejętność szybkiego uczenia się nowych rzeczy.
płomień świecy

Jak poprawić koncentrację wykorzystując światło świecy?

Rozwój Osobisty
Większość ludzi ma obecnie problemy z koncentracją w szkole, w pracy i w różnych innych sytuacjach. Najlepszym sposobem na poprawienie koncentracji, jest rozpoczęcie ćwiczeń naszego chaotycznego, zapracowanego umysłu tak, by stał się spokojny, czysty i całkowicie skoncentrowany zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Poniżej przedstawiam ćwiczenie wykorzystujące do koncentracji światło świecy. Oto jak przebiegają poszczególne etapy tego ćwiczenia:
mężczyzna pracujący

Jak się skupić na najistotniejsztch rzeczach?

Stres w Pracy
W dzisiejszych czasach jesteśmy bardziej zajęcie, niż to miało miejsce kiedykolwiek wcześniej. Pracujemy więcej i jesteśmy bardziej zestresowani. Mimo iż tak naprawdę mamy do zrobienia znacznie mniej niż nasi przodkowie, to jesteśmy bardziej zmęczeni i mniej zadowoleni z życia. Problem polega na tym, że jesteśmy przeciążeni informacjami i zadaniami. Staramy się dobrze wywiązać ze wszystkich obowiązków, zamiast skupić się tylko na rzeczach naprawdę ważnych. Zatem jeśli chcesz zmienić swoje życie na lepsze, musisz skupić się na tym, co najistotniejsze, a wolny czas przeznaczyć na relaks. Na początku z pewnością bardzo trudno będzie ci się przyzwyczaić do zrezygnowania z niektórych spraw, jednak taka zmiana wyjdzie ci tylko na dobre. Obniży się poziom stresu, wzrośnie produktywność i co najważniejsze wzrośnie również zadowolenia z życia. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci skupić się na najistotniejszych rzeczach.
Olejki

Jak zrobić olejek zapachowy na pamięć i koncentrację?

Aromaterapia
Jeśli masz kłopoty z pamięcią i koncentracją, spróbuj aromaterapii. Aromaterapia jest naturalna, bezinwazyjna i bezpieczna, a przede wszystkim bardzo przyjemna w użyciu. Oto kilka przepisów na olejki, które powinny wzmóc twoją zdolność koncentracji:
Poprawa pamięci

5 cudownych ziół poprawiających pamięć

Mózg i Układ Nerwowy

Wspomnienia tworzą historię naszego życia i nas samych. Lubimy powracać myślami do chwil, które dzieliliśmy z bliskim, kiedy odnosiliśmy sukcesy. Lecz stres związany ze współczesnym tempem życia wpływa na naszą pamięć. Wysokie ciśnienie, osłabione działanie tarczycy, skutki uboczne pochłanianych masowo lekarstw sprawiają, że czasami w naszej głowie pojawia się kompletna pustka. Dlaczego tak się dzieje? Bo bierzemy za dużo na siebie, za dużo chcemy zrobić na raz. Natura jak zawsze spieszy nam z pomocą. Następujące pięć ziół może nam pomóc w zdjęciu ciężkiej zasłony.