Tag: Problemy z nauka

Nauka

Jak się skoncentrować na nauce?

Sesja i Egzaminy
Jak się skupić i skoncentrować na nauce? Jeśli masz kłopoty z koncentracją a nauka sprawia Ci trudności, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą pozbierać rozbiegane myśli i skierować całą swoją uwagę na aktualnie wykonywaną czynność. Umiejętność dobrej koncentracji uwagi jest nagrodą samą w sobie. Dzięki niej człowiek jest bardziej opanowany, mądrzejszy oraz dużo łatwiej przychodzi mu przystosowanie się do nowych warunków np. pracy. Elastyczność to dziś podstawa a elastyczność, to też umiejętność szybkiego uczenia się nowych rzeczy.
Nauka

Jak uczyć się wyłącznie tego, co lubisz?

Rozpoczynanie Nauki
Wielu Polaków wyznaje tezę, że powinniśmy się uczyć wszystkiego i znać dobrze na wszystkim. Jednak jak się okazuje, nie każdy uczeń musi posiadać najlepsze oceny z każdego przedmiotu. Pozwól więc sobie samemu lub swojemu dziecku na skupieniu się na nauce tego, co sprawia mu przyjemność, stanowi jedno z jego zainteresowań i jest jego prawdziwą pasją. Dzięki temu wspaniale rozwiniesz te umiejętności, które pozwolą Ci w przyszłości wiele osiągnąć i dzięki którym będziesz usatysfakcjonowany. Co zatem zrobić, by uczyć się przede wszystkim tego, co lubisz, lub co lubi Twoje dziecko? Oto kilka wskazówek.

Jak pomóc nastolatkowi w nauce?

Szkoła
Najważniejsze jest wyciągniecie właściwych wniosków, tak aby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. Kiepskie świadectwo może być sygnałem, że coś zaniedbałaś. Może zbagatelizowałaś to, że dziecko w ogóle nie przeznacza czasu na naukę i zadania domowe, może potrzebuje pomocy ze strony rodziców? Albo powinnaś wcześniej porozmawiać z dzieckiem, aby poznać jego nastawienie do szkoły (bo na przykład nastolatek od kilku miesięcy uważa, że nauka nie ma sensu)? Na pewno powinnaś umówić się z wychowawcą, aby dowiedzieć się, jakie przyczyny tej sytuacji widzi nauczyciel.