Tag: Jazda konna

skręcanie na koniu

Jak skręcać na koniu?

Jazda Konna
Generalnie jest tak, że jadąc na koniu trzymasz w dłoniach wodze. Lewa ręka używa lewej wodzy, a prawa prawej. W zależności od tego, którą ręką pociągniesz za wodze, koń skręci w tym kierunku. Jest to podstawowa metoda, żeby nakierować konia. W miarę jak nabierzesz wprawy w jeździe na koniu, oswoisz się z jego 'kierowaniem'. Ale na samym początku musisz opanować podstawowe zasady nakierowywania konia.
jazda konna

Jak jeździć konno?

Jazda Konna
Nauka jazdy konnej to trudne, ale bardzo ekscytujące doświadczenie. Stosowanie się do poniższych wskazówek pomoże ci sprawnie i bezpiecznie przejść kilka pierwszych lekcji jazdy konnej. Jazda konna to jedna z najbardziej absorbujących dyscyplin. Jest idealna dla każdego, kto lubi towarzystwo zwierząt, a ponadto wpływa korzystnie na naszą postawę, wzmacnia mięśnie nóg i kręgosłupa oraz poprawia pracę układu krążenia. Musisz jednak pamiętać, że koń to nie samochód. To żywe stworzenie, które ma własny rozum i decyduje czy cię słuchać, czy nie. Duże znaczenie ma więc twoja postawa. Każdy kto planuje naukę jazdy konnej powinien wcześniej zrobić swego rodzaju rozeznanie. Poniżej znajdziesz wskazówki, które pomogą ci zachować bezpieczeństwo podczas pierwszych lekcji jazdy konnej.
dosiadanie konia

Jak dosiąść konia?

Jazda Konna
Nie wiesz w jaki sposób bezpiecznie podejść do konia i go dosiąść? To nic trudnego. Przeczytaj poniższe wskazówki, a z pewnością znajdziesz odpowiedź.
dziecko i koń

Co zrobić żeby dziecko nie bało się konia?

Dziecko a Sport
Obecnie bardzo popularną formą rekreacji stało się jeździectwo. Pasję tę można rozwijać także w kierunku sportowym. Organizowane są zawody ujeżdżenia oraz skoków. Jedną z form terapii dla osób niepełnosprawnych jest hipoterapia – czyli zajęcia prowadzone na lub przy koniu. Jeśli chcemy by nasze dziecko spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu i do tego nauczyło się tej pięknej umiejętności, jaką jest jeździectwo, udajmy się do najbliższej stadniny. Co jednak zrobić, gdy nasza pociecha boi się koni? Oto kilka sprawdzonych sposobów na oswojenie dziecka z tak dużym zwierzęciem, jakim jest koń.
Jeździec na koniu

W co powinien być wyposażony jeździec do jazdy konnej?

Odzież Sportowa
Odpowiedni strój do jazdy konnej ułatwia nam ją oraz zapewnia bezpieczeństwo. Nie trzeba od razu wydawać majątku na najlepsze bryczesy i eleganckie wręcz paradne ubranie, ale niektóre rzeczy są niezbędne. Jak w każdym sporcie tak i w jeździectwie na początku należy nieco zainwestować w wyposażenie.

Jak ropoznać humor konia?

Zachowania Koni
Żeby dogadać się z koniem, warto jest znać jego humor. Jest wiele czynników, które pomagają nam właściwie go odczytać. Zazwyczaj jest to proste. Zapraszam do lektury.

Jak powinien wyglądać ubiór jeźdźca?

Kluby Jeździeckie
Do każdego sportu potrzebny jest strój - tak jest również w jeździe konnej. W odpowiednim stroju, przeznaczonym do jazdy konnej będziemy czuć się komfortowo.

Jak siodłać konia?

Kluby Jeździeckie
W jeździectwie nie liczy się tylko umiejętność jazdy, ale także umiejętność siodłania i kiełznania. W tym artykule zajmiemy się siodłaniem. Siodłanie jest prostym elementem.

Jakie są rodzaje siodeł?

Akcesoria dla Koni
Siodło jest bardzo ważnym elementem w jeździectwie. Jest wiele rodzajów siodeł a każde jest do innej "dziedziny" jazdy konnej (skoki, ujeżdżenie itp).

Co zrobić kiedy koń poniesie?

Zachowania Koni
Kiedy koń poniesie to oznacza, że jeździec stracił nad nim panowanie. Najczęściej koń ponosi w terenie wówczas kiedy się czegoś przestraszy. Jak już to się stanie, to co wtedy zrobić ?