Tag: Pranie

poduszki

Jak prać poduszki?

Pranie
Brudna, nieświeża pościel nie jest niczym przyjemnym. Żal wyrzucać poduszki tylko dlatego, że straciły sprężystość i świeżość. Nie przejmuj się jednak, można je przecież wyprać. Sprawdź na metce poduszki, czy w jej przypadku zalecane jest pranie w pralce, czy ręcznie. Jeśli chcesz się dowiedzieć więcej, przeczytaj tą poradę.
Rozwieszanie prania

Jak zrobić pranie?

Pranie

Czy wreszcie ktoś się za Ciebie wziął, nie ważne kto – rodzice, współmałżonek czy współlokator, i powiedział, że czas najwyższy, abyś nauczył się robić pranie? A może sam doszedłeś do wniosku, że warto wreszcie posiąść tę umiejętność i prać za sobą swoje własne ubrania? Nie bój się, to nic trudnego. Po prostu podziel ubrania, posortuj je według kolorów oraz na takie, które można prać w wysokich i niskich temperaturach. Wszystkie inne informacje znajdziesz poniżej.

sortowanie prania

Jak sortować pranie?

Pranie

Jeśli postąpisz zgodnie z poniższymi wskazówkami dotyczącymi prawidłowego sortowania prania uświadomisz sobie, że to wcale nie jest skomplikowane. Powiem więcej, to prostsze niż sobie potrafisz wyobrazić. Wszystko sprowadza się do dobrej organizacji. Posłuż się moimi instrukcjami krok po kroku, a Twoje życie stanie się dużo prostsze jeśli chodzi o pranie.

kaszmir

Jak prać kaszmir?

Pranie
Kaszmirowe rzeczy są dosyć delikatne. Najwięcej problemów sprawiają wówczas, gdy należy je wyprać. Kaszmiru nie można wrzucić do pralki, a przecież nikt nie chce ciągle oddawać bluzki czy szalika do pralni chemicznej. Z tego powodu postanowiłam podzielić się z wami moim sposobem na pranie kaszmiru.
Pranie

Jak zrobić i szybko wysuszyć pranie w podróży?

Odzież na podróż
W niektórych sytuacjach pranie w podróży jest konieczne. W podróży nie mamy dostępu do własnej szafy więc musimy ograniczyć się do kilku par ubrań. Jednak co robić gdy pobrudzimy nasze ubrania a nie mamy zapasowych. Oczywiście najlepiej jest je uprać. Co zrobić gdy nie mamy pod ręką pralki. W artykule znajdziesz wskazówki jak szybko uprać i wysuszyć pranie.
naturalny płyn zmiękczający do tkanin

Jak zrobić naturalny płyn zmiękczający do tkanin?

Pranie
Dzięki temu płynowi zmiękczającemu zaoszczędzisz pieniążki i zyskasz na zdrowiu. Nie zawiera chemikaliów, a dzięki ogólnie dostępnym składnikom nie będziesz mieć problemów z ich zebraniem. W zależności od tego jakiej odżywki użyjesz, Twoje ubrania będą za każdym razem inaczej pachnąć. Ja jestem zadowolona z tego płynu. Przekonaj się co do jego skuteczności i Ty.
pralka

Jak prawidłowo prać ubrania?

Pranie
Odpowiednie pranie i suszenie naszych ubrań może znacznie wpłynąć na ich wygląd oraz ich żywotność. Chyba każdy z nas pragnie, by jego ukochane ubrania przetrwały w nienaruszonym stanie jak najdłużej. Czasem zdarza się, że nieprawidłowe pranie może zakończyć się katastrofą - skurczeniem lub znacznym rozciągnięciem materiału. Jak zatem prać, by nasze ubrania zawsze wyglądały jak nowe i utrzymywały swój kolor? Oto kilka wskazówek dotyczących prania naszych ubrań.
Brudne ubrania.

Jak wywabić plamy z ubrań?

Usuwanie plam
Zmorą nas wszystkich są różnorodne plamy na ubraniach. Czasami pierzemy w kółko ulubioną bluzkę w nadziei, że plama z wina magicznie zniknie. Często zwykły proszek i pralka nie wystarczą. Dlatego warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby na różne rodzaje plam, które przedstawiamy poniżej.
pranie

Jak przedłużyć trwałość ubrań?

Pranie
Każdy z nas ma ubrania, w których czuje się najlepiej. Nosimy je tak często jak tylko się da i równie często pierzemy. Jednak każde kolejne pranie niszczy tkaniny sprawiając, że ukochana bluzka lub spodnie z czasem nie nadają się już do użytku. Okazuje się jednak, że istnieje kilka sposobów, które mogą w znaczący sposób przedłużyć trwałość ubrań. Są one bardzo proste i wymagają jedynie wdrożenia kilku „dobrych praktyk”. Jakie to praktyki, dowiesz się poniżej.

Co robić, aby czarne ubrania pozostawały czarne na dłużej?

Narzędzia czyszczące
Czarne ubrania są bardzo eleganckie, a ich klasyka pozwala na łączenie ich w wiele zestawów. Niestety wyblakłe materiały nie są już tak efektowne, a wręcz przynoszą odwrotny efekt. Co robić, aby czarne pozostało czarne na dłużej? Przeczytaj artykuł!