Tag: Jak zobaczyć ukryte pliki

ukryte pliki i foldery

Jak pokazać ukryte pliki?

System Operacyjny Windows
Windows domyślnie usuwa niektóre pliki, aby nie były one widoczne w Windows Explorer i folderach Mojego komputera. Ma to na celu ochronę tych plików przed przypadkowym usunięciem bądź zmianą, są to bowiem zazwyczaj pliki systemowe. Niestety wirusy i programy szpiegowskie mogą bardzo często ukrywać się właśnie w tych plikach, dzięki czemu są one trudne do wykrycia i usunięcia. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zmienić ustawienia systemu, żeby móc zobaczyć ukryte i chronione pliki. W ten sposób będziesz w stanie wykryć i usunąć wszelkie nieprawidłowości.


Podobne porady

dysk twardy

Jak naprawić pliki systemowe Windows XP?

Diagnostyka i Usuwanie Błędów
Naprawa uszkodzonych plików w systemie Windows XP jest bardzo prosta. Możesz w tym celu skorzystać z programów znajdujących się na dysku systemowym Windows XP. Dzięki temu przywrócenie uszkodzonych plików okaże się dziecinnie proste. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak to zrobić.
kosz windows

Jak odzyskać usunięte pliki z komputera?

Wsparcie dla Komputerów Osobistych
Jeśli usunąłeś przypadkiem ważny plik i koniecznie musisz go odzyskać z powrotem, nie rozpaczaj. Zależnie od tego jak dawno został usunięty ten plik, może być nadal na komputerze. Wystarczy kilka prostych kroków.
folder ściśle tajny

Jak skutecznie ukryć folder w Windows?

System Operacyjny Windows
W życiu bywa różnie. Niektóre sytuacje zmuszają nas do trzymania pewnych rzeczy w tajemnicy. Jest to szczególnie trudne, gdy rzeczy te mają postać cyfrową, a z naszego komputera korzystają inni domownicy lub współlokatorzy. Jak zachować w ukryciu to, czego lepiej nie wywlekać przy obcych na światło dzienne? Ukryć foldery w Windows. Ale nie byle jak! Skutecznie. Tak, by nikt nie przechytrzył nas wybierając opcję „Pokaż ukryte pliki i foldery”.
kody serwisowe Nokia

Kody serwisowe Nokia - ukryte menu

Telefony Komórkowe
Twój telefon skrywa w sobie wiele sekretów. Gdy standardowy zestaw ustawień okazuje się niewystarczający, nie warto przepłacać i biec z telefonem do serwisu. Wystarczy zapoznać się z ukrytym menu Nokii – kodami serwisowymi, które dają dostęp do bardzo wielu funkcji, z których istnienia pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy. Listę najważniejszych kodów do Nokii zamieszczam poniżej.