Tag: Robaki w łazience

rybik

Jak pozbyć się rybików?

Inne Owady
Rybiki są powszechnie spotykane pod prysznicami, wanną i w miejscach, gdzie panuje wilgoć. Te małe srebrne owady przypominają swoim wyglądem rybę. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zapobiec inwazji rybików w swoim domu.


Podobne porady

bezpieczna łazienka

Jak urządzić łazienkę, by była bezpieczna?

Inne

Planując wyposażenie mieszkania, bądź domu ze szczególną uwagą oglądamy magazyny wnętrzarskie, dobieramy kolory ścian, zastanawiamy się nad zakupem designerskich elementów, które nadadzą pomieszczeniom wyrazu. Zdajemy sobie jednocześnie sprawę, że dom nasz, nie będzie muzealnym wnętrzem, lecz miejscem w którym toczyć się będzie życie.

 

Nasz dom powinien być nie tylko wysmakowany pod względem estetycznym, ale także bezpieczny w użytkowaniu. Zasady te dotyczą także domowych łazienek i toalet. Szczególne wyzwanie staje przed rodzicami małych pociech, bądź też żyjącymi pod jednym dachem wielopokoleniowymi rodzinami.

 

Obecność młodych domowników, jak i tych w "sile wieku", wymusza szczególną troskę o ich bezpieczeństwo. Pamiętajmy jednak, że nie tylko wiek jest tu wyznacznikiem. Niezależnie od tego ile sobie liczymy lat powinniśmy zadbać o to, by nasz dom i jego wyposażenie było nam "przyjazne", niwelowało wszelkie zagrożenia i zapewniało życie w zdrowym otoczeniu.

akcesoria łazienkowe, wyposażenie łazienki, dodatki łazienkowe, aranżacja łazienki, wystrój łazienki

Jak zaaranżować i wyposażyć łazienkę?·

Aranżacja wnętrz
Budujesz, remontujesz czy tylko urządzasz łazienkę? Warto na tym etapie zastanowić się na kilkoma ważnymi kwestiami dotyczącymi tego pomieszczenia by stworzyć nie tylko w pełni funkcjonalną ale i niezwykle oryginalną i efektowną świątynię urody i relaksu w duchu SPA & Wellness.
ręczniki

Co zrobić żeby ręczniki były miękkie?

Pranie
Chyba każdy z nas uwielbia po kąpieli lub prysznicu zanurzyć się w miękki, miły ręcznik. Zakupienie ręczników dobrej jakości daje nam gwarancję, że nasze ręczniki pozostaną miękkie i puchate przez długi okres użytkowania. Najlepiej wybierać te zrobione w 100% z bawełny. Ale nawet najlepsze ręczniki po wielokrotnych praniach stracą na kolorze i teksturze. Warto więc pomyśleć o odpowiedniej pielęgnacji ręczników, aby służyły nam przez długi czas.
dynia zwyczajna

Jakie są właściwości lecznicze dyni?

Ziołolecznictwo
Dynia jest rośliną jednoroczną, która wypuszcza przyziemne kłącza osiągające długość nawet 10 metrów. Łodygi są grube, pokryte ostrymi włoskami, podobnie jak duże, szypułkowate liście rośliny. Owoce dyni są duże, kuliste, o średnicy około 40cm o barwie żółtej, pomarańczowej lub zielonkawej. Dynia posiada szereg właściwości leczniczych, chociaż mało kto o nich wie. Czytając ten artykuł dowiesz się jakie choroby można leczyć za pomocą dyni.

Jak przechowywać wsuwki?

Sprzątanie łazienki
Wsuwki są małe i niestety bardzo szybko się gubią. Zwykle staramy się je odkładać na jedno miejsce, jednak po pewnym czasie orientujemy się, że nagle wszystkie dziwnym sposobem zniknęły i nie mamy ani jednej. Poniżej przedstawiam prosty sposób ich przechowywania, dzięki któremu będą one zawsze na swoim miejscu.
czyszczenie bardzo brudnej wanny

Jak pozbyć się rybików z łazienki?

Sprzątanie łazienki
Te srebrzyste owady nie są groźne dla ludzi. Ale ze względów estetycznych dobrze jest się ich pozbyć. Rybiki cukrowe przybyły do nas z tropikalnych krajów. Lubią jeść wszystko, od martwych owadów, resztek ze stołu, słodyczy, po kleje organiczne i papier! Świetnie czują się w ciepłych i wilgotnych kątach, dlatego gnieżdżą się w łazience. Szybko się rozmnażają i mogą długo nic nie jeść. To sprawia, że pozbycie się tych owadów nie jest łatwe.
rybiki sposoby

Jak domowym sposobem pozbyć się rybików?

Sprzątanie łazienki
Rybiki lub też srebrzyki to małe stworzenia, które widział każdy z nas. Choć nie należą do niebezpiecznych owadów, ich obecność bywa irytująca. Najczęściej spotkać je możemy w łazience i toalecie, wesoło grasujące pod stopami. Rybik widziany raz na jakiś czas, nie powinien nas zbytnio martwić. Jeśli jest ich więcej, wówczas trzeba sięgnąć po sposoby na ich wyeliminowanie. Oto kilka z nich.