Tag: Bezsenność

Dobry sen

Jakie są sposoby na dobry sen?

Stres
Dobry sen uzależniony jest od tzw. higieny snu. Prawidłowe przyzwyczajenia pomogą nam zasnąć szybko, dobrze się wyspać oraz obudzić z wielkim zapasem nowej energii. Poniżej przedstawiamy sprawdzone sposoby na dobre spanie.
dziennik snów

Jak się wyspać dzięki dziennikowi snów?

Bezsenność
Dziennik snów to notes, w którym zapisuje się sny. Taki dziennik pomaga pozbierać myśli, zapamiętać sny i uczucia, jakie ma się podczas snu. Co więcej, może on pomóc lepiej się wyspać. Oto co musisz zrobić, żeby go wykorzystać:
bezsenność

Jak się wyspać?

Bezsenność
Chcesz się lepiej wyspać? Aktywność fizyczna, którą wykazujesz w ciągu dnia jest jednym z kluczowych elementów wpływających na jakość twojego snu. Jeśli cierpisz na bezsenność, powinieneś przyjrzeć się harmonogramowi swojego dnia i jeśli to konieczne, włączyć w codzienne czynności również ćwiczenia fizyczne. Im bardziej aktywny jesteś w trakcie dnia, tym łatwiej będzie ci się zrelaksować i wyspać w nocy.
zdrowy sen

Jak przespać całą noc?

Zaburzenia Snu
Brak snu może wywoływać gwałtowny wzrost poziomu cukru we krwi, objawia się to zwiększoną masą ciała, prowadzi do depresji, może narazić Cię na ryzyko wystąpienia cukrzycy i spowodować uszkodzenie mózgu. To dopiero rozgrzewka. Brak snu może zmienić poziom hormonów tarczycy i powodować wzmożony stres, mogący mieć wpływ na pamięć i układ odpornościowy, metabolizm czy serce. Brak snu może Cię również zabić - badania wykazały, że człowiek mający kłopoty ze snem często drzemie za kierownicą i może spowodować wypadek. Około 71 tysięcy osób rocznie ginie z tego powodu. Ponadto badania dowodzą, że u osób obudzonych w środku nocy odnotowuje się sprawność psychofizyczną porównywalną ze sprawnością osób będących pod wpływem alkoholu. Biorąc pod uwagę te statystyki wszyscy chcielibyśmy iść spać, gdy słońce tylko zniknie za horyzontem. Statystycznie, 4 osoby na 10 nie śpi nawet siedem godzin na dobę. Jest to minimalny próg, który zapewnia nam prawidłowe funkcjonowanie podczas dnia. 15% populacji śpi średnio tylko 6 godzin.
Wszyscy jesteśmy zgodni, że dobry sen jest jedną z najlepszych rzeczy, jaką można zrobić dla swojego zdrowia i samopoczucia. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak spokojnie przespać całą noc. Testuj trzy z tych wskazówek każdej nocy, aż dojdziesz do tej która w twoim przypadku sprawdza się najlepiej.
jet lag

Jak sobie radzić z „jet lagiem”?

Podróż samolotem
„Jet lag” to potoczne określenie tzw. zespołu nagłej zmiany strefy czasowej. Podczas podróży do nowej strefy czasowej nasz organizm reaguje w nietypowy sposób. Pojawia się między innymi bezsenność, zmęczenie i brak apetytu. Okazuje się, że twój wewnętrzny zegar potrzebuje więcej czasu, aby się dostosować do nowych warunków, niż wynikałoby to z długości podróży. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak sobie z tym radzić.
bezsenność

Jak szybko zasypiać?

Radzenie Sobie Ze Stresem
Wystarczająca ilość snu jest niezbędna dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia. Nasze życie jest pełne stresu, co przyczynia się do częstych przebudzeń podczas snu. Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, które z pewnością pomogą ci zasnąć.
relaks

Jak wprowadzić się w stan relaksu i ułatwić sobie zasypianie?

Bezsenność
Jesteśmy zestresowani, zalatani, mamy na głowie mnóstwo spraw itd. Dotyczy to zdecydowanej większości z nas, a może skutkować nerwowością, bezsennością i innymi nieprzyjemnymi objawami. Poniżej opisana metoda relaksacji pozwoli nam na chwilę zapomnieć o zmartwieniach, a wykonywana wieczorem w łóżku, zapewni szybki i spokojny sen.
Bezsenność

Jak leczyć bezsenność?

Bezsenność
Poniżej przedstawiam kilka sposobów, które pozwolą ci wyleczyć bezsenność. Techniki te polegają na odstresowaniu i wyciszeniu przed pójściem spać. Warto wiedzieć, że to właśnie stres, bieganina myśli i rozproszenie nie pozwalają nam na dobre wysypianie się w nocy. Jeśli nauczysz się wyciszać swój organizm zaczniesz przesypiać całe noce a w dzień będziesz tryskać energią.
spokojny sen

Jak spokojnie spać?

Stres
Bezsenność jest jedną z chorób XXI wieku. Ciągłe problemy, wygórowane ambicje i wiążący się z tym wieczny stres, przysparzają nam nieprzespanych nocy, a w rezultacie, złego humoru i braku skupienia, co prowadzi do kolejnych stresów. Niestety nie ma uniwersalnej recepty na rozwiązanie wszystkich ludzkich problemów, ale możemy ułatwić sobie spokojne przespanie nocy, a wypoczęty umysł pracuje dużo lepiej i łatwiej rozwiązuje zagmatwane sprawy.
Bezsenność

Jak zwalczyć bezsenność?

Bezsenność
Wiele osób boryka się czasami lub przewlekle z różnymi problemami ze spaniem, a w szczególności z zasypianiem. Bezsenność jest zaburzeniem snu, które przejawia się niemożnością zaśnięcia lub objawia się wrażeniem niewyspania, pomimo wystarczająco długiego okresu snu. Istnieją dwa podstawowe typy bezsenności: bezsenność tymczasowa i bezsenność chroniczna.