Tag: Prusaki karaluchy

karaluch

Jak bezpiecznie zwalczyć karaluchy w mieszkaniu?

Inne Owady
Jak pozbyć się karaluchów? W prosty sposób. Środki do zwalczania karaluchów to ogromny biznes, ale nie zawsze warto w nie inwestować. Wiele środków owadobójczych stosowanych do zwalczania karaluchów może być szkodliwych dla naszych dzieci i zwierząt. Oto kilka naturalnych sposobów na zwalczanie karaluchów.
karaluch

Jak pozbyć się karaluchów?

Inne Owady
Karaluchy lub spokrewnione z nimi prusaki mogą się okazać prawdziwą zmorą w wielu mieszkaniach. Insekty te najczęściej gromadzą się w wilgotnych miejscach, szczelinach, a także tam, gdzie przechowywane są produkty żywnościowe. Nie wszyscy wiedzą, że ci odstraszający już samym wyglądem niechciani lokatorzy mogą być też nosicielami różnych groźnych chorób. Te paskudne stworzenia potrafią mnożyć się w szybkim tempie, dlatego tak ważne, ale jednocześnie niestety często dość trudne, jest pozbycie się ich raz na zawsze. Nie wszyscy wiedzą, że ci odstraszający już samym wyglądem niechciani lokatorzy mogą być też nosicielami różnych groźnych chorób. Przeczytaj artykuł i poznaj szereg sposobów na walkę z karaluchami.


Podobne porady

sprzątanie, czystość

Jak skutecznie dbać o czystość w mieszkaniu?

Sprzątanie pomieszczeń
W czasach, kiedy wszyscy żyją w biegu- coraz trudniej utrzymać nam wzorową czystość w mieszkaniu, bo po prostu nie ma na to czasu. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klienta i udostępnili środki do czyszczenia, które pozwolą nam łatwo i przyjemnie posprzątać. Jednak jak zorganizować ku temu czas i chęci? Dowiesz się poniżej.
Pies sika na laptopa

Jak oduczyć psa sikania w mieszkaniu?

Pies w Domu
Prawie każdy ma problem z sikającym w mieszkaniu psem. Psy, zwłaszcza młode oddają mocz na dywanach czy łóżkach. Tutaj dowiesz się co robić w takim właśnie przypadku.

Jak tanio odmienić kilka dekoracji w mieszkaniu na wiosnę?

Aranżacja wnętrz
Zobaczcie jakie to proste, wystarczy spryskać powierzchnię złotym lub srebrnym sprayem i możemy odnowić stare przedmioty w mieszkaniu (uwaga ma nieprzyjemny zapach). Taki spray kupicie w każdym sklepie budowlanym za ok. 10 zł, a więc te wiosenne metamorfozy nie uderzą was bardzo po kieszeni. Zapraszam do obejrzenia filmiku. :)
porządki

Jak zrobić porządek w mieszkaniu?

Sprzątanie pomieszczeń
Na pewno przez lata zgromadziłaś wiele rzeczy, które z różnych przyczyn chcesz zatrzymać. Nie masz już pomysłu, jak znaleźć na wszystko miejsce? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak przeorganizować dom, żeby było i ładnie, i praktycznie. To naprawdę da się osiągnąć nawet i w małym mieszkaniu w bloku, wystarczy dobry plan i konsekwencja!
świeże powietrze

Jak poprawić jakość powietrza w mieszkaniu?

Sprzątanie pomieszczeń
Wiesz, że powietrze w twoim domu może być jeszcze bardziej zanieczyszczone, niż to na zewnątrz? Skutkiem są bóle głowy, kichanie, nawracające infekcje, a nawet problemy z sercem. Wiele osób używa chemicznych odświeżaczy powietrza, by sprawić żeby ich dom ładnie pachniał. Sporo z nich zawiera toksyczne substancje chemiczne, a nawet rakotwórcze ftalany. Powietrze w domu mogą też zanieczyszczać: dym papierosowy, dym ze świeczek, opary środków do impregnacji drewna, kurz, a w przypadku nieodpowiedniej wentylacji – nawet gaz. Co zatem zrobić, żeby poprawić jakość powietrza w mieszkaniu? Na szczęście są na to bardzo proste sposoby.

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu? Pomoże szałwia

Sprzątanie pomieszczeń
Spalanie białej szałwii jest doskonałym sposobem na oczyszczanie powietrza w domu i usuwa aż 94 procent bakterii. Mimo że praktykę tę stosuję się od setek lat, to wiele osób o niej w ogóle nie słyszało. Tymczasem jej skuteczność potwierdzają przeprowadzone badania. Podpowiadamy, jak możesz zupełnie naturalnie uzyskać piękny zapach w domu i jednocześnie pozbyć się wszystkich zarazków i toksycznych związków.