Tag: Prusaki karaluchy

karaluch

Jak bezpiecznie zwalczyć karaluchy w mieszkaniu?

Inne Owady
Jak pozbyć się karaluchów? W prosty sposób. Środki do zwalczania karaluchów to ogromny biznes, ale nie zawsze warto w nie inwestować. Wiele środków owadobójczych stosowanych do zwalczania karaluchów może być szkodliwych dla naszych dzieci i zwierząt. Oto kilka naturalnych sposobów na zwalczanie karaluchów.
karaluch

Jak pozbyć się karaluchów?

Inne Owady
Karaluchy lub spokrewnione z nimi prusaki mogą się okazać prawdziwą zmorą w wielu mieszkaniach. Insekty te najczęściej gromadzą się w wilgotnych miejscach, szczelinach, a także tam, gdzie przechowywane są produkty żywnościowe. Nie wszyscy wiedzą, że ci odstraszający już samym wyglądem niechciani lokatorzy mogą być też nosicielami różnych groźnych chorób. Te paskudne stworzenia potrafią mnożyć się w szybkim tempie, dlatego tak ważne, ale jednocześnie niestety często dość trudne, jest pozbycie się ich raz na zawsze. Nie wszyscy wiedzą, że ci odstraszający już samym wyglądem niechciani lokatorzy mogą być też nosicielami różnych groźnych chorób. Przeczytaj artykuł i poznaj szereg sposobów na walkę z karaluchami.


Podobne porady

prusak

Jak zwalczyć prusaki?

Karaczany
Prusaki karaczany to jedne z najbardziej wstrętnych, obrzydliwych owadów, które za wszelką cenę nie chcą dać się wyrzucić z Twojego domu. Żyją one wszędzie, ale najchętniej właśnie w mieszkaniach. Dlatego, że mają tam stały dostęp do Twojego jedzenia, niszczą książki i tapety, oraz rozsiewają zarazki po całym domu. Podążając za poniższymi poradami dowiesz się jak zwalczać te niechciane owady.
sprzątanie, czystość

Jak skutecznie dbać o czystość w mieszkaniu?

Sprzątanie pomieszczeń
W czasach, kiedy wszyscy żyją w biegu- coraz trudniej utrzymać nam wzorową czystość w mieszkaniu, bo po prostu nie ma na to czasu. Na szczęście producenci wyszli naprzeciw oczekiwaniom klienta i udostępnili środki do czyszczenia, które pozwolą nam łatwo i przyjemnie posprzątać. Jednak jak zorganizować ku temu czas i chęci? Dowiesz się poniżej.
Pies sika na laptopa

Jak oduczyć psa sikania w mieszkaniu?

Pies w Domu
Prawie każdy ma problem z sikającym w mieszkaniu psem. Psy, zwłaszcza młode oddają mocz na dywanach czy łóżkach. Tutaj dowiesz się co robić w takim właśnie przypadku.

Jak tanio odmienić kilka dekoracji w mieszkaniu na wiosnę?

Aranżacja wnętrz
Zobaczcie jakie to proste, wystarczy spryskać powierzchnię złotym lub srebrnym sprayem i możemy odnowić stare przedmioty w mieszkaniu (uwaga ma nieprzyjemny zapach). Taki spray kupicie w każdym sklepie budowlanym za ok. 10 zł, a więc te wiosenne metamorfozy nie uderzą was bardzo po kieszeni. Zapraszam do obejrzenia filmiku. :)
odświeżanie powietrza

Jak odświeżyć powietrze w mieszkaniu?

Sprzątanie pomieszczeń
Aby przygotować pochłaniacze zapachu z cytrusów, wystarczy tylko przeciąć owoc na pół, wydrążyć środek, wsypać do środka grubej soli morskiej i dodać olejku eterycznego lub którejś przyprawy, czy też zioła. Dyfuzory warto umieścić w różnych częściach mieszkania, nie tylko w kuchni. Sprawią one, że powietrze w domu będzie nie tylko czystsze ale i pachnące. Oto jak wykonać trzy różne dyfuzory za pomocą owoców cytrusowych.

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu? Pomoże szałwia

Sprzątanie pomieszczeń
Spalanie białej szałwii jest doskonałym sposobem na oczyszczanie powietrza w domu i usuwa aż 94 procent bakterii. Mimo że praktykę tę stosuję się od setek lat, to wiele osób o niej w ogóle nie słyszało. Tymczasem jej skuteczność potwierdzają przeprowadzone badania. Podpowiadamy, jak możesz zupełnie naturalnie uzyskać piękny zapach w domu i jednocześnie pozbyć się wszystkich zarazków i toksycznych związków.