Tag: Jak zrobić dekoracje na tort

tort weselny

Jak udekorować tort weselny?

Kuchnia Weselna
Upieczenie tortu i przełożenie go kilkoma warstwami mas jest tylko początkiem całej pracy. Żeby uzyskać piękny, wielopoziomowy tort weselny, trzeba wiedzieć jak go udekorować.
Zakładam, że masz już gotowe poszczególne poziomy tortu i chcesz przystąpić do jego dekoracji. Oto co powinnaś zrobić:
róża z lukru plastycznego

Jak zrobić róże na tort z lukru plastycznego?

Torty
Naucz się jak zrobić lukrowe róże na przyozdobienie Twojego tortu, a nie będziesz już więcej kupować gotowych w sklepie. Takie róże potrafią dodać tortowi, ale też i innym ciastom prawdziwej elegancji. Ja używam tylko dwóch rozmiarów foremek do płatków i zależą one zazwyczaj od rozmiaru foremek do liści. Więc Ty również musisz sobie wszystko odpowiednio dopasować. Pamiętaj, że im więcej płatków dodasz, tym pełniejsza będzie róża. Możesz też połączyć już rozkwitnięte kwiaty z pąkami. Pięknie się prezentują na cieście. Poniżej przedstawiam krok po kroku jak się zabrać za zrobienie takich róż.


Podobne porady

tort weselny

Jak zaprojektować tort weselny?

Kuchnia Weselna
Jednym z najważniejszych elementów każdego wesela jest tort. Ma on specjalne znaczenie, szczególnie dla Panny Młodej i to ona ma zazwyczaj decydujący głos w sprawie jego wyglądu i smaku. Projektowanie tortu weselnego nie może się koncentrować wyłącznie na jego stronie wizualnej. Cukiernik musi wziąć również pod uwagę odpowiedni dobór składników, które zapewnią tortowi wymaganą trwałość. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo zaprojektować tort weselny, przeczytaj ten artykuł.
tort weselny

Jak udekorować stół weselny? Słodkie dodatki.

Kuchnia Weselna
Nie od dziś wiadomo, że przyjęcie weselne organizowane jest dla gości i to oni w dużej mierze decydują o klimacie i atmosferze uroczystości. Chcecie ich pozytywnie zaskoczyć, sprawić by często i miło wspominali Wasze przyjęcie? Pomyślcie o kilku pomysłowych dodatkach, które nadadzą blasku i wyśmienitego smaku Waszemu Dniu.
tort weselny

Jak przewieźć tort weselny?

Kuchnia Weselna
Tort weselny jest głównym punktem całego przyjęcia weselnego. Każde małżeństwo dba więc, aby tort był jak najbardziej okazały i najpiękniej udekorowany. Często taki tort ma nawet kilka pięter. Lecz później nasuwa się pytanie- jak go przetransportować? Nie ma co popadać w panikę, bowiem istnieje kilka bezpiecznych sposobów na przewiezienie tortu. Więcej na ten temat dowiesz się czytając ten artykuł.
zajączek z lukru plastycznego

Jak zrobić zajączka z lukru plastycznego?·

Torty
Zajączek z lukru plastycznego to doskonała dekoracja wielkanocnych wypieków lub tortu urodzinowego dla naszej pociechy. Przygotowuje się go szybko i prosto, a jedyne czego potrzeba to lukier plastyczny i zestaw barwników spożywczych. Jeśli miło wspominasz zabawy z plasteliną, ten projekt nie powinien sprawić ci najmniejszych problemów. Instrukcję krok po kroku znajdziesz poniżej.
miś z lukru plastycznego

Jak zrobić misia z lukru plastycznego?·

Torty
Miś z lukru plastycznego to wspaniała dekoracja urodzinowego tortu każdego malucha. Jego wykonanie jest dość pracochłonne, ale łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, dzięki której bez problemu zrobisz takiego misia. Polecam umieścić go na dysku z lukru plastycznego, który będzie można położyć na wierzch tortu i z łatwością zdjąć, gdy tort zechcemy pokroić.
żyrafa z lukru plastycznego

Jak zrobić żyrafę na tort z lukru plastycznego?

Torty
Robienie figurek z lukru plastycznego przypomina zabawę plasteliną. A to sprawiało przyjemność chyba każdemu. Podaruj tę przyjemność także swojemu dziecku, robiąc mu figurkę na tort w kształcie słodkiej (dosłownie!) żyrafy. W tej poradzie znajdziesz instrukcję krok po kroku jak tego dokonać. Wbrew pozorom to łatwiejsze, niż się wydaje.