Tag: Ochrona oczu

ochrona oczu

Jak chronić oczy?

Dobre Nawyki w Pracy
Długotrwała koncentracja wzroku - praca przy komputerze, częste oglądanie telewizji oraz prowadzenie samochodu, mają znaczący wpływ na pogorszenie się wzroku. Oczy są podrażnione, pieką oraz często łzawią. Jak zadbać o wzrok?
zdrowe oczy

Jak dbać o oczy w lecie?

Zdrowie i Medycyna
Lato to niezbyt sprzyjająca pora roku dla naszych oczu. Ostre promieniowanie słoneczne szkodliwie wpływa na nasze spojówki powodując podrażnienia czy zespół suchego oka. Towarzyszą temu bolesne i nieprzyjemne objawy. Jak sobie z tym radzić? Dowiesz się czytając ten artykuł.
ćwiczenia oczu

Jak ćwiczyć oczy?

Oczy i Wzrok
Wszyscy chyba zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważnym narządem jest narząd wzroku. Jest on niestety często przez nas zapominany, traktowany jako oczywistość. I mimo że dbamy o nasze ciała, chodzimy na siłownię, biegamy, zdrowo się odżywiamy to jednak ćwiczenia oczu są przez wielu z nas pomijane. A warto o nich pamiętać, aby nasze oczy służyły nam zdrowe jak najdłużej.


Podobne porady

aerobik wodny

Jak ćwiczyć w wodzie?

Aerobic Wodny
Ćwiczenia w wodzie lub wodny aerobik doskonale wpływają na nasze ciało. Świetnie radzą sobie ze spalaniem zbędnych kalorii, poprawiają sylwetkę i budują mięśnie. I wcale nie musisz umieć pływać, żeby wykonać te ćwiczenia. To świetna frajda. Polecam.
wirusy komputerowe

Jak uniknąć wirusów komputerowych?

Diagnostyka i Usuwanie Błędów
Wirusy komputerowe mogą znajdować się dosłownie wszędzie - na stronach internetowych, podejrzanych programach komputerowych, na przenośnych nośnikach pamięci czy płytach CD. W mgnieniu oka mogą one sparaliżować nasz komputer. Co robić aby uniknąć zainfekowania i utraty danych? Dowiesz się czytając ten artykuł.
Randka

7 pomysłów na romantyczną randkę w lecie

Planowanie Randki
Letnie wieczory to świetny czas na romans i zabawę. Jeśli nie jesteś jedną z tych osób, które muszą gościć się w ekskluzywnej restauracji czy otrzymywać drogie prezenty (choć od czasu do czasu było by naprawdę miło), pomyśl jak wykorzystać letnie wieczory, aby naprawdę miło spędzić je z ukochanym. Dodatkowym plusem takiego randkowania są naprawdę niewielkie wydatki a przy tym dużo zabawy. Jeśli jesteś zainteresowania taką formą spędzenia czasu przeczytaj poniższy artykuł.
oczy

Sposoby na zmęczone oczy – astenopia

Oczy i Wzrok
Astenopia to osłabienie siły wzroku powstające zazwyczaj w wyniku nie skorygowanej wady wzroku. Do głównych objawów tej choroby należą ból głowy, piekące i przemęczone oczy. Te objawy raczej nigdy nie występują rano. Symptomy choroby ujawniają się dopiero w ciągu dnia wskutek długotrwałego siedzenia przed monitorem komputerowym, dłuższego czytania czy jazdy samochodem. Wtedy musisz skupić na czymś wzrok. Oczy się przemęczają i zaczynają boleć, powieki same się zamykają, czujesz pieczenie i masz ochotę trzymać powieki cały czas zamknięte. Koniecznie udaj się do lekarza okulisty, ponieważ potrzebujesz szkieł korekcyjnych. Oprócz tego istnieje również szereg ćwiczeń i metod, by wzmocnić oczy. Kilka z nich znajduje się poniżej.
suche włosy

Jak przywrócić dobrą formę włosom po lecie?

Pielęgnacja włosów
Piękne i zadbane włosy to ozdoba każdej kobiety. Niestety, latem narażone są one na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Wiele osób stosuje kremy z filtrem, ale o ochronie swoich kosmyków już nie pamięta. Nic dziwnego zatem, że tak szybko płowieją, tracą kolor i przesuszają się. Na każdy problem jest jednak sposób. Zmień kosmetyki i… dietę. Wtedy będziesz mogła długo cieszyć się ładną fryzurą, niezależnie od tego, czy masz włosy farbowane czy też nie.