Tag: Choroba tarczycy

wole tarczycowe

Jak naturalnie leczyć niedoczynność tarczycy?

Choroby Tarczycy
Tarczyca potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, aby mogła funkcjonować poprawnie. Jest ona bowiem odpowiedzialna za nasz metabolizm, a dokładniej odpowiedzialne za niego są hormony produkowane przez tarczycę – trójjodotyronina i tyroksyna. Nadzorują one przemianę materii we wszystkich narządach i tkankach organizmu. Aby produkować te hormony, tarczyca potrzebuje odpowiedniej ilości jodu. Niedobór jodu prowadzi do niedoczynności tarczycy. Objawia się ona przyrostem masy ciała, wypadaniem włosów, stałym uczuciem chłodu, zaparciami, sennością, szorstkością skóry. Nierzadko towarzyszy temu tzw. wole. Jak sobie radzić z niedoczynnością tarczycy?
dieta przy niedoczynności tarczycy

Jaka dieta przy niedoczynności tarczycy?

Choroby Tarczycy
Jeśli cierpisz na niedoczynność tarczycy, powinnaś zawsze utrzymywać zdrową dietę. Powinna się ona składać z owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Inne ważne produkty to chude mięso i owoce morza. Możesz także wzbogacić dietę multiwitaminowym suplementem. Przy tej dolegliwości twoja dieta powinna pomóc kontrolować wagę ciała i obniżyć skutki niedoczynności.
tarczyca

Jakie warzywa i zioła przy problemach z tarczycą?

Choroby Endokrynologiczne
Tarczyca to mały gruczoł o olbrzymim znaczeniu dla naszego funkcjonowania. Gdy niedomaga, stajesz się kłótliwa, tyjesz lub chudniesz, a włosy i skóra tracą blask. Jeśli wytwarza nadmierną ilość hormonów, mówimy o nadczynności tego gruczołu, gdy zaś zwalnia produkcję – najczęściej z powodu niedoboru jodu – nazywamy to niedoczynnością. W takim przypadku warto wybrać się nad morze, gdzie jodu jest pod dostatkiem. Ale przy problemach z tarczycą warto też pomyśleć o warzywach, ziołach, i wodorostach. Jakich?
tarczyca

Jak sprawdzić stan tarczycy wykorzystując termometr?

Choroby Tarczycy
Jak wiadomo, nasz organizm utrzymuje stałą temperaturę na poziomie 36,6 stopnia. Kiedy zaczynamy chorować lub w naszym ciele zachodzą gwałtowne zmiany, temperatura ta może się zmieniać. Czy wiesz jednak, że za pomocą codziennych pomiarów, możesz sprawdzić czy twoja tarczyca funkcjonuje prawidłowo?
rosliny krzyzowe

Rośliny kapustowate a problemy z tarczycą

Choroby Tarczycy
Warzywa należące do roślin z rodziny krzyżowych, kapustowatych to jedne z najzdrowszych produktów na naszej planecie. Niektóre źródła podają, że osoby cierpiące na problemy z tarczycą powinny ich unikać (szczególnie w surowej postaci), z kolei inne nie odradzają ich spożywania. Zalecają jednak w tym przypadku przyjmowanie suplementów jodu, który ma stanowić wówczas wsparcie dla tarczycy. Gdzie więc leży prawda?
choroby tarczycy

4 rzeczy, które możesz zrobić dla swej tarczycy

Choroby Endokrynologiczne
Tarczyca jest odpowiedzialna za wydzielanie hormonów i utrzymywanie poziomu energii. Zasadniczo tarczyca jest liderem układu hormonalnego. Tak więc, jeśli utrzymasz tarczycę w zdrowiu, wówczas twoje ciało będzie ci wdzięczne. Należy pamiętać, że tarczyca jest bardzo wrażliwa i narażona na toksyny środowiskowe, takie jak BPA, pestycydy i inne szkodliwe substancje. Zanieczyszczeń tych w zupełności uniknąć nie można, ale można podjąć pewne kroki, aby je zminimalizować. Oto kilka prostych sposobów, aby chronić tarczycę.

Olej kokosowy a problemy z tarczycą

Choroby Tarczycy
W ostatnich czasach rośnie liczba osób skarżących się na problemy z tarczycą. Chociaż nie wydaje się, aby dieta miała coś wspólnego z chorobą tarczycy, wielu naukowców zastanawia się nad dobroczynnym wpływem oleju kokosowego i zawartego w nim kwasu laurynowego, który wspomaga układ immunologiczny. Oczywiście tarczyca jest bardzo ważnym gruczołem, który produkuje hormony tarczycy o nazwie tyroksyn i trójjodotyronin, które są rozprowadzane po całym organizmie i wykorzystywane prawie przez każdą komórkę naszego ciała. Zatem rola, jaką odgrywa tarczyca w codziennym życiu, jest bardzo istotna i powinniśmy dbać, aby nie doszło do problemów związanych z tym gruczołem. Właśnie dlatego warto zapoznać się z kilkoma radami, które pomogą nam zadbać o swoje zdrowie.