Tag: Rośliny ogrodowe

irysy

Jak sadzić irysy?

Podstawy Ogrodnictwa
Irysy są roślinami z rodziny kosaćcowatych o dużych kwiatach. Najczęściej spotyka się kwiaty fioletowe, choć liczba kolorów irysa jest niezliczona. Jest to jeden z najpopularniejszych kwiatów hodowanych w naszym kraju. Sadzenie wymaga odpowiedniej wiedzy, aby móc się później cieszyć jego kwiatami.
rosliny rosnące w cieniu

Jakie rośliny mogą rosnąć w cieniu?

Ozdobne
W naszych ogrodach znajdują się miejsca, w których dostęp światła słonecznego w ciągu dnia jest bardzo ograniczony. Nie oznacza to, że mamy pozostawiać je odłogiem, bo żadna posadzona tam roślina nie będzie miała warunków do prawidłowego rozwoju. Okazuje się bowiem, że istnieje bardzo dużo krzewów, kwiatów, drzew, a nawet warzyw, które świetnie rosną w miejscach zacienionych. Bogatsi w tę wiedzę możemy lepiej zaplanować nasz ogród czy przydomowy warzywniak. Oto lista popularnych roślin, które mogą rosnąć w cieniu:

Jak pielęgnować rośliny w ogrodzie?

Kwiaty w Ogrodzie
Wiosna zagościła w naszych ogrodach na dobre. Jest słonecznie, a temperatury rosną z dnia na dzień. Zapewne wielu z nas postanowiło skorzystać z pięknej pogody i odświeżyć ogródek sadząc w nim nowe kwiaty, krzewy i usuwając niepotrzebne chwasty. Już w okresie wiosny warto dbać o niego z troską i starannością, by w kolejnym roku mniej się napracować. Podpowiadamy kilka najważniejszych zasad pielęgnacji roślin ogrodowych.