Tag: Kwiaty cebulowe

irysy

Jak sadzić irysy?

Podstawy Ogrodnictwa
Irysy są roślinami z rodziny kosaćcowatych o dużych kwiatach. Najczęściej spotyka się kwiaty fioletowe, choć liczba kolorów irysa jest niezliczona. Jest to jeden z najpopularniejszych kwiatów hodowanych w naszym kraju. Sadzenie wymaga odpowiedniej wiedzy, aby móc się później cieszyć jego kwiatami.

Czosnek ozdobny: Uprawa i pielęgnacja

Ozdobne
Czosnek ozdobny to idealna roślina dla początkujących ogrodników – nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych, a zachwyca ogromnym i barwnym kwiatostanem. Duże „puchate” kule widoczne są z daleka i sprawiają, że ogród czy rabata zyskują niepowtarzalny styl. Czosnek ozdobny to roślina końca wiosny, ale żeby móc się nią cieszyć, do ziemi należy wsadzić jej cebulki już wczesną jesienią. Poznaj najpiękniejsze odmiany i wskazówki dotyczące uprawy czosnku.


Podobne porady

trawnik z kwiatami

Trawnik kwiatowy - zakładanie i pielęgnacja

Trawniki i Żywopłoty
Jeśli zwykły, zielony trawnik wydaje się nam zbyt monotonny i jeśli chcielibyśmy stworzyć z niego oryginalny fragment ogrodu, zmieniający swe barwy w zależności od por roku, doskonałym rozwiązaniem jest posadzenie w nim kwiatów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możemy otrzymać oryginalny efekt, który zachwyci wszystkich! Poniżej przydatne wskazówki jak założyć i pielęgnować trawnik pełen kwiatów.

Kwiaty cebulowe i bulwowe sadzone wiosną

Rośliny cebulowe
Kwitnące kwiaty cebulowe i bulwowe stanowią oryginalną i efektowną ozdobę ogrodu. Różnorodność odmian i gatunków pozwala cieszyć się feerią barw od wiosny aż do końca jesieni. Sprawdź, które gatunki można wsadzić już w lutym, a które w marcu lub kwietniu. Poznaj przydatne wskazówki uprawy, by obficie kwitnącymi roślinami cieszyć się jak najdłużej. Przedstawiamy najpiękniejsze rośliny cebulowe na wiosnę, które będą pasować do wielu ogrodowych aranżacji.