Tag: Rana

skaleczenie

Co robić w przypadku skaleczenia?

Rany i Zranienia
Drobne rany i skaleczenia zwykle nie wymagają wizyty na pogotowiu. Jednak odpowiednie postępowanie jest niezbędne, aby uniknąć zakażenia lub innych powikłań. Poniżej znajdziesz klika wskazówek, jak postępować w przypadku skaleczenia.


Podobne porady

sztuczna rana

Jak zrobić sztuczną ranę?

Przebrania na Halloween
Skaleczona ręka lub policzek to wspaniały dodatek do halloweenowego kostiumu. Jego wykonanie nie musi być tylko umiejętnością profesjonalistów. Sztuczna rana jest prosta do wykonania i możesz ją zrobić z pomocą rzeczy, które z pewnością masz w domu. Poniżej znajdziesz instrukcję, która poprowadzi cię krok po kroku do wykonania profesjonalnego skaleczenia.
Jak zrobić maść przyspieszającą gojenie się ran

Jak zrobić maść przyspieszającą gojenie się ran

Problemy z cerą
Rany często trudno się goją. Bez względu na to czy są spowodowane zadrapaniem, skaleczeniem czy zabiegiem chirurgicznym, powinniśmy zadbać o to, aby jak najszybciej się zagoiły i co równie ważne, aby nie pozostały nieestetyczne blizny. Aby to osiągnąć stosuj specjalne maści przyspieszające proces gojenia się ran. Możesz kupić gotową maść w aptece lub zrobić ją samodzielnie w domu. Dokładny przepis znajdziesz poniżej.