Tag: Nieregularny okres

miesiączka

Jak zmniejszyć obfitość miesiączki?

Krwotoki i Krwawienia
Jeśli w trakcie miesiączki występują u ciebie obfite krwawienia lub miesiączkujesz nieregularnie i dłużej, niż to miało miejsce w przeszłości, prawdopodobnie cierpisz na menorrhagię. Nadmierne krwawienie nie jest normalnym elementem miesiączki i powinno być natychmiast leczone. Jeśli obfite miesiączki zaobserwowałaś u siebie częściej niż dwa razy, koniecznie udaj się do ginekologa w celu ustalenia leczenia. Są jednak naturalne sposoby, które dodatkowo pomogą ci zmniejszyć obfitość miesiączki. Poniżej znajdziesz listę suplementów, których zażywanie pomoże zatrzymać zbyt obfite krwawienie.
menstruacja

Domowe sposoby na nieregularne miesiączki

Choroby Ginekologiczne
Nieregularne miesiączki to częsty problem wielu kobiet. Mówimy o nich wtedy, gdy odstęp między kolejnymi cyklami nie jest stały i wynosi więcej, niż 35 dni. Przyczyn nieregularności miesiączek może być wiele. Wśród nich wyróżnić można zaburzenia odżywiania, znaczącą utratę wagi lub przybranie na niej, anemię, cukrzycę, poronienie, urodzenie dziecka, syndrom policystycznych jajników, torbiel na jajniku i wiele innych. Problem nasilają również takie czynniki jak zwiększony wysiłek fizyczny, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu i/lub kofeiny, podróżowanie, stres czy zażywanie określonych leków (lub ich odstawienie, np. tabletki antykoncepcyjne). U kobiet, które dopiero weszły w okres dojrzałości płciowej oraz u tych, które zbliżają się do menopauzy nieregularność cykli miesiączkowych jest zjawiskiem naturalnym. W pozostałych przypadkach warto wypróbować sprawdzone domowe sposoby. Gdy mimo ich stosowania problem nadal będzie się utrzymywać, koniecznie skonsultuj się z ginekologiem.
nieregularne miesiączki

5 domowych sposobów na nieregularne miesiączki

Choroby Endokrynologiczne
Nieregularny okres to bardzo powszechny problem wśród miesiączkujących kobiet. Średnio kobiety mają okres 11-13 razy w roku, a normalny cykl waha się od 21-35 dni. Każdy okres wykraczający poza 35 dni uznaje się za nieprawidłowy. Do rozregulowania miesiączkowania przyczynia się wiele rzeczy tj. stres, różne choroby, zaburzenia odżywiania, brak równowagi hormonalnej. Dołącz do swojej diety podane poniżej produkty, które wypłyną korzystnie na regulację okresu.
miesiączki

Najczęstsze przyczyny nieregularnych miesiączek

Zdrowie Kobiety
Brak okresu? Pierwszą rzeczą która przychodzi ci wówczas do głowy jest ciąża. Nie jest to oczywiście wykluczone, jednak są także inne możliwe przyczyny takiego stanu rzeczy, które mogą być związane ze stosowaniem niektórych pigułek antykoncepcyjnych lub z początkiem menopauzy.
nieregularny okres

Nieregularne miesiączki: kiedy powinnyśmy się zacząć martwić?

Zdrowie Kobiety
Przeciętny okres cyklu menstruacyjnego wynosi od 21 do 35 dni. Organizm każdej kobiety jest inny, dlatego też cykle mogą być nieregularne. Na pewno nie raz doświadczyłaś, że miesiączka spóźniła się o kilka dni lub pojawiła się kilka dni za wcześnie. Kobiety, których cykle są regularne mają od 11 do 13 cykli rocznie, ważne jest jednak aby pamiętać, że nie każda kobieta musi przechodzić cykl tak samo. To co dla jednej kobiety może być normalne, dla drugiej będzie już powodem do niepokoju. W większości przypadków nieregularne miesiączki nie są powodem do niepokoju, jednak jeśli problem narasta, warto skonsultować się z lekarzem.