Tag: Co zrobić aby mieć zdrowe oczy

Co zrobić, żeby nasze oczy pozostały zdrowe?

Co zrobić, żeby nasze oczy pozostały zdrowe?

Oczy i Wzrok
Ludzie coraz bardziej świadomie podchodzą do zmiany stylu życia na zdrowszy. Dbanie o cholesterol, prawidłowe ciśnienie krwi czy zapobieganie rozwojowi chorób serca stało się już codziennością. Odpowiednia dieta, codzienny trening i dbanie o ogólny stan zdrowia są codziennym sposobem na zapewnienie sobie zdrowego stylu życia. Nie należy jednak zapominać również i o oczach. Mało kto zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie niesie ze sobą na przykład jaskra, czy inne choroby oczu. Częstym skutkiem zaniedbania jest uszkodzenie oka, nerwu wzrokowego i w konsekwencji utrata wzroku. Jedną z głównych przyczyn problemów ze wzrokiem u osób po 50-tym roku życia jest zwyrodnienie plamki żółtej, która zapewnia ostrość widzenia. Mimo tych niekorzystnych skutków, jest również dobra wiadomość. Chorobom oczu możemy zaradzić już dziś. Wystarczy kilka prostych sztuczek, aby nasze oczy odpoczęły i były zdrowsze. Przedstawiamy listę kilku prostych rzeczy, które możesz zrobić dla ogólnego stanu zdrowia, a które mogą pomóc ci zachować zdrowe oczy:
Wrażenia wizualne dla zdrowia

3 doświadczenia wizualne, które korzystnie wpływają na zdrowie

Pies w Domu
Oczy mają większy wpływ na nasze zdrowie niż mogłoby się wydawać. Nie mówię tu tylko o regularnej kontroli ich stanu u okulisty, stosowaniu okularów przeciwsłonecznych czy spożywaniu odpowiednich pokarmów dobrych dla ich zdrowia (chociaż to oczywiście godne pochwały postępowanie). Mówię o pozytywnych zmianach w naszym umyśle i o hormonach, które powodują, że dobrze się czujemy, a które uwalniane są, kiedy patrzymy na coś, co jest dla nas bardzo estetyczne. Możemy to nazwać udowodnionym naukowo „cukierkiem dla oczu”. Wcześniej pisałam o tym, w jaki sposób muzyka może pomóc nam lepiej się poczuć, a teraz czas na odkrycie korzyści zdrowotnych, jakie daje nam otwarcie oczu na co najmniej trzy różnego rodzaju doświadczenia wizualne.
zmęczenie oczu

Pięć domowych sposobów na zmęczone oczy

Oczy i Wzrok

Wielogodzinna praca przy komputerze jest niemal normą w każdym biurze. W efekcie pracownicy mogą zmagać się z różnymi dolelgliwościami oczu. Patrzenie w monitor komputera przez wiele godzin skutkuje zmęczeniem oczu oraz osłabieniem wzroku. Prowadzi to do obniżenia koncentracji oraz wydajności w pracy, a także poczucia ogólnego zmęczenia. By uniknąć tych nieprzyjemnych skutków, warto odpowiednio dbać o nasze oczy. Podpowiadamy, o czym pamiętać.

soczewki kontaktowe

8 zmian, które nastąpią, jeśli zamienisz soczewki kontaktowe na okulary

Oczy i Wzrok
Okulary nie zawsze były w modzie, jednak czasy się zmieniły i są one nie tylko użyteczne, lecz także bardziej popularne i modne niż kiedykolwiek. Zrezygnowałam z noszenia soczewek wtedy, kiedy doznałam otarcia rogówki, które nie do końca się wyleczyło, przez co noszenie soczewek stało się utrudnione. Ciężko było mi dokonać tej zmiany, jednak wraz z upływem czasu zaczęłam zauważać pozytywne strony noszenia okularów. Tak więc, co konkretnie się stanie, jeśli zamienisz soczewki na okulary?
wzrok

Naturalne sposoby na wzmocnienie wzroku

Oczy i Wzrok
Wzrok jest ważną częścią naszego życia. Musimy regularnie dbać o prawidłową kondycję oczu i o to, aby nie napotkały nas wady wzroku. Noszenie okularów nie jest wygodne, ponieważ zwężają one pole widzenia. Soczewki kontaktowe z kolei wymagają pielęgnacji i pilnowania czasu ich noszenia. Jeżeli chcesz zadbać o kondycję twoich oczu, aby nie musieć nosić szkieł kontaktowych, mamy dla ciebie kilka przydatnych wskazówek.
wzrok dbanie

Jak najlepiej ćwiczyć wzrok?

Oczy i Wzrok
Nikogo nie dziwi, żeby mięśnie pozostały silne i zdrowe, należy je regularnie ćwiczyć i dbać. Jeżeli nie używamy jakiejś grupy mięśni, może powodować to jej zanik. Tak samo dzieje się w przypadku wzroku. Jeżeli mamy zachować zdrowy narząd wzroku, należy regularnie go ćwiczyć i nie nadwyrężać. Jakie są najlepsze sposoby, aby nasz wzrok pozostał zdrowy jak najdłużej? Poznasz je w dalszej części artykułu.
problemy ze wzrokiem

7 objawów, które mogą sygnalizować problemy z oczami

Oczy i Wzrok
Może cię to zdziwić, ale oczy mówią dużo o stanie twojego zdrowia. Nietypowe zabarwienie, guzki, obrzęki nie tylko utrudniają widzenie. Poważne problemy zdrowotne mogą być rozpoznane na podstawie nietypowych zmian w oczach i okolicy. Poniżej przedstawiono 7 nieprawidłowości okolic oka, które mogą być objawem poważnej choroby.

Jak rozpoznać cyfrowe zmęczenie oczu?

Oczy i Wzrok
Wszechobecna cyfryzacja, dzięki której życie pod wieloma względami stało się znacznie prostsze i wygodniejsze, ma też swoją ciemną stronę - pociąga za sobą ogromne zagrożenie dla naszego wzroku. Wpatrzeni bezustannie w ekrany komputerów, smartfonów czy tabletów lekceważymy niepokojące i bardzo charakterystyczne symptomy - takie jak podwójne czy zamazane widzenie, trudność w skupianiu wzroku na jednym przedmiocie, uczucie piasku pod powiekami, pieczenie czy swędzenie oczu oraz ciągłe bóle głowy - które świadczą o pogarszającej się kondycji naszych oczu i pojawieniu się tak zwanego syndromu cyfrowego zmęczenia wzroku. Jeśli nie zareagujemy w porę, zmiany mogą okazać się nieodwracalne i już nigdy - mimo ograniczenia korzystania z nośników cyfrowych - nasze oczy nie wrócą do dawnej formy. Podpowiadamy, co zrobić aby zregenerować swój wzrok.

Ziele gryki: Na zdrowe oczy i kości, hamuje starzenie

Ziołolecznictwo
O gryce mówi się często i dobrze głównie w kontekście zdrowotnych właściwości jej nasion, z których pozyskuje się pożywną kaszę. O zielu gryki wspomina się znacznie rzadziej, tymczasem i ono bardzo dobroczynnie wpływa na nasz organizm. Sporządzane na jego bazie napary, nalewki i proszki wzmacniają naczynia krwionośne, regulują ciśnienie krwi i zapobiegają miażdżycy, poprawiają kondycję oczu, chronią siatkówkę i pomagają pozbyć się problemu pękających naczynek. Ponadto wzmacniają nasze stawy, kości i ścięgna, przyspieszają gojenie się ran, niszczą wolne rodniki i hamują procesy starzenia się skóry. Sprawdźmy, w jakich jeszcze dolegliwościach i schorzeniach pomoże nam ziele gryki i jak go najlepiej zastosować.