Tag: Zakładka do książki wzór

zakładka do książki

Jak zrobić zakładkę do książki?

Wyroby z papieru
Czytanie staje się o wiele przyjemniejsze, jeśli ma się odpowiednią zakładkę. Jakąś kolorową, optymistyczną, wywołującą uśmiech. Możesz zrobić sobie własną zakładkę lub komuś na prezent. Będzie ona wspaniałym pomysłem, zwłaszcza dla kogoś kto lubi czytać. Poniżej przedstawiam tylko jeden z niezliczonej ilości pomysłów na zakładki.
zakładka do książki

Jak zrobić zakładkę do książki z drewna?

Rękodzieła drewniane
Ta zakładka, choć wygląda bardzo efektownie, jest niezwykle prosta w wykonaniu. Możesz pomalować balsę na brązowo, sprawiając, że będzie przypominać stare, mahoniowe drewno lub zabarwić ją w dowolnie wybranym kolorze. Jako dekoracji użyłam w tym projekcie małego drewnianego klocka. Możesz jednak wykorzystać dowolne elementy: koraliki, guziki itp. Udanej zabawy!
trójkątna zakładka do książki

Jak zrobić trójkątną zakładkę do książki?

Wyroby z papieru
Ta zakładka jest nie tylko oryginalna, ale przede wszystkim niezwykle praktyczna! Załóż ją na róg strony, którą właśnie czytasz, a w późniejszym czasie bez problemu będziesz mogła powrócić do przerwanej lektury. Jedyne czego potrzebujesz to kwadratowy kawałek papieru (najlepiej ozdobnego).
materiałowe zakładki do książek

Jak zrobić zakładkę do książki z materiału?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Te urocze, materiałowe zakładki są dokładnie tak proste w przygotowaniu, jak wyglądają. Jeśli tylko masz w domu niepotrzebne skrawki materiału i dysponujesz chwilą czasu, polecam ich wykonanie. Na pewno umilą ci każdą lekturę.
zakładka dla mamy

Jak zrobić zakładkę dla mamy?

Prezenty na Dzień Matki
Zakładka do książki, na której znajdują się zdjęcia członków całej rodziny, to naprawdę doskonały pomysł na prezent dla każdej mamy. Wykonaj ten wyjątkowy prezent dla swojej mamy, a przekonasz się ile radości jej tym sprawisz.
zakładka myszka

Jak zrobić zakładkę myszkę?

Wyroby z papieru
Polecam wykonanie tej prostej, ale bardzo efektownej zakładki do książki. Może ona służyć do celów osobistych lub stanowić wspaniały prezent dla najbliższych. Instrukcję zamieszczam poniżej.
zakładka z koralików

Jak zrobić zakładkę do książki z koralików?

Projekty dla dzieci
Tą śliczną i praktyczną zakładkę robi się bardzo łatwo. Możesz podarować ją komuś w prezencie lub zachować dla siebie. Dobierając różne typy i kolory koralików możesz tworzyć różne kombinacje unikalnych zakładek. Zatem do dzieła!
Zakładka serce

Jak zrobić zakładkę do książki – serce?

Prezenty na Walentynki
Walentynki coraz bliżej, a Ty wciąż nie wiesz co sprezentować swojej sympatii. Jeśli jest to osoba uwielbiająca czytać, możesz jej zrobić własnoręcznie zakładkę do książki w kształcie, który najbardziej kojarzy się z walentynkami i z miłością – serca. Samodzielnie wykonany prezent pokaże Twojej sympatii, że prezent nie był kupiony naprędce, lecz przemyślany i zrobiony z myślą tylko o niej.
zakładka do książki - kwiat wiśni

Jak zrobić zakładkę do książki „kwiat wiśni”?

Inne projekty i wyroby
Nie musisz czytać „Shoguna”, ani „Wyznań gejszy”, by móc używać tej pięknej zakładki. Kwitnąca japońską wiśnią, kusząca wiosennymi kwiatami, nie tylko prześlicznie wygląda, ale jest również bardzo prosta w wykonaniu. Wystarczy gałązka sztucznych kwiatów, gumka i odrobina kleju. Więcej szczegółów w dalszej części artykułu.
zakładka do książki

Jak zrobić zakładkę do książki z gumki i patyczka?

Książki
Żaden prawdziwy miłośnik słowa pisanego nie obejdzie się bez zakładki. Często zresztą jej funkcję pełnią znalezione pod ręką paragony ze sklepu czy ulotki reklamowe. Jednak takie zakładki, podobnie zresztą jak i te najbardziej typowe, mają wady. Jeden nieopatrzny ruch i zakładka wypada z książki, a my nie mamy pojęcia, w którym miejscu skończyliśmy czytać. A nawet jeśli nic takiego się nie stanie, to i tak nie możemy zaznaczyć dokładnie, na której linijce zakończyliśmy czytanie. Dzięki tej pomysłowej zakładce zapomnisz o tych dwóch problemach.