Tag: Zrób to sam dla dzieci

Meble dla dziecka

Jak zrobić kartonowe meble dla dziecka?

Meble dla dzieci
Zrób sam kartonowe mebelki dla dziecka! Foldschool.com oferuje na swojej stronie darmowe szablony do ściągnięcia, służące do samodzielnego wykonania mebli dla dzieci. Mamy do wyboru szablon na stołek, krzesełko oraz bujany fotelik.
zakładka do książki

Jak zrobić zakładkę do książki?

Wyroby z papieru
Czytanie staje się o wiele przyjemniejsze, jeśli ma się odpowiednią zakładkę. Jakąś kolorową, optymistyczną, wywołującą uśmiech. Możesz zrobić sobie własną zakładkę lub komuś na prezent. Będzie ona wspaniałym pomysłem, zwłaszcza dla kogoś kto lubi czytać. Poniżej przedstawiam tylko jeden z niezliczonej ilości pomysłów na zakładki.
okładka na zeszyt z bandany

Jak zrobić okładkę na zeszyt z bandany?

Wyroby z papieru
Chcesz w oryginalny sposób ozdobić swój zeszyt? To nic trudnego. Wystarczy, że masz w domu niepotrzebną chustkę i ozdoby. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak zrobić okładkę na zeszyt z bandany.
własnoręcznie ozdabiane zeszyty

Jak ozdobić zeszyty?

Wyroby z papieru
Obecnie na rynku dostępne są zeszyty z kolorowymi i ekstrawaganckimi okładkami. Ich ceny są bardzo różne, jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek. Na szczęście istnieje tańszy sposób na ozdobienie zeszytów szkolnych. Wystarczy kupić niedrogie zeszyty z jednokolorowymi okładkami i stworzyć na nich jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki, którym będzie się można pochwalić w szkole.
okładka z materiału

Jak zrobić okładkę na książkę z materiału?

Krawiectwo i Przerabianie Ubrań
Skorzystaj z tej prostej w wykonaniu okładki, aby ubrać w nią swoje ulubione książki. Nie będziesz się już martwić, że ktoś je zniszczy. Do wykonania okładki wybierz tkaniny o grube lub średniej grubości, zbyt lekkie materiały nie będą dobrze się trzymać. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak wykonać okładkę na książkę z materiału.
segregator

Jak ozdobić segregator?

Wyroby z papieru
Chcesz mieć niepowtarzalny segregator? To nic trudnego. Przygotuj tylko trochę papieru, klej i nożyczki. Ozdabianie segregatora to świetna zabawa, a jego okładka poprawi ci humor nawet w najbardziej pochmurne dni.
okładki z taśmy pakowej

Jak zrobić okładkę na książkę z taśmy?

Projekty dla dzieci
Czy oprawiasz swoje książki w nudne brązowe okładki lub wydajesz wiele pieniędzy na nowe okładki z tworzyw sztucznych? Wcale nie musi tak być. Możesz stworzyć własne niepowtarzalne okładki i oprawić w nie swoje podręczniki. Jedyne czego będziesz potrzebować to taśma pakowa. Najlepiej jeśli będzie ona w kolorze, ale nawet zwykłą brązową taśmę możesz przecież ozdobić markerem. Oto wskazówki, jak zrobić okładkę z taśmy.
jesienna ramka na zdjęcia

Jak ozdobić ramkę na zdjęcia żołędziami?

Projekty dla dzieci
Żołędzie są jednym z najbardziej charakterystycznych znaków jesieni. Zbierz wspólnie z dziećmi odrobinę tych darów jesieni i wspólnie przygotujcie ramkę, w której będziecie mogli trzymać wasze ulubione zdjęcie.
zdrapka

Jak zrobić zdrapkę?

Wyroby z papieru
Zapewne wiesz jak wyglądają zdrapki na loteriach. Zastanawiałeś się kiedyś jak się je robi? A może chcesz zrobić swoją własną? Cóż, nie mówię, że jest to to niewykonalne. Wbrew pozorom, jest to nawet bardzo łatwe. Zapraszam do zapoznania się z instrukcją, dzięki której zrobisz swoją własną zdrapkę.
lakiery do paznokci

Jak kreatywnie wykorzystać lakier do paznokci?

Inne projekty i wyroby
Zastanawiałaś się kiedyś jak kreatywnie można wykorzystać lakier do paznokci? Poza właściwościami czysto kosmetycznymi i nadawaniem fantazyjnych kolorów naszym paznokciom lakier do paznokci może nam posłużyć do wielu innych rzeczy. Jakich? Jedną z nich przecież już znasz. Rewelacyjnie nadaje się do zatrzymywania oczek w rajstopach. Ale do czego jeszcze może nam posłużyć lakier? Przekonaj się sama. Na pewno niektóre jego zastosowania mocno Cię zdziwią.