Tag: żółte paznokcie przyczyny

żółte paznokcie

Jak wybielić żółte paznokcie?

Manicure i Pedicure
Żółte paznokcie... zmora nie każdej, ale prawie każdej kobiety, zdarza się też że i mężczyzn. Co wtedy na nie poradzić i jak zapobiec powtórzenia takiej sytuacji? Parę rad jak powinno zadbać się o takie paznokietki.

Dlaczego paznokcie żółkną?

Pielęgnacja ciała
Żółte paznokcie są zmorą wielu osób, wyglądają nieestetycznie i u niektórych mogą wywołać niesmak. Zaniedbane dłonie, w tym paznokcie, mogą utrudniać relacje międzyludzkie, trudno podać komuś rękę, kiedy paznokcie są żółte. Odbierają nam pewność siebie i mogą stanowić poważny kłopot. Mogą być również zwiastunem poważnej choroby. Poniżej znajdziecie informacje, dzięki którym dowiecie się, dlaczego paznokcie żółkną.
paznokcie

Jak wybielić paznokcie?

Manicure i Pedicure
Pragniesz mieć piękne, zadbane paznokcie? Chcesz, by koleżanki i mężczyźni zwracali uwagę na najmodniejsze, kobiece odcienie, które zdobią paznokcie u Twoich dłoni u stóp? Każda kobieta wie, że wygląd naszych dłoni i stóp często jest wabikiem na mężczyzn. Z tego też powodu staramy się by nasze paznokcie były zawsze ładnie wypiłowane, skórki usunięte a na płytce paznokcia lśnił modny lakier. Jednak dramat zaczyna się wtedy, gdy zmywasz lakier i spostrzegasz, że ich kolor z jasnego, zmienił się na żółty. Nie warto jednak popadać w konsternację, lecz jak najszybciej zadbać o wybielenie płytki paznokcia. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym usuniesz nieestetyczny kolor ze swoich paznokci. Oto one.
paznokcie

Zmiany na paznokciach - co oznaczają?

Choroby Endokrynologiczne
Zdrowe, mocne paznokcie nie rozdwajają się, są gładkie, lekko zaróżowione i błyszczące. Kiedy zauważamy zmiany w kolorze, kształcie czy strukturze płytki paznokciowej, dowiedzmy się, czy wynikają one wyłącznie z zaniedbań pielęgnacyjnych czy są może sygnałem niedoborów witamin, a nawet chorób. Pomogą w tym wskazówki zawarte poniżej.


Podobne porady

Co paznokcie mówią o Twoim zdrowiu?

Jak zdiagnozować stan zdrowia na podstawie płytki paznokcia?·

Manicure i Pedicure
Wygląd płytki paznokcia jest ważny dla każdego z nas. Dbamy o to, by były lśniące, gładkie, robimy manicure, jednak nie zawsze wyglądają tak, jak byśmy tego chcieli. Martwimy się wówczas głównie ze względów estetycznych, jednak wygląd płytki paznokcia sygnalizuje nam także kłopoty ze zdrowiem. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak rozpoznać zmiany na paznokciach, które świadczą o kłopotach ze zdrowiem.