Tag: Zioła w domu

suszenie ziół

Jak suszyć i przechowywać zioła?

Zioła
Świeże zioła, możesz kupić w pobliskim sklepie, ale nie zawsze w zimie. Proponujemy zrobić małe zapasy na okres zimy i nie tylko. Coraz więcej przepisów sugeruje używanie różnych ziół gdyż są one bardzo zdrowe i wspomagają przemianę materii i doskonale komponują się w wielu potrawach. Poniżej znajdziesz najprostsza pod słońcem metodę jak zasuszyć zioła, zachowując ich aromat.
bazylia

Jak hodować zioła w domu?

Zioła
Biorąc pod uwagę dzisiejszy pęd za tym co zdrowe i ekologiczne warto rozważyć możliwość samodzielnego hodowania ziół. Mogą one być drogie, jeśli kupujemy je w warzywniaku i niestety szybko usychają na kuchennych półkach. Napełnij więc swoją kuchnię zapachem wiosny i zaoszczędź pieniądze zakładając swój mały 'ogródek' zielarski w kuchni.
zioła

Jakie zioła uprawiać w domu?

Rośliny balkonowe
Świeże zioła są ostatnio bardzo modne i nic nie stoi na przeszkodzie, aby wysiać je we własnym domu i hodować w doniczkach na parapecie. Pielęgnacja z reguły nie wymaga od nas zbyt wiele energii, a zielone doniczki będą pięknie prezentowały się w kuchni, podobnie jak świeże zioła w naszych daniach.
mrożone zioła w kostkach

Jak mrozić zioła?·

Przyprawy
Nie ma nic lepszego niż świeże zioła dodane do różnych przygotowywanych przez nas potraw. Niestety ze względu na nasz klimat nie możemy cieszyć się świeżymi ziołami prosto z ogródka przez cały rok. Jednak i na to znaleziono rozwiązanie. Zamrażaj zioła. Wiele z Was pewnie zastanawiało się, czy to jest możliwe i jak te zioła będą się zachowywały będąc zamrożone i już po rozmrożeniu. Otóż zachowywać będą się tak jak należy, czyli bez zarzutu. Nie stracą koloru, zapachu, smaku ani właściwości. Jak zatem najlepiej mrozić zioła? Przeczytaj poniższy artykuł, a znajdziesz odpowiedź.
zioła

Jak dbać o zioła w doniczkach?

Uprawa Ziół

Jeśli chcesz mieć własne, świeże zioła w doniczkach, nie wystarczy ich po prostu zasiać i czekać, aż urosną. Musimy wiedzieć, jak je posadzić, przestrzegać kluczowych zasad ich pielegnacji oraz umieć zrywać ich listki, gdy zechcemy wzmocnić dzięki nim smak naszych potraw. Podpowiadamy, jakich błędów unikać i co zrobić, żeby zioła pięknie wyrosły w naszych domach. 

Zielona cebula - uprawa

Jak uprawiać zieloną cebulkę w domu?

Zioła
Uprawa ziół i warzyw w domu jest dość trudna z uwagi na niewielką ilość miejsca. Jednak nawet wówczas, gdy dysponujemy małym parapetem to możemy to zrobić - wystarczy się dobrze zorganizować i wykorzystać dostępną powierzchnię nie tylko w poziomie, ale również w pionie. Poniżej przedstawiam sprytny sposób na uprawę zielonej cebuli.
zioła na parapecie

Jak hodować zioła w doniczkach?

Zioła
Zioła uwielbiają wygrzewać się w słońcu! Dlatego najlepsze jest dla nich miejsce zaciszne, o stałej temperaturze, np. parapet południowego, rzadko otwieranego okna. Z tego powodu nie najlepszym stanowiskiem jest – często wybierany – parapet kuchenny. W tym pomieszczeniu aromatycznym roślinkom zaszkodzą nie tylko opary z kuchenki, ale i częste wietrzenie.
Zioła w domowym ogródku

8 ziół, które warto mieć domowym ogródku

Medycyna Naturalna
Zioła to najprawdziwsze dary natury. Znają i stosują je zarówno kucharze, jak i lekarze, specjaliści od wyrobu perfum, panie z kwiaciarni… lista pewni jest o wiele dłuższa i warto, żebyś umieścił na niej siebie. Wiele ziół może być wykorzystywana w całości – od korzenia, przez liście, kwiaty, po owoce i nasiona. Tak naprawdę zioła to małe paczuszki smaku, które podsuwa nam natura. Pewnie nie raz słyszałeś i stosowałeś najpopularniejsze – bazylię, kolendrę, natkę pietruszki, miętę, tymianek. Dodatkowo mają też właściwości lecznicze – pomagają podczas chorób, łagodzą objawy podrażnień etc. Oczywiście większość z nich możesz kupić w sklepie, ale nic nie zastąpi świeżych ziół, z których leczniczych właściwości możesz skorzystać, kiedy chcesz. Brzmi jak zawracanie głowy? Zdziwiłbyś się jak proste jest wyhodowanie i pielęgnowanie własnych ziół. Polecamy osiem, które najlepiej sprawdzają się w przydomowych ogródkach i balkonowych doniczkach.
Ziołowa apteczka

Domowa ziołowa apteczka

Ziołolecznictwo
Natura ma ogromną moc. Leczy, wzmacnia odporność, odchudza, poprawia nastrój. Zamiast faszerować się produktami farmakologicznymi, warto zgłębić swoją wiedzę o cudownych właściwościach ziół i wykorzystywać je w codziennym życiu, by cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem. Oto kilka najpopularniejszych roślin leczniczych, które z powodzeniem mogą zastąpić niektóre suplementy, a także kosmetyki.
uprawa roslin

8 roślin, które możesz wyhodować w domu

Zioła
W dobie masowej produkcji owocowo-warzywnej, coraz więcej ludzi szuka zdrowszych, świeższych, lokalnych alternatyw. Jest ku temu wiele powodów. Lokalni producenci nie używają tylu środków ochrony roślin. Produkty nie są transportowane przez pół globu, by trafić na twój stół. Kupując lokalnie wspierasz więc nie tylko swoje zdrowie, ale dbasz o środowisko. Ale czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, by część swoich ulubiony warzyw i owoców mieć dosłownie na wyciągnięcie ręki? W swoim własnym domu? Brzmi skomplikowanie? Przeczytaj ten artykuł do końca, a przekonasz się, że jest to łatwiejsze niż może ci się wydawać.