Tag: Gołąbki z mięsem

gołąbki

Jak zrobić gołąbki?

Dania z wieprzowiny
Gołąbki są typowym przykładem polskiego dania. Niech żałuje ten, kto nigdy nie miał odwagi lub sposobności skosztować tej przepysznej, sycącej potrawy. Gołąbki to nic innego jak wołowina lub wieprzowina zmieszana z ryżem i/lub kaszą gryczaną zamknięta w liściu kapusty. Sekret tkwi w odpowiednim przyprawieniu nadzienia oraz w.... sosie. To on nadaje ostateczny smak potrawie. Jak zatem przyrządzić gołąbki?
Gołąbki z ryżem i mięsem

Jak zrobić gołąbki z ryżem i mięsem?

Dania z wieprzowiny
Dla wielu z nas nie ma lepszego dania od babcinych gołąbków. Są pyszne i łatwe w przygotowaniu, możecie być pewni, że zaskoczą niejedną osobę. Kluczem do sukcesu jest doskonała kompozycja przypraw i dobrej jakości mięso. Już sam zapach gołąbków zaprosi domowników do stołu. Poniżej znajdziesz przepis na gołąbki z ryżem i mięsem polane pysznym sosem śmietankowym z cebulką, które rozpływają się w ustach.
Gołąbki

Jak zrobić dobre gołąbki?

Dania regionalne
Zrobienie gołąbków wymaga sporo pracy oraz czasu. Nie jest to danie na ostatnią chwilę jednak warto je od czasu do czasu przygotować. Domowe gołąbki smakują rewelacyjnie i nie sposób im się oprzeć. Możecie być pewni, ze ta potrawa zachwyci niejednego amatora tradycyjnych potraw. Są pyszne i bardzo sycące, wystarczy ich przynajmniej na dwa dni. Poniżej znajdziesz sprawdzony przepis na wyśmienite, tradycyjne gołąbki z mięsem mielonym w pysznym pomidorowym sosie.


Podobne porady

Gołąbki

Jak zwijać gołąbki?

Dania z wieprzowiny
Najlepsze gołąbki to takie, które zawijamy w liście kapusty. Nie ulega wątpliwości, że najlepsze techniki ich zawijania zostały opracowane przez doświadczone panie domu. Niestety czasami czynność ta może przysporzyć wiele problemów osobie, która nigdy wcześniej tego nie robiła. Sposób zaproponowany przeze mnie jest bardzo prosty i nie wymaga dużego wysiłku. Poniżej znajdziecie metodę Babci Józi na szybkie i skuteczne zawijanie gołąbków.
zapiekanka z ryżem

Jak zrobić zapiekankę z ryżem?

Szybkie i proste dania
Pyszna zapiekana z ryżu, brokuła i kurczaka. Idealna na danie obiadowe lub jako poczęstunek na ciepło dla zaproszonych gości. Prosty przepis, niewiele roboty, a efekt niesamowity. Wypróbuj i Ty.
faszerowane pomidory

Jak zrobić pomidory faszerowane ryżem?

Proste przepisy
Faszerowane pomidory to danie efektowne, smaczne i łatwe w przygotowaniu. Sprawia to, że chętnie pojawiają się one na naszych stołach. Warto je zrobić zwłaszcza w jesiennych i zimowych miesiącach, gdy dostęp do innych warzyw jest ograniczony. Poniżej znajdziesz przepis na „pomidorowe risotto”. Przyprawiony ryż zamknięty w pękatych, soczystych pomidorach to przysmak, którego nie sposób nie polubić.
Kalarepa nadziewana

Jak zrobić kalarepę nadziewaną ryżem?

Dania wegetariańskie
„Od kalarepki będziesz krzepki!”, tymi słowami nasze mamy i babcie zachęcały nas do jedzenia kalarepy. Trzeba przyznać, że się nie pomyliły bo spożywana na surowo ma sporo wartości odżywczych i wywiera pozytywny wpływ na nasz organizm. Jest źródłem witamin: z grupy B, C, beta – karotenu oraz wielu soli mineralnych: magnezu, fosforu, wapnia i żelaza. Już jedna średnia główka kalarepy dostarcza naszemu organizmowi dzienną dawkę witaminy C. Przyrządzana na ciepło nie będzie miała już tylu wartości odżywczych, ale połechta wasze podniebienia.
Zapiekanka z ryżem

Jak zrobić zapiekankę z ryżem?

Proste przepisy
Zapiekanka z ryżem to smaczne danie zarówno na obiad, kolację czy przekąskę. Wygląda znakomicie i tak również smakuje. Ponadto nie musimy przeznaczać dużo czasu na jej przygotowanie.