Tag: Czyszczenie

sposób na pogniecione ubrania

Jak odświeżyć garderobę domowymi produktami?

Pielęgnacja Odzieży
Chcesz by twoja garderoba zawsze wyglądała idealnie jednak nie zawsze masz czas by nad nią zapanować? Oto kilka rad jak łatwo i szybko poradzić sobie w „kryzysowych” sytuacjach.
Jajko

Jak wykorzystać białko w sposób niekulinarny?

Środki czyszczące
Jak wykorzystać jajko? Nie na miękko ani sadzone, nie jajecznica ani omlet, ale w charakterze środka czyszczącego oraz bardzo skutecznego kosmetyku. A skorupki na wydmuszki. Poniżej znajdziesz ciekawe zastosowanie dla białka z jajka.
Ekspres do kawy

Jak czyścić ekspres do kawy?

Drobne AGD
Ciągle zapominasz o kupnie specjalnych preparatów do czyszczenia ekspresów do kawy? Masz dość kawy, która przypomina wodę z mułem? Często jest to związane z osadem, który zbiera się w ekspresach do kawy. Nie musisz kupować drogich tabletek bądź płynów. Równie skuteczny w czyszczeniu ekspresów jest zwykły ocet. W tym artykule opiszemy jak to zrobić.
zmywacz do paznokci

9 praktycznych zastosowań zmywacza do paznokci

Nietypowe zastosowania
Zmywacz do paznokci nie musi być używany wyłącznie do paznokci. Jest to produkt wielofunkcyjny, który może ułatwić wiele domowych czynności. Zaopatrz się w zmywacz do paznokci z acetonem i zobacz, co dzięki niemu możesz zrobić.
porządki

10 produktów kuchennych, które zrewolucjonizują proces czyszczenia

Nietypowe zastosowania
Okazuje się, że możesz wyczyścić swój dom tanio i skutecznie, zastępując popularne środki chemiczne do czyszczenia ich domowymi alternatywami. Nigdy więcej nie będziesz musiał wydawać fortuny na specjalistyczne substancje chemiczne. Równie skuteczne, naturalne rozwiązania znajdziesz w swoich szafkach kuchennych. Oto kilka sztuczek, które zrewolucjonizują domowe porządki:
brudne przedmioty

6 przedmiotów, które zazwyczaj nie są czyste, choć powinny

Narzędzia czyszczące
Wydaje ci się, że twój dom lśni czystością? Pomimo, że regularnie sprzątamy, zmywamy i odkurzamy istnieją przedmioty, które tylko pozornie są czyste. Sprawdź naszą listę.

Jak pozbyć się białych plam z wody?

Sprzątanie łazienki
Masz problem z uporczywymi białymi plamami, które pojawiają się na bateriach kuchennych lub łazienkowych, toalecie, zlewie czy ekspresie do kawy? Jeśli tak, wszystko wskazuje na to, że twoje mieszkanie czy dom zaopatrywane jest w twardą wodę. Przebarwienia, jakie widzimy, spowodowane są obecnością minerałów pozostałych po odparowaniu wody. Jeśli nie zajmiemy się ich usunięciem odpowiednio wcześnie, mogą stać się wątpliwą ozdobą naszych sprzętów. Na szczęście pozbycie się ich z umywalki, wanny czy toalety jest stosunkowo łatwe.
Rysy

Jak usunąć rysy z telefonu?

Telefony Komórkowe
Twój telefon zaliczył kilka wizyt w miejscach, do których nie powinien trafić? Mroczne zakamarki kieszeni czy torebki, w których monety, zapalniczka, czy o zgrozo, klucze (!) tylko czekają, aby doprowadzić do opłakanego stanu ekran czy obudowę naszego smartfona. Późniejsze pytania w naszej głowie: Jak usunąć rysy z ekranu? Czy da się usunąć rysy z telefonu w domu? Jak pozbyć się zarysowań? Zdecydowanie tak! Dzisiaj przedstawimy wam skuteczny sposób na rysy i nie tylko.