Tag: Plamy z moczu

plamy na skórze

Jak czyścić plamy na skórze?

Sofy i kanapy
Poniżej znajdziesz podstawowe instrukcje dotyczące plam na skórzanych ubraniach, butach i meblach. Dowiedz się jak usunąć plamy z pleśni, atramentu, wody, tłuszczu, smaru, krwi, moczu, gumy do żucia, soli oraz odbarwienia.
plamy na ubraniach

Jak usunąć plamy z ubrań?

Usuwanie plam
Wykonując różne czynności w pośpiechu, zdarza się, że pozostawiamy plamy różnego pochodzenia na naszych ubraniach, meblach, dywanach etc. Jednak ich usunięcie nie jest wcale tak proste, jak to jest przedstawiane w reklamach telewizyjnych. Choć na rynku istnieje sporo środków czyszczących, często nie wiemy jak się z nimi obchodzić i w jaki sposób należy usuwać konkretne plamy. Oto krótki poradnik wywabiania uciążliwych plam.
Czyszczenie skóry

Jak czyścić skórę?

Usuwanie plam

Skóra to drogi towar, dlatego jesteśmy skłonni myśleć, że jest ona delikatnym materiałem. Naturalnie więc na rynku pojawiają się produkty, które mają nas uchronić przed zniszczeniem skóry podczas jej czyszczenia. Jednak choć skóra niewątpliwie może zostać uszkodzona, jest ona bardziej wytrzymała, niż myślimy. W końcu jest ona popularnym tworzywem także ze względu na jej trwałość. Problem ze skórą sprowadza się do tego, aby w czasie czyszczenia uniknąć jej wysuszenia lub zmiany wyglądu. Mając to na uwadze, możesz wydać bardzo dużo na produkty do czyszczenia skóry. Ale jeśli masz do czynienia z wykończoną skórą z drobnym połyskiem, taką, która najczęściej używana jest do produkcji kurtek, butów i mebli, możesz wykorzystać kilka produktów, które już masz pod ręką. Dzięki nim wykonasz pracę w tak samo efektywny sposób, zaoszczędzisz parę groszy i nie będziesz narażona na wdychanie chemikaliów obecnych w specjalistycznych produktach. Jeśli skóra, którą chcesz wyczyścić jest bardziej surowa, jak rękawica baseballowa lub miękka jak zamsz, prawdopodobnie będziesz mieć z nią więcej kłopotów przy samodzielnym czyszczeniu, a prezentowana niżej metoda może nie zadziałać lub uszkodzić skórę. Oto jak krok po kroku wyczyścić skórę:

plamy na materacu

Jak w naturalny sposób usunąć plamy z moczu na materacu?

Sprzątanie pomieszczeń
Gdy dzieci rosną z czasem uczą się korzystać z toalety. Niestety czasem nie uda się zareagować w porę. Zdarza się, że przydarzy się w nocy. Wówczas na materacu pozostają plamy oraz nieprzyjemny zapach. Na szczęście istnieje prosty naturalny sposób by je usunąć. Przeczytaj i dowiedz się.
Jak usunąć plamy z moczu z dywanu

Jak usunąć plamy z moczu z dywanu

Usuwanie plam
Każdy posiadacz zwierząt wie, że kiedy nasz pupil jest jeszcze mały, potrzebuje czasu aby nauczyć się gdzie powinien sikać. Najczęściej zdarza mu się to na dywanie. Oczywiści odpowiednie wychowanie zwierzaka pomoże szybko pozbyć się problemu. Czasami nawet starszym zwierzakom zdarza się poplamić dywan kiedy chorują lub są już starsze. Nie musisz wtedy przejmować się plamą. Mamy dla ciebie szybki i prosty sposób na pozbycie się jej z dywanu.
plamy z moczu

Jak usunąć plamy z moczu z materaca?

Środki czyszczące
Niezależnie od tego, czy usuwamy mocz ludzki, czy zwierząt, musimy działać szybko. Mocz nie może wsiąknąć w głąb materaca, ponieważ bardzo trudno będzie go wówczas usunąć. My z kolei również nie możemy dopuścić do tego, żeby zamoczyć materac dużą ilością wody lub detergentów. Jak w takim razie usunąć plamę z moczu i pozbyć się jego nieprzyjemnego zapachu? Najlepiej zastosować metodę opisaną poniżej.

Jak usunąć plamy? Skuteczne domowe wybielacze

Środki czyszczące
Na twojej ulubionej bluzce czy spodnich pojawiła się brzydka plama i nie masz pomysłu, jak się jej pozbyć? Z uporczywymi zabrudzeniami pomogą ci się rozprawić sprawdzone, domowe środki. Działaj szybko i sięgnij po mąkę ziemniaczaną, amoniak, boraks, orzechy indyjskie, żółtko, glicerynę, olej sezamowy, sodę oczyszczoną, wodę utlenioną czy ocet spirytusowy. Poniżej znajdziesz dokładne wskazówki, jak je zastosować.