Tag: Uzupełnianie elektrolitów domowe sposoby

domowy napój elektrolityczny

Jak zrobić domowy napój elektrolityczny?

Choroby Układu Pokarmowego
Elektrolity pełnią ważną rolę w naszym organizmie. Na skutek grypy żołądkowej lub ostrej biegunki ich ilość w organizmie drastycznie spada. Niezbędna jest wówczas odpowiednia suplementacja. Dostępne w aptekach preparaty z elektrolitami to zazwyczaj nic innego jak cukier syntetycznie wzbogacony minerałami, a nierzadko również sztucznymi aromatami i barwnikami. Czy nie ma zdrowszego sposobu na uzupełnienie poziomu elektrolitów? Jest! A wymaga użycia zaledwie dwóch naturalnych składników. Więcej szczegółów w dalszej części porady.

Przepis na domowy napój elektrolitowy

Zatrucia
Elektrolity to substancje niezbędne dla zdrowego funkcjonowania naszego organizmu. Tracimy je najczęściej przy problemach żołądkowych, grypach, odwodnieniu, terapiach antybiotykowych lub przy nadmiernym wysiłku fizycznym. Te wartościowe substancje szczególnie ważną funkcję pełnią dla naszego układu pokarmowego, nerwowego oraz mięśni. Kiedy nasz organizm jest osłabiony chorobą lub wycieńczony przez wysiłek fizyczny, powinniśmy pamiętać o systematycznym uzupełnianiu elektrolitów, ponieważ to dzięki nim utrzymujemy prawidłową równowagę kwasowo-zasadową. Również podczas upałów nie zapominajmy o dostarczaniu tych cennych substancji do naszego organizmu. Elektrolity można uzupełniać na różne sposoby. Od niedawna w modzie są napoje elektrolitowe, które z łatwością można dostać w sklepie spożywczym. Nie dajmy się jednak nabrać na ich dobrą reklamę i kuszące obietnice poprawy naszego zdrowia! Spożywając takie specyfiki dostarczamy do swojego organizmu nie elektrolity, ale chemicznie przetworzone cukry, przepełnione sztucznymi barwnikami i aromatami. Przed takimi napojami powinniśmy chronić nie tylko siebie, ale i nasze dzieci. Jeśli faktycznie chcemy dostarczyć do naszego organizmu prawidłowe elektrolity, poprośmy lekarza o przepisanie skutecznego preparatu farmakologicznego lub samodzielnie przygotujmy naturalny napój elektrolitowy.Podobne porady

napój izotoniczny

3 przepisy na domowe napoje izotoniczne

Drinki i Napoje Bezalkoholowe
Podczas dużego wysiłku, gorących dni tracimy dużą ilość wody. Oprócz utraty wody, tracimy również niezbędne dla naszego funkcjonowania witaminy i mikroelementy. Napój izotoniczny, elektrolityczny kupimy w każdym sklepie. Niestety znajdziemy w nim szkodliwe barwniki i dodatki. Po co przepłacać, jeśli taki napój jest prosty i łatwy w przygotowaniu. Oto kilka przykładów napojów izotonicznych.
Domowy napój z elektrolitami

Domowy napój z elektrolitami

Zdrowa Dieta
Osoby uprawiające sport wiedzą jak ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu. Niestety sama woda nie wystarczy, aby uzupełnić niedobory elektrolitów, powstałe w trakcie wysiłku fizycznego. Sprawdzą się tu napoje z elektrolitami. Teraz taki napój możesz przygotować własnoręcznie. Wystarczy kilka składników. Dokładny przepis znajdziesz poniżej.

Jak przyrządzić napój z elektrolitami?

Choroby Układu Pokarmowego
Elektrolity pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie, między innymi regulują pracę nerwów oraz mięśni, dlatego ich utrata może powodować nie tylko zmęczenie, ale również wywołać poważne choroby. Aby zminimalizować ryzyko, warto przyrządzić w domu specjalny napój, który pozwoli uzupełnić niedobory elektrolitów. Potrzebne składniki: 1. Woda jest podstawowym składnikiem, który działa jako nośnik elektrolitów. 2. Sól (nierafinowana) jest bogata w wiele składników mineralnych, takich jak sód, potas, wapń i magnez. Pomaga uzupełnić rezerwy sodu w organizmie, które spadają wraz z poceniem się i tym samym utrzymuje napięcie komórek w organizmie. Odgrywa również ważną rolę w równoważeniu poziomu hormonów stresu i adrenaliny, jednocześnie zmniejszając zmęczenie. 3. Owoce cytrusowe - są bogate w witaminę C, potas i wapń, a zatem stanowią źródło elektrolitów. Naturalnie występujące w cytrusach cukry dostarczają energii podczas treningu i wspomagają nasze zdrowie. Ponadto owoce takie jak cytryny, pomarańcze i grejpfruty, które są bogate w witaminę C, pomagają w utrzymaniu w odpowiedniej kondycji systemu immunologicznego. 4. Miód - działa jak naturalny słodzik i jest pełen enzymów i minerałów, które pomagają organizmowi wchłonąć bogactwo składników, a także poprawia smak napoju. Ponadto zawiera antybakteryjne właściwości, które pomagają koić ból gardła i leczyć kaszel. 5. Imbir - zawiera substancje łagodzące nudności i właściwości przeciwzapalne. Imbir także koi podrażniony żołądek i zmniejsza ból mięśni.

Jak uzupełnić niedobory elektrolitów? Naturalne sposoby

Odżywianie
Wiosna zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wyższe temperatury. Ciało zdrowego człowieka reaguje na nie w naturalny sposób - pocimy się, a wraz z potem pozbywamy się cennych dla naszego organizmu elektrolitów. Warto wiedzieć, że są one niezbędne dla naszego zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. By uniknąć nieprzyjemnych problemów, należy regularnie uzupełniać elektrolity. Pomogą nam w tym preparaty, które kupimy w aptekach, a także naturalne metody. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów z tej drugiej grupy.

Jak naturalnie uzupełnić niedobory elektrolitów?

Środki czyszczące
Permanentne zmęczenie, osłabienie i utrata mechanizmów obronnych organizmu to typowe objawy niedoboru elektrolitów, a te pełnią bardzo ważne funkcje w organizmie. Regulują między innymi funkcjonowanie nerwów i mięśni oraz przenoszą impulsy elektryczne z błon komórkowych do innych komórek. Jeśli dostrzegasz u siebie niepokojące symptomy niedoborów elektrolitów, postaw na naturalne napoje, które śmiało przygotujesz w kilka minut w domowym zaciszu. Poniżej znajdziesz wszystkie potrzebne wskazówki.