Tag: Uzależnienie od komputera

Uzależnienie od gier komputerowych?

Jak leczyć uzależnienie od gier komputerowych?

PlayStation
O czym myślisz zaraz po przebudzeniu? O tym, żeby jak najszybciej włączyć komputer i powrócić do swojej ulubionej gry? Dobrze wiesz, że nie jest to zdrowe ani dla Ciebie, ani dla otoczenia, w którym przebywasz. Wraz z upływem czasu coraz bardziej pochłania Cię wirtualny świat, i zapominasz o Bożym świecie, przestajesz się troszczyć o to, co się dzieje wokół Ciebie. Twój pokój jest nieposprzątany. Zawsze zamykasz drzwi, aby nikt Ci nie przeszkadzał. Opuszczasz posiłki, nie dojadasz, nie masz czasu na spotkania z rodziną i przyjaciółmi, a Twoja dziewczyna narzeka, że ją zaniedbujesz. Tak to wygląda, to jest Twoje życie w wielkim skrócie. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że granie przez większą część dnia, a często również i po nocach nie jest zdrowe i nie sprzyja Twojemu rozwojowi, a wręcz przeciwnie. Jak więc sobie z tym poradzić? Przeczytaj poniższe wskazówki.
uzależnienie od komputera

Jak odzwyczaić się od komputera?

Gry Komputerowe
Komputer jest tym cudownym urządzeniem, dzięki któremu możemy załatwić wiele spraw, urządzeniem, które w wielu sytuacjach ratuje nam życie – dosłownie i w przenośni. Jednak problem pojawia się wówczas, gdy używamy go w nadmiarze i zaczyna przejmować nad nami kontrolę. Zamiast zrobić coś pożytecznego, oddać się obowiązkom, często marnujemy swój cenny czas siedząc przy komputerze. Jeszcze gorzej, gdy komputer ma połączenie z Internetem, wtedy grozi to prawdziwym uzależnieniem. Jak tego uniknąć?
uzależnienie

Jak pomóc osobie uzależnionej?

Uzależnienie od Leków
Różnego rodzaju uzależnienia to plaga w dzisiejszych czasach. Nie jest trudno wpaść w uzależnienie. Gorzej jest z niego wyjść. Jakie są czynniki wpływające na podatność do uzależnień? Jest ich wiele i każdy jest bardzo ważny. Można powiedzieć, że życie kształtuje nas na różne sposoby. Daje nam różne prezenty niekiedy upragnione a niekiedy niechciane. To wszystko wpływa na naszą psychikę i zdolność do asertywnego myślenia. Gdy nasza przeszłość nie może być oparciem psychicznym w teraźniejszości pojawia się problem. Gdzie mam szukać ukojenia? Takie osoby metodą prób i błędów znajdują rozwiązanie. Przeważnie najłatwiejsze czyli ucieczka w nałóg. Złagodzenie bólu psychicznego. Co zrobić by pomóc osobie uzależnionej?
uzależnienie od komputera

Jak uniknąć uzależnienia od komputera?

Wsparcie dla Komputerów Osobistych
Komputer towarzyszy nam w codziennym życiu. Jest narzędziem do pracy, rozrywki, komunikacji. Zajmuje znaczną część naszego czasu w domu i w pracy. Przy takim trybie użytkowania łatwo popaść w uzależnienie. Jak tego uniknąć? Dowiesz się czytając ten artykuł.
uzależnienie od gier komputerowych

Jak uniknąć uzależnienia od gier komputerowych?

Gry online
Gry komputerowe to wspaniała forma rozrywki - uczą one refleksu i strategii. Niewątpliwie podnoszą one również poziom adrenaliny, co daje nam dobrą zabawę. Problem zaczyna się jednak wtedy, gdy nie możemy przestać grać. Wtedy mamy do czynienia z uzależnieniem. Jak tego uniknąć? Dowiesz się czytając ten artykuł.
uzależniony od Internetu

Jak walczyć z uzależnieniem od Internetu?

Zdrowie Dziecka
Internet to potężne narzędzie. Szybki rozwój nowych technologii doprowadził do tego, że obecnie większość osób ma dostęp do Internetu. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Na pewno Internet jest nam bardzo pomocny w codziennym życiu. Dzięki niemu możemy z łatwością porozumiewać się z innymi, a także wykonywać transakcje kupna-sprzedaży bądź też przelewy internetowe. Jednakże szerokie możliwości Internetu powodują, że zaczynamy uzależniać się od tego potężnego narzędzia. Codziennie sprawdzamy naszą pocztę elektroniczną, wchodzimy na portale społecznościowe, gramy w gry internetowe czy też czatujemy z innymi. Tego typu zajęcia są bezpieczne, jeśli korzystamy z nich z umiarem. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie potrafimy wytrzymać kilku dni bez Internetu, czy też stajemy się niespokojni, bądź agresywni, jeśli nie mamy dostępu do tego medium. W tym artykule znajdziesz informacje o siecioholiźmie czyli uzależnieniu od Internetu.
dziecko uzależnione od komputera

Jak odciągnąć dziecko od komputera?

Wychowanie Dziecka
Bez gier i internetu nie wyobraża sobie życia? Warto mu pomóc wrócić do rzeczywistości… Świat naszych pociech jest zupełnie inny niż ten, który pamiętamy ze swojego dzieciństwa – pełen zabaw na podwórku, spotkań i burzliwych rozmów z rówieśnikami. Po prostu – nasze dzieci mają możliwości, o jakich nam się nie śniło, i trudno się dziwić, że z nich korzystają. Problem zaczyna się wtedy, gdy zauważamy, że komputer zamiast wzbogacać, ogranicza. Na przykład dziecko zaniedbuje naukę, zbyt mało się rusza, a poza szkołą w ogóle nie widuje się z kolegami i koleżankami.