Tag: Porządki w szafie

Szukanie w szafie czegoś do ubrania

Jak posprzątać w szafie?

Sprzątanie pomieszczeń

Chyba każda z nas kiedyś stanęła przed szafą i nie mogła w niej nic znaleźć. Doszukać się ulubionej bluzki, albo nie mając pomysłu w co się ubrać po prostu stanąć przed otwartą szafą i wpatrywać się w nią w poszukiwaniu inspiracji, nie widząc jej w stercie niepoukładanych ubrań. Ale koniec z tym! Nadszedł czas, aby zabrać się za swoją szafę i pięknie w niej wszystko poukładać, aby nie mieć problemów ze znalezieniem odpowiedniego ciucha (przynajmniej na chwilę ;) ).

organizacja szafy

Jak zorganizować szafę?

Sprzątanie pomieszczeń
Otwarcie drzwi od szafy może być dla niektórych koszmarem. W wielu przypadkach ubrania, buty, torebki i inne akcesoria wpychamy do szafy chaotycznie i często na siłę, co powoduje późniejsze problemy ze znalezieniem rzeczy, której w danym momencie potrzebujemy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pomogą ci zorganizować swoją szafę i zaoszczędzić czas, który musiałabyś poświęcić na szukanie potrzebnych ubrań. Ponadto dobrze zorganizowana szafa będzie wyglądała znacznie bardziej estetycznie.
swetry

Jak składać swetry?

Sprzątanie pomieszczeń
Porządek w garderobie jest priorytetem wielu osób, bo kto lubi bałagan? Swetry zajmują dużo miejsca w szafie, dlatego warto poświecić chwilę swojego czasu na ich właściwe poskładanie. Dzięki temu szybciej znajdziemy ulubioną rzecz i zaoszczędzimy odrobinę miejsca. Zaproponowany przeze mnie sposób wcale nie jest skomplikowany i nie wymaga od nas dużego wysiłku. Poniżej znajdziecie wskazówki, które pomogą wam profesjonalnie poskładać sweter.
zapchana szafa

Jak nie zapychać szaf niepotrzebnymi rzeczami?

Sprzątanie pomieszczeń
Chomikowanie jest zmorą wielu z nas. Żal nam wyrzucić nawet najbardziej nie potrzebne rzeczy, a najmocniejszym argumentem jakim dysponujemy jest przeświadczenie, "że może się jeszcze przyda". Skutkiem są przeładowane szafy i pawlacze, szuflady a nawet skrzynie w kanapach kipią z nadmiaru niepotrzebnych szpargałów. Wyzbycie się tego nawyku, może okazać się trudne. Przełamanie oporu psychicznego, przed wyrzucaniem rzeczy do których jesteśmy przywiązani i przyzwyczajeni, będzie najtrudniejszą przeszkodą. Warto zacząć od generalnych porządków w najbardziej zagraconych zakamarkach, do których być może ni zaglądaliśmy od lat.
Porządki w szafie

Jak uporządkować szafę?

Sprzątanie pomieszczeń
Uporządkowana garderoba stanowi niespełnione marzenie wielu kobiet. Bardzo często, kiedy zabieramy się za porządki tworzy się nowy, większy bałagan. Nie ulega wątpliwości, że doprowadzenie szafy do stanu używalności spędza sen z powiek niejednej z nas. Zdarza się, że pod stertą zapomnianych rzeczy, znajdziemy ulubioną sukienkę, która nas całkowicie rozproszy i zapominamy o tym co naprawdę miałyśmy zrobić. Poniżej znajdziecie wskazówki, które ułatwią wam to zadanie.
Porządki wiosenne

Jak posprzątać dom na wiosnę?

Sprzątanie pomieszczeń

Okres zimowy w końcu dobiegł końca i nadszedł czas, aby odkryć swój dom na nowo. Ale zanim wprawisz w ruch ścierkę i zajrzysz do garderoby, przeczytaj poniższe wskazówki jak wkładając minimum wysiłku posprzątać i ożywić swój dom. Poniżej znajdziesz 10 prostych rad, jak posprzątać dom na wiosnę:

szafa z ubraniami

Jak pozbyć się starych ubrań?

Na co dzień
Czy często, gdy przeglądasz swoją szafę masz wrażenie, że nie masz się w co ubrać? A może odwrotnie, posiadasz zbyt wiele ubrań w swojej garderobie? Niekiedy zdarza się, że dokonasz zakupu jakiegoś ubrania, a następnie stwierdzasz, że ta rzecz nie pasuje do Ciebie, więc leży na półce nietknięta? Jeśli nie wiesz, jak pozbyć się niechcianych ubrań - oto kilka wskazówek, co możesz z nimi zrobić.
Porządki w szafie

Jak zrobić wakacyjne porządki w szafie?

Sprzątanie pomieszczeń
W czasie wakacji mamy trochę więcej czasu. Warto zatem poświęcić go na porządki w szafie. Nie wiesz jak się do nich zabrać? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, jakby się mogło wydawać. Być może podczas sprzątania znajdziesz ulubiony sweterek zakopany gdzieś głęboko. Co więcej szybciej odszukasz potrzebną rzecz i bez trudu skompletujesz odzież na ważne wyjście. Zatem weź dwa głębokie oddechy i zabierz się za porządki już dziś.
porządek w ubraniach

Jak zrobić porządek w szafie z ubraniami?

Przechowywanie
Nikt nie poradzi kobiecie lepiej niż druga kobieta. Jeśli masz swoje niezawodne sposoby ułatwiające codzienne życie, napisz do nas. Wpuść trochę świeżego powietrza do swojej garderoby! Przejrzyj rzeczy i lekko przeorganizuj wnętrze szafy. W zależności od tego, czy zbliża się zima, czy też lato, ubrania z kończącego się sezonu możemy schować do pudeł, worków próżniowych i przenieść np. do pawlacza. A potrzebne obecnie rzeczy przełożyć tak, by były pod ręką.
sprzątanie

15 przedmiotów codziennego użytku, które trzeba wymieniać

Sprzątanie pomieszczeń
Wiesz, że regularnie używasz aż 15 przedmiotów, które obowiązuje data ważności? Może już czas je wymienić. Raz na kilka miesięcy rób w domu przegląd i bez żalu pozbywaj się staroci. Dzięki najnowszym badaniom wiemy już, dlaczego gruntowne sprzątanie jest takie ważne dla zdrowia. Znów szczypią cię oczy i się boisz, że to kolejne zapalenie spojówek? Coraz częściej bolą cię plecy? Myślisz, że na ostatnim joggingu „przegięłaś” i dlatego nadwerężyłaś ścięgna? Przypomnij sobie, od kiedy używasz tego samego płynu i pojemnika na soczewki kontaktowe. Zastanów się, czy twój stanik wciąż dobrze trzyma piersi. I czy buty, w których codziennie biegasz, nie straciły formy. Kupując jedzenie czy kosmetyki, sprawdzasz datę przydatności. A czy wiesz, że „przeterminowane” przedmioty codziennego użytku również mogą ci zaszkodzić? Sprawdź, które najbardziej.