Tag: Zakrztuszenie dziecka

Rękoczyn Heimlicha

Jak wykonać rękoczyn Heimlicha?

Pierwsza Pomoc
Rękoczyn Heimlicha (inaczej chwyt Heimlicha) jest to technika pierwszej pomocy stosowana przy zadławieniach. Polega ona na naciśnięciu przepony w celu wypchnięcia przedmiotu znajdującego się w tchawicy zadławionego. Podczas robienia chwytu Heimlicha istnieje możliwość uszkodzenia trzewi jamy brzusznej zatem należy go stosować tylko w wyjątkowych przypadkach, wówczas gdy wszystkie inne metody zawiodły. W przypadku zadławienia i braku pomocy można zastosować chwyt Heimlicha na sobie - za pomocą np. kantu oparcia krzesła.
Dziecko się zakrztusiło

Co zrobić jak się dziecko zakrztusi?

Zdrowie Niemowlaka
Kiedy dziecko się zakrztusi, na pewno wzbudzi to niepożądane reakcje wśród rodziców. Jeśli sprawa wygląda poważnie to najlepiej jest wezwać pogotowie. Jednak w międzyczasie rodzice mogą postarać się uspokoić dziecko i ulżyć zadławieniu. Poniżej znajduje się kilka sposobów, które mogą uprawnić ten proces. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest uczestnictwo w zajęciach pierwszej pomocy, aby dowiedzieć się co wolno, a czego nie.
zadławienie

Jak udzielić pierwszej pomocy w przypadku zadławienia?

Pierwsza Pomoc
Często zdarza się tak, że podczas zbyt łapczywego jedzenia zdarza nam się zadławić. To zdarzenie wydaje się z pozoru niegroźne, lecz ignorowanie tego może nieść za sobą fatalne skutki. Gdy zauważysz, że ktoś się dławi, Twoim obowiązkiem jest udzielić pierwszej pomocy. Czytając ten artykuł dowiesz się jak reagować w przypadku zadławienia.
co robić gdy dziecko się krztusi

Dziecko się krztusi - co robić?

Bezpieczeństwo Niemowlaka
Maluchy bywają często wyjątkowo łapczywe podczas jedzenia. Chętnie też wkładają do buzi różne drobne przedmioty, dlatego tak ważne jest, by w ich otoczeniu nie znajdowały się rzeczy, w tym zabawki, które posiadają małe elementy. Może dojść do niebezpiecznej sytuacji, gdy ciało obce zablokuje drogi oddechowe. Dziecko zaczyna kasłać i się krztusić. Co należy wtedy zrobić? Pamiętaj, że tutaj liczą się sekundy!


Podobne porady

zadławienie psa

Jak postępować w przypadku zadławienia psa?

Zdrowie Psów
W przypadku zadławienia się psa mamy niewiele czasu na działanie. Oczywiście należy niezwłocznie zadzwonić po weterynarza, jednak zanim on przyjedzie, może być już za późno. Dlatego powinniśmy już wcześniej się dowiedzieć jak pomóc swojemu psu w przypadku zadławienia czy zakrztuszenia.