Tag: Jak wyczyścić uszczelkę w pralki

Pleśń w pralce

Jak usunąć pleśń na uszczelce pralki?

Pranie
Jeśli po każdym praniu twoje ciuchy śmierdzą, a pralka nie pachnie świeżością to wiedz, że coś się w niej zalęgło. Jest to pleśń, która porasta uszczelkę pralki. Część wody z prania pozostaje w załamaniach uszczelki, dając pleśni znakomite warunki do rozwoju. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek jak wyczyścić uszczelkę i utrzymać pralkę w czystości.


Podobne porady

Jak wyczyścić bęben pralki?

Nietypowe zastosowania
Pralka automatyczna jest jednym z częściej wykorzystywanych urządzeń w domu. Dzięki niej w łatwy i szybki sposób ubrania są idealnie czyste oraz przyjemnie pachną. Należy pamiętać, aby pralkę regularnie czyścić. W przeciwnym razie jej wydajność i skuteczność drastycznie się pogarszają: zgromadzony brud i pleśń powodują, że ubrania brzydko pachną, a osadzony na bębnie kamień skraca żywotność urządzenia. Aby wyczyścić bęben pralki nie musisz kupować drogich środków, wystarczy to, co masz pod ręką.

Jak usunąć pleśń z pralki?

Środki czyszczące
Pralka, która ma na celu przywrócenie czystości i odświeżenie ubrań, sama po pewnym czasie użytkowania wymaga czyszczenia. Regularne pranie sprawia, że osadzają się w jej zakamarkach zanieczyszczenia oraz pozostałości z proszków i płynów. W połączeniu z wilgocią to doskonałe warunki do rozwoju pleśni, która nie tylko nieestetycznie wygląda, ale też wydziela przykry zapach. Niestety ta nieprzyjemna woń może przechodzić na ubrania. Dlatego należy dbać o regularne czyszczenie pralki, by pozbyć się z niej brudu, kamienia i pleśni. Ta ostatnia najczęściej osadza się na uszczelkach i trudno dostępnych elementach urządzenia, więc warto wiedzieć, jak w łatwy sposób można je wyczyścić. Można to zrobić przy użyciu tanich i skutecznych środków, takich jak wybielacz, soda i ocet. Jak usunąć pleśń z pralki?