Tag: Jak przechowywać orzechy włoskie bez skorupek

Właściwości orzechów włoskich

7 cennych właściwości orzechów włoskich

Witaminy
Często to, co najprostsze jest również najlepsze dla naszego zdrowia i tak właśnie jest w przypadku orzechów, w których Matka Natura ukryła prawie idealną mieszankę białka, zdrowych tłuszczy, błonnika, steroli roślinnych, przeciwutleniaczy, a także wiele witamin i minerałów. Królem wśród orzechów można okrzyknąć orzecha włoskiego, ponieważ jak donoszą naukowcy potrafi on na wiele sposobów pozytywnie wpływać na nasze zdrowie, zjadany w stosunkowo niewielkich dawkach. Zjadanie około 30 gram orzechów włoskich dziennie (to mniej więcej siedem łuskanych orzechów) wystarczy, aby w pełni skorzystać z niesionych przez nie korzyści dla zdrowia.

Dziesięć zastosowań orzechów włoskich

Bóle
Dobroczynny wpływ orzechów włoskich na ludzki organizm jest znany od stuleci. Są one zdrowe i zawierają ogromne ilości mikroelementów. Stanowią także źródło przeciwutleniaczy, gwarantujących dobry metabolizm i piękno. Poniżej znajdziesz dziesięć powodów, dla których powinieneś włączyć orzechy włoskie do swojej diety: Pozbądź się zbędnego tłuszczyku Włączenie orzechów włoskich do swojej diety pozwala zrzucić zbędne kilogramy. Posiadają one wiele błonnika i białek, do tego są bardzo sycące, co chroni cię przed podjadaniem. Ponadto zawierają kwasy tłuszczowe omega-3, będące wspaniałym "wspomagaczem" odchudzania.


Podobne porady

Orzechy brazylijskie

Dlaczego warto jeść orzechy brazylijskie?

Inne zdrowe przepisy
W świątecznym okresie na naszych stołach przybywa łakoci, w tym także orzechów. Z pewnością znajdą się wśród nich również te bardziej wyszukane, jak na przykład orzechy brazylijskie. Czy warto po nie sięgać i dlaczego? Przeczytaj artykuł!
orzechy

Rodzaje orzechów i ich właściwości

Zdrowe Odżywianie
Choć są ciężkostrawne, powinniśmy je przegryzać codziennie w niewielkich ilościach. Orzechy są źródłem kwasów tłuszczowych jedno- i wielonienasyconych. Przyczyniają się tym samym do obniżenia złego cholesterolu. Wystarczy niewielka porcja orzechów, by korzystnie wpłynęły na cały organizm. Kilka orzechów dziennie poprawi pracę serca, wątroby i układu odpornościowego. Orzechy działają też łagodnie przeczyszczająco.

Właściwości lecznicze oleju z orzechów włoskich

Pielęgnacja włosów
Olej z orzechów włoskich jest jednym z wszechstronnie działających olejów eterycznych, które powinno się mieć w domu. Dlaczego? Otóż, ma on wiele właściwości, które są korzystne dla naszego zdrowia! Jego działanie nie ogranicza się tylko do skóry – ma wpływ na całą naszą kondycję! Olej z orzecha włoskiego pomaga w pozbyciu się infekcji grzybiczych, spowalnia proces starzenia się skóry, leczy takie choroby skóry jak łuszczyca czy egzema, przeciwdziała utracie włosów i zwalcza łupież. Ten olej eteryczny może także zmniejszyć ryzyko pojawienia się chorób krążenia, zmniejsza tłuszcz w okolicach brzucha, wspomaga dobry sen i walczy z rakiem!
orzechy laskowe

Właściwości zdrowotne orzechów laskowych

Inne zdrowe przepisy
Orzechy laskowe mimo niewielkich wymiarów posiadają tyle samo wartości co inne orzechy. Oferują wiele substancji odżywczych, a badania naukowe wykazały, że orzechy są najbogatszym źródłem przeciwutleniaczy! Niektóre korzyści orzechów laskowych:
orzechy laskowe

Orzechy laskowe – sekret długowieczności i dobrego zdrowia

Zdrowe Odżywianie
Orzechy laskowe są owocami leszczyny pospolitej, która może sięgać nawet 8 metrów. Drzewo to ma okrągłe liście, a owoce rosną po kilka sztuk w tzw. podkwiatkach. Orzechy laskowe dodają bogatego smaku pieczonym deserom połączonym z czekoladą. Zawierają witaminy, minerały, białko, błonnik oraz zdrowe tłuszcze. Posiadają wiele właściwości zdrowotnych i zasługują na to, aby włączyć je w codzienną dietę.

Orzechy brazylijskie - bogate źródło wartości odżywczych

Odżywianie
Orzechy brazylijskie uznawane są za jedne z najzdrowszych orzechów na świecie. Pochodzą z Brazylii, ale dostępne są w większości krajów. Cenione są za bogaty skład, w którym znajdziemy wiele witamin oraz minerałów. To dzięki wartościom odżywczym orzeszki brazylijskie świetnie działają na nasz organizm. Wykazano, że zapobiegają rozwojowi wielu chorób, hamują procesy starzenia się i poprawiają pracę mózgu. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?