Tag: Zimne dłonie leczenie

Dlaczego mam zawsze zimne dłonie

O czym świadczą zimne dłonie

Choroby Układu Krążenia
Czy jesteś jedną tych osób, które wiecznie mają zimne ręce? Bez względu na porę roku masz ochotę nosić rękawiczki nawet w domu, a kiedy podajesz komuś rękę słyszysz: ależ masz lodowate dłonie! Wprawdzie zimne ręce raczej nie są oznaką niczego groźnego, ale jeśli towarzyszą im dodatkowe objawy – np. poczucie głębokiego zmęczenia, możesz zacząć się zastanawiać nad wizytą u lekarza, aby określić, co jest przyczyną tej dolegliwości. Obniżona temperatura ciała w połączeniu ze zmęczeniem może być oznaką problemów z krążeniem. Zobacz, co jeszcze może oznaczać.
zimne dłoni

Zimne dłonie i stopy to nie tylko słabe krążenie

Choroby Układu Krążenia
Jesień, zima są porami roku, w których ludzie częściej odczuwają zimno, zwłaszcza w kończynach dolnych i dłoniach. Niektórzy tłumacza sobie to po prostu zimną pora roku, lecz przyczyny mogą być o wiele poważniejsze i warto poświęcić chwilę na ich analizie.
zimne dłonie

Jak szybko rozgrzać zimne stopy i dłonie?

Choroby Układu Krążenia
Pocieranie dłoni jest częstym zimowym rytuałem. Na nogi zakładasz ciepłe wełniane skarpety, ale i one bywają nieskuteczne. Jeśli jesteś zmarzluchem, ten artykuł jest właśnie dla ciebie. Poniżej znajdziesz kilka skutecznych i sprawdzonych sposobów na rozgrzanie zimnych dłoni i stóp.


Podobne porady

zimne lato

Skuteczne triki, które pomogą ci się rozgrzać w chłodny dzień

Medycyna Niekonwencjonalna
Pogoda jest kapryśna i lubi zmieniać się w najmniej oczekiwanym momencie. Jeżeli akurat zepsuła się  i czujesz, że jest ci coraz zimniej, to szukasz sposobu na szybkie rozgrzanie. Co zrobić kiedy nie masz pod ręką ciepłych ubrań? Skorzystać z jednego z szybkich trików, które w kilka minut pomogą ci się rozgrzać. Spróbuj, a na pewno nie pożałujesz.
jak się rozgrzać

Sześć genialnych sposobów, które pomogą się nam rozgrzać tej zimy

Zdrowie Kobiety
Mróz trzyma i nie chce odpuścić, zostawiając po sobie ślady na szybach, chodnikach oraz samochodach. W większości domach jest założone ogrzewanie centralne, które podczas zimy sprawdza się bardzo dobrze i już w przeciągu dwóch godzin rozgrzewa pomieszczenia. Jednak istnieją staroświeckie sposoby, aby to ciepło w domu spotęgować i zatrzymać na dłużej. Sposoby te, pomogą dłużej zatrzymać ciepło w mieszkaniu, które będzie wymagało znacznie mniejszych nakładów finansowych, bo jak wiadomo ogrzewanie zimą kosztuje bardzo dużo. Oto sześć sprawdzonych sposobów, aby zatrzymać ciepło w domu na dłużej i nie zmarznąć.
zimne ręce

Słabe krążenie krwi, zimne ręce i stopy?

Choroby Układu Krążenia
Słabe krążenie krwi to poważny problem zdrowotny i może być powodowany przez wiele czynników, takie jak palenie, brak aktywności fizycznej, cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca czy skurczem tętnic. Objawy słabego krążenia krwi mogą być różne, w zależności od miejsca w którym dochodzi do zaburzenia. Pacjenci cierpiący z powodu słabego krążenia krwi najczęściej skarżą się na kilka podstawowych objawów, takich jak drętwienie, brak czucia, opuchlizna, bladość skóry oraz trudno gojące się rany. Lekarze zwracają także uwagę na bladoniebieski odcień skóry, zawroty głowy, nudności, ogólne zmęczenie i uczucie rozbicia.

Zimne kąpiele i ich dobroczynny wpływ na zdrowie

Medycyna Naturalna
Zimne kąpiele kojarzone głównie z morsami, czyli osobami kąpiącymi się w zbiornikach wodnych zimą, są coraz bardziej popularne. Wszystko ze względu na ich dobroczynne dla zdrowia właściwości. Okazuje się, że zimny prysznic nie tylko pobudza krążenie krwi w organizmie, ale także wzmacnia jego odporność, łagodzi bóle menstruacyjne i ma fenomenalny wpływ na kondycję naszej skóry. Sprawdźmy, dlaczego warto regularnie zażywać zimnych kąpieli.