Tag: Co na oparzenia

Kurs pierwszej pomocy

7 rzeczy, które robisz źle udzielając pierwszej pomocy

Pierwsza Pomoc
Przeszedłeś kiedyś szkolenie z udzielania pierwszej pomocy? A ile z niego pamiętasz? Jeśli niewiele, nie jesteś jedyny – wiedza zdobyta podczas takiego kursu szybo ulega zatarciu. Odśwież ją sobie czytając o najczęstszych błędach popełnianych przez osoby udzielające pierwszej pomocy.
podrażniona skóra

Naturalne sposoby na podrażnioną skórę

Pielęgnacja skóry
Skóra jest naszym największym narządem. Często zdarzają się nam jednak  podrażnienia. Istnieje wiele sposobów na poradzenie sobie z tym problemem.  Najlepiej sprawdzają się jednak domowe metody, które są równie skuteczne jak te dostępne w aptekach czy drogeriach, a wykonać możesz je samodzielnie w domowym zaciszu. Przedstawiamy listę najskuteczniejszych, domowych sposobów na problemy ze skórą.

Proste triki ułatwiające codzienne czynności

Środki czyszczące
Zwykłe codzienne czynności zajmują nam mnóstwo czasu. Oczywiście w szybkim tempie życia nawet nie zauważamy, ile czasu przepływa nam między palcami. A gdyby dało się uprościć niektóre czynności lub znaleźć rozwiązania dla pozornie nierozwiązywalnych problemów? Przedstawiamy listę prostych trików, które ułatwią ci życie!

Jak poradzić sobie z oparzeniem?


Podczas gotowania czy pieczenia poparzyłeś się o gorący garnek lub piekarnik? Istnieje wiele domowych sposobów, które są bardziej lub mniej skuteczne. Możesz oparzony obszar polać zimną wodą lub jeśli to tylko palec przyłożyć do ucha. Możesz również wypróbować nasz sposób! Weź niewielką ilość sosu sojowego i natrzyj nim oparzenie. Po chwili ból zniknie.

Jak zregenerować dłonie po oparzeniach i skaleczeniach?

Pielęgnacja skóry
Przesuszonym od nadmiernego mycia, bezustannie narażonym na skaleczenia czy oparzenia i skłonnym do przebarwień dłoniom rutynowa higiena czy pielęgnacja nie wystarczy. Aby powróciły do dawnej formy i prezentowały się bez zarzutu, potrzebna jest regularna i kompleksowa regeneracja. Podpowiadamy, jak przy użyciu sprawdzonych sposobów i domowych środków przywrócić dłoniom ładny wygląd. Zdradzamy też, jak dzięki babce lancetowatej szybko wyleczyć skaleczenie i jak przy pomocy ogórka lub sody oczyszczonej pozbyć się śladów po oparzeniu.

Co zrobić w przypadku oparzenia?

Poparzenia
Oparzenie jest jednym z najczęstszych wypadków domowych. Groźne może być oblanie wrzątkiem, kontakt z gorącym tłuszczem albo dotknięcie nagrzanego piekarnika. Drobne oparzenia nie zawsze są niebezpieczne, ale trzeba wiedzieć, jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Bagatelizowanie oparzeń może mieć poważne konsekwencje, np. powstanie bolesnych ran czy blizn. Co zrobić w przypadku oparzenia? Sprawdźmy.