Tag: Blanszowanie grzybów

grzyby

Jak zamrozić grzyby?

Przetwory
W sezonie grzybowym zbierasz wiele grzybów, ale nie jesteś w stanie zjeść wszystkich od razu. Najchętniej zostawiłabyś je sobie na później. Nic prostszego, proponuję je zamrozić. Jak to zrobić? Poniżej znajdziesz instrukcje.


Podobne porady

zielone pomidory

Jak zamrozić zielone pomidory?

Uprawa Warzyw
Jeżeli nadal masz trochę zielonych pomidorów na krzakach, nie masz się co martwić. Jest na nie wiele sposobów. Możesz je wyrzucić na kompost, możesz je zawinąć w papier i mieć nadzieję, że dojrzeją, a możesz także je zamrozić! Poniższy artykuł poinstruuje Cię, jak zamrozić zielone pomidory, jest to bardzo łatwe, a w ten sposób nie będziesz musiała ich wyrzucać. Będziesz mogła zrobić smażone zielone pomidory.
mrożone warzywa

Jak zamrażać żywność?

Podstawy gotowania
Bardzo często kupujemy żywność na zapas lub przygotowujemy potrawy w dużych ilościach, aby je potem przechowywać i zjadać po jakimś czasie. Jest to niezwykle oszczędne i szybkie działanie. Najchętniej też żywność zamrażamy, ponieważ można ją w ten sposób przechowywać naprawdę długo. Warto więc poznać niektóre tajniki zamrażania.
grzyby kurki

Jak przechowywać kurki na zimę?

Grzyby
Kurki to jedne z najsmaczniejszych, najładniejszych i najbardziej lubianych grzybów. Świeżymi możemy cieszyć się tylko jesienią, jednak istnieje kilka metod przechowywania tych grzybów, które umożliwią nam delektowanie się ich smakiem o każdej innej porze roku. Może zaskoczy cię ta wiadomość, ale kurek – w przeciwieństwie do innych grzybów – nie powinno się suszyć. Tracą wówczas większość swojego wspaniałego smaku. Jak więc przechowywać kurki na zimę? Dowiesz się tego poniżej.
makaron zamrożony

Jak zamrozić makaron?

Podstawy gotowania
Wpadasz do domu jak burza, głodna, a za chwilę musisz lecieć dalej. Mało czasu na przygotowanie czegoś pożywnego do jedzenia. W takich sytuacjach przyda się mrożony makaron. Dzięki tej metodzie będziesz przygotowana na takie sytuacje. Sposób na szybki i zdrowy obiad.
Jak zamrozić truskawki

Jak zamrozić truskawki

Owoce
Sezon truskawkowy zbliża się ku końcowi, nie oznacza to jednak, że smakiem tych wspaniałych owoców nie możemy się cieszyć przez cały rok. Wystarczy zamrozić je i w odpowiednim momencie wykorzystać. Jak jednak zamrozić truskawki żeby nie straciły smaku i cennych wartości?
zamrazalnik jak wykorzystać

Nietypowe zastosowania zamrażalnika

Nietypowe zastosowania
Zamrażarka jest standardowym wyposażeniem każdego domu. Od kiedy tylko pierwsze egzemplarze pojawiły się na rynku, ludzie wykorzystują je do przechowywania żywności,, robienia lodów czy chłodzenia napojów. Dziś nie wyobrażamy sobie bez niej życia, szczególnie latem, gdy temperatury są naprawdę wysokie. Czy wiesz jednak, że zwykłą zamrażarka może mieć znacznie więcej zastosowań? Zebraliśmy najciekawsze, które z pewnością przypadną ci do gustu. Przeczytaj koniecznie całą listę.