Tag: Pielęgnacja dłoni

manicure

Jak zrobić sobie manicure?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Nie masz czasu iść do kosmetyczki aby zrobić manicure, albo po prostu nie masz na to pieniędzy. Możesz to zrobić w domu samodzielnie. Poniżej podajemy łatwe krok po kroku do uzyskania pięknych dłoni i paznokci.
Paznokcie u rąk

Jak dbać o paznokcie u rąk?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Piękne paznokcie u rąk, to nie tylko staranne ich pomalowanie. To również sposób ich piłowania oraz diety jaką stosujesz na co dzień. To także nawilżanie ich oraz ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Poniżej znajdziesz wskazówki jak dbać o paznokcie.
pielęgnacja dłoni

Jak pielęgnować zniszczone dłonie?

Pielęgnacja skóry
Praca w gospodarstwie domowym naraża nasze ręce na wiele szkodliwych czynników. Środki piorące, czyszczące a nawet mydło, którym myjemy ręce odciągają ze skóry zabezpieczający ją tłuszcz. Starajmy się poświęcić naszym spracowanym dłoniom trochę troski i czasu, a nie będziemy ich musiały wstydliwie ukrywać przed ludzkimi spojrzeniami.
dłonie zimą

Jak dbać o dłonie zimą?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Ręce są najbardziej narażone na wysuszanie, gdyż mają częsty kontakt z wodą i detergentami niż inne części ciała. Wykonując codzienne czynności domowe skóra na rękach robi się sucha i niemal martwa. Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych sposobów utrzymania dłoni nawilżonych i pięknych podczas zimy.
piękne dłonie

Jak pielęgnować dłonie?

Pielęgnacja skóry
Nasze dłonie codziennie narażone są na działanie szkodliwych czynników: płynów do zmywania naczyń, detergentów do prania i do czyszczenia, mydeł ze sztucznymi barwnikami, a także wiatru, mrozu i słońca. Z tego powodu warto regularnie dbać o pielęgnację dłoni. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak przywrócić piękno zniszczonym i wysuszonym dłoniom, przeczytaj poniższy artykuł.
kąpiel parafinowa

Jak zrobić kąpiel parafinową?

Zabiegi na ciało
Zabiegi parafinowe mogą być bardzo kojące dla skóry dłoni. Jeżeli twoje dłonie mają tendencje do pękania i ciągłego przesuszania się, kąpiele parafinowe to właśnie to, czego najbardziej potrzebujesz. Zabiegi parafinowe można także stosować w celu łagodzenia bólu stawów. Parafina jest tak kojąca dla skóry, ponieważ składa się z wosku zmieszanego z olejem mineralnym, a podgrzewanie sprawia, że wosk roztapia się i umożliwia wnikanie substancji mineralnych w skórę, dzięki czemu staje się ona miękka i jedwabista. Olejki wchodzące w skład parafiny mogą mieć bardzo różne zapachy, więc możesz połączyć kąpiel parafinową z aromaterapią. Poniżej znajdziesz wskazówki jak zrobić kąpiel parafinową.
pielęgnacja dłoni

Jak dbać o dłonie latem?

Zabiegi na ciało
Mówi się, że nasze dłonie są naszą wizytówką. Jak więc o nie dbać, aby zawsze były piękne i odpowiednio nawilżone. Zwłaszcza latem i zimą nasze dłonie wystawione są na bardzo niską lub wysoką temperaturę, naskórek się niszczy, łuszczy. Dłonie tracą blask. Naukowcy udowodnili, że wystawione na działanie słoneczne dłonie tracą swą elastyczność i szybciej się starzeją. Jak temu zaradzić? Proponujemy kilka dobrych sposobów na efektywną i szybką regenerację dłoni oraz radzimy jak zapobiegać ich zniszczeniu.
aromatyczny krem do rąk

Jak zrobić krem do rąk z dodatkiem olejków eterycznych?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Chyba każda z nas uwielbia kremy do rąk i to uczucie, kiedy nasza skóra odzyskuje blask i idealne napięcie. Dziś proponuję krem, który dodatkowo ukoi zmysły, dzięki zawartości olejków eterycznych. Zrób go już dziś.
zadbane dłonie i stopy

Jak zrobić kąpiel dla rąk i stóp?

Manicure i Pedicure
Kąpiel rąk i stóp to fantastyczne, niezwykle relaksujące doświadczenie. Nie tylko pozwala odpocząć zmęczonym dłoniom i stopom, ale doskonale zmiękcza skórę przygotowując do takich zabiegów jak manicure, pedicure, masaż, czy refleksologia. Znajdź chwilę dla siebie i przygotuj sobie taką kąpiel. Jak? Przeczytaj poniżej.
piękne dłonie

Jak dbać o dłonie?

Manicure i Pedicure
Dłonie są twoją wizytówką, widoczną zawsze, z wyjątkiem sytuacji, kiedy nosisz rękawiczki. Z tego powodu wymagają szczególnej troski, zwłaszcza, że na co dzień są poddawane wielu niekorzystnym czynnikom.