Tag: Paznokcie

pielęgnacja paznokci

Jak naprawić pęknięty paznokieć?

Manicure i Pedicure
Pęknięty paznokieć już nie jedną z nas doprowadził do szału. Dla wielu kobiet to prawdziwa tragedia zdarzająca się w najmniej oczekiwanym momencie (np. kiedy uderzymy się w trakcie sprzątania, gotowania, w pracy). Niewiele osób wie, że taki paznokieć można jeszcze uratować i nie wszystko jest stracone. Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które pomogą wam naprawić pęknięty paznokieć unikając wizyty u specjalisty.
obgryzanie paznokci

Jak przestać obgryzać paznokcie?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci, jest problemem wielu osób. Może ono być spowodowane stresem, jednak często robimy to również z nudów. Jakikolwiek powód jest przyczyną obgryzania paznokci dłoń wygląda nieestetycznie, paznokcie stają się coraz mniejsze a poza tym często obgryzaniu paznokci towarzyszy ból. Poniżej znajdziesz instrukcję, która może pomóc w zaprzestaniu obgryzania paznokci.
Paznokcie u rąk

Jak dbać o paznokcie u rąk?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Piękne paznokcie u rąk, to nie tylko staranne ich pomalowanie. To również sposób ich piłowania oraz diety jaką stosujesz na co dzień. To także nawilżanie ich oraz ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Poniżej znajdziesz wskazówki jak dbać o paznokcie.
Paznokcie

Jak walczyć z grzybicą paznokci?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Twoje paznokcie u stóp odchodzą lub są odbarwione? Może to być spowodowane jakąś infekcją grzybiczą lub brakiem witamin. Poniżej znajdziesz domowe sposoby na swoje chore paznokcie. Jeżeli nie pomogą musisz zasięgnąć pomocy kosmetyczki lub dermatologa.
zestaw do manicure

Jak wyposażyć kosmetyczkę w pełny zestaw do manicure?

Kosmetyki dla Pań
Piękne i zadbane paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Warto zatem poświęcić im kilka minut w tygodniu i zrobić klasyczny manicure. Staranny manicure wymaga użycia odpowiednich przyborów, które każda z nas powinna mieć w swoim domu. Jeśli jeszcze nie masz skompletowanego zestawu, przeczytaj poniższe wskazówki, które z pewnością ułatwią Ci zakupy i pomogą wybrać tylko to, czego naprawdę potrzebujesz.
nakładanie brokatu na paznokcie

Jak nakładać brokat na paznokcie?

Manicure i Pedicure
Brokat jest wspaniały do dekoracji paznokci. Pomimo, iż jest stosunkowo prosty do nałożenia daje niesamowity efekt. Poniżej przedstawiam krok po kroku jak ozdobić paznokcie brokatem.
obgryzanie paznokci

Jak oduczyć się obgryzać paznokcie?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Obgryzanie paznokci jest częstym nawykiem, z którym w rzeczywistości trudno zerwać. Niektórzy obgryzają paznokcie, gdy są zdenerwowani lub ewentualnie, gdy są znudzeni. Przeczytaj poniższe wskazówki, podpowiemy ci jak raz na zawsze skończyć z tym nieprzyjemnym nawykiem.
mocne paznokcie

Jak wzmocnić paznokcie?

Manicure i Pedicure
Wiele z nas narzeka na słabe, łamliwe lub rozdwajające się paznokcie. Są jednak sposoby, aby nasze paznokcie były zdrowe i mocne. Jak to zrobić? Przeczytaj.
obgryzanie paznokci

Jak oduczyć się obgryzania paznokci?

Pielęgnacja skóry
Obgryzanie paznokci to problem nie tylko małych dzieci. Często ten nieapetyczny nałóg towarzyszy nam też w dorosłym życiu. Przyzwyczajenie takie jest nieestetyczne nie tylko dla osoby obgryzającej, ale też dla innych w jej otoczeniu. Zwłaszcza kobiety są niezadowolone z wyglądu swoich paznokci, ale nie potrafią przestać ich obgryzać. Jak można sobie pomóc?
pielęgnacja paznokci

Jak pielęgnować paznokcie, żeby były mocne?

Pielęgnacja dłoni i stóp
Piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. Podobnie piękne i zadbane powinny być przede wszystkim paznokcie paznokcie. Osłabione są bardzo podatne na uszkodzenia. Jak je zatem wzmocnić i pielęgnować?