Tag: Jak czyścić meble kuchenne na wysoki połysk

szafki kuchenne jak myć

Jak czyścić meble kuchenne?

Sprzątanie kuchni

Plamy z tłuszczu czasem są niezauważalne dla naszego oka, przez co rosną i twardnieją przez dłuższy czas. Brud i tłuszcz może uszkodzić drewno, na którym się gromadzi. Jednak nieproszone plamy można z łatwością usunąć. Zacznij od łagodniejszej metody, a gdy nie pomoże wypróbuj bardziej agresywną. Oto trzy sposoby na naturalne usunięcie plam tłuszczu i brudu.

Jak i czym czyścić kanapę?

Sprzątanie pomieszczeń
Plamy z wina, tłustych potraw czy kolorowych sosów mogą skutecznie popsuć wygląd naszych kanap, których obicia wykonane są z rozmaitych materiałów, w tym także włókien syntetycznych. Jak przywrócić dawny blask i pozbyć się nieefektownych, często bardzo uporczywych zabrudzeń, nie niszcząc przy tym trwale naszych ulubionych mebli? Wyjątkowo pomocne mogą okazać się sprawdzone kuchenne środki, takie jak kwasek cytrynowy, płyn do mycia naczyń, czy amoniak, z dobrodziejstw których często korzystają nasze mamy. Sprawdź, czym najlepiej wyczyścić kanapę wykonaną ze skóry, a jakich metod najbezpieczniej użyć w przypadku odświeżania mebli wykonanych z zamszu czy z materiału.

Jak czyścić meble na wysoki połysk?

Sprzątanie pomieszczeń
Meble z połyskiem są symbolem elegancji i dobrego gustu i pewnie między innymi dlatego tak chętnie stawiamy właśnie na nie, urządzając nasze mieszkania, biura i gabinety. Aby prezentowały się pięknie nie tylko tuż po ich zakupie, musimy o nie odpowiednio dbać, przestrzegając odpowiednich, pielęgnacyjnych zasad i używając do ich czyszczenia wybranych środków. Jakich konkretnie? Wskazówki znajdziesz poniżej.

Jak usunąć rysy z mebli? Niezawodne sposoby

Środki czyszczące
O mniejszą lub większą rysę na meblach - zwłaszcza tych codziennego użytku - nietrudno. W zmniejszeniu widoczności niechcianych defektów na stołach, krzesłach czy komodach mogą nam pomóc środki, które w z łatwością znajdziemy w zasięgu ręki. Mowa o herbacie, wazelinie, soku z cytryny, jodynie, czy... orzechach włoskich lub migdałach. Odpowiednio wykorzystane sprawią, że nasze meble będą wyglądały jak nowe. Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły.

Jak pielęgnować meble?

Sprzątanie pomieszczeń
Jeśli jesteś posiadaczem mebli z litego drewna, musisz wiedzieć, że są solidne, trwałe i oczywiście piękne. Zachwycają samych właścicieli, jak również wszystkich tych, którzy przyjdą w odwiedziny. Aby jednak jak najdłużej cieszyły nasze oczy i pięknie wyglądały, musimy odpowiednio je pielęgnować. Poniżej przedstawiamy parę wskazówek, jak należy prawidłowo dbać o meble i jakich błędów warto unikać.