Tag: Feng shui

Lustra w Feng Shui

Feng shui - lustra

Planowanie aranżacji wnętrz
W sztuce Feng Shui podstawową funkcją lustra jest zabezpieczenie naszej przestrzeni przed niekorzystnym wpływem otoczenia. Do elementów szkodliwych należą między innymi: drogi, skrzyżowania, wysokie budynki oraz ich narożniki.
Niebieskie naczynia

Jak schudnąć z Feng Shui?

Otyłość
Prawidłowa aranżacja wnętrza kuchni oraz całego mieszkania, zgodnie z zasadami Feng Shui z pewnością pomoże nam utrzymać każdą dietę. Jeśli zamierzamy zrzucić parę kilogramów warto zatem zacząć swoje odchudzanie od zmiany otaczających nas kolorów.
Kolory Feng Shui

Jak oddziaływują kolory w Feng Shui?

Kolory i wzory w dekoracji
W sztuce Feng Shui, jednym z najłatwiejszych sposobów przeniesienia właściwej energii do pomieszczenia jest użycie odpowiedniego koloru. Każdy kolor stanowi ekspresję jednego z Pięciu Żywiołów Feng Shui. Tymi żywiołami są: Drzewo, Metal, Ogień, Woda oraz Ziemia. W zależności od rodzaju energii, której potrzebujemy w pomieszczeniu, powinniśmy wybrać odpowiedni kolor ścian, ramek, sztuki oraz innych dekoracji.
Sypialnia Feng Shui

Jak urządzić sypialnię wg zasad Feng Shui?

Sypialnie
Sypialnia zgodna z zaleceniami i zasadami sztuki Feng Shui to taka sypialnia, która sprzyja harmonijnemu przepływowi psychicznej i fizycznej energii. Sypialnia urządzona według zasad Feng Shui, to taka sypialnia która Cię wabi do środka, kusi, rozbudza Twoje zmysły oraz jednocześnie uspokaja. W takiej sypialni miło jest przebywać, spać oraz uprawiać pasjonującą miłość. O zasadach Feng Shui możemy dowiedzieć się z licznych książek, czasopism i tysięcy różnych stron w Internecie. Jest to bardzo rozległy temat zatem w tym artykule zwrócimy uwagę wyłącznie na podstawowe, główne zasady Feng Shui dotyczące perfekcyjnego funkcjonowania naszej sypialni.
pielęgnacja bambusów

Jak pielęgnować bambusa?

Ozdobne
Szczęśliwy bambus tzw. Lucky Bamboo jest jedną z najbardziej ozdobnych roślin do domu i biura. Bambusy nie wymagają szczególnej pielęgnacji. Do szczęścia trzeba im tylko trochę wody oraz sporadycznego, bezpośredniego kontaktu z promieniami słonecznymi. Warto wiedzieć, że zwykle "Lucky Bamboo" to nie bambus, ale Dracena Sandera. Z tego powodu bambus wymaga takiej samej pielęgnacji jak Dracena.
twarz

Jak określić jakim jesteś żywiołem Feng Shui?

Kultura chińska
Osoby zapoznane z Feng Shui słyszały zapewne o 5 żywiołach świata widzialnego i niewidzialnego. Spotykamy je na co dzień w przyrodzie, jednak rzadko jesteśmy o tym świadomi, nigdy się nie zastanawiamy nad tym. Według tradycyjnej filozofii chińskiej istnieje 5 żywiołów, są to: Drewno, Ogień, Ziemia, Metal, Woda. Ale co wspólnego ma energia żywiołów z kształtem twarzy? Otóż wiele, poniżej postaram się przedstawić na czym polega żywioł wypisany na twarzy.
feng shui kuchnia

Jak urządzić kuchnię zgodnie z zasadami Feng Shui?

Feng Shui
Kuchnia ma wielkie znaczenie dla życia rodziny. Jest sercem, centrum mieszkania bądź domu, zwłaszcza jeśli spotykamy się w niej przy stole. Dlatego warto zadbać o korzystne feng shui w kuchni. Aby je zapewnić, kuchnia powinna być jasna, przestronna, uporządkowana i czysta. Jak zatem zadbać o właściwą energię w kuchni?
feng shui jadalnia

Jak urządzić jadalnię zgodnie z zasadami Feng Shui?

Feng Shui
Jadalnia to częstokroć centralny punkt domu, w którym toczy się życie rodzinne. Miejsce rodzinnych czy towarzyskich spotkań i spożywania wspólnych posiłków. A zatem szczególnie warto zadbać o jej pozytywną energię. Jak to zrobić?
feng shui łazienka

Jak urządzić łazienkę zgodnie z zasadami Feng Shui?

Feng Shui
Zgodnie z zasadami feng shui, łazienka powinna być możliwie oddalona od centralnej i dziennej części mieszkania. Według najbardziej tradycyjnych teorii feng shui, powinna wręcz znajdować się poza obrębem domu, bo woda i odpływy (wanna, prysznic, umywalka, ubikacja, pralka) mogą stwarzać wiele zagrożeń dla dobrej energii domu. Oczywiście obecnie chyba nikt nie zdecyduje się na urządzenie wychodka na podwórku, ale jak w takim razie urządzić łazienkę, żeby zminimalizować zagrożenia i zadbać o dobrą harmonię tego miejsca?
feng shui pokój dziecka

Jak urządzić pokój dziecka zgodnie z zasadami Feng Shui?

Feng Shui
Zgodnie z naukami feng shui, o dzieci i osoby starsze należy dbać w szczególny sposób. Właściwe urządzenie pokoju dziecka zapewni mu zdrowie i wszechstronny rozwój. A zatem jak zrobić to właściwie?