Tag: Stół Wigilijny

Stół wigilijny

Jak powinien wyglądać stół wigilijny?

Dekoracje świąteczne
Stół wigilijny oddaje nastrój Świąt Bożego Narodzenia, atmosferę miłości łączącą domowników oraz ciepło rodzinne. Staje się on na jeden wieczór centralną częścią domu. To dookoła niego zbiera się cała rodzina na podniosłą, uroczystą kolację. On jest świadkiem naszych życzeń, złożonych najbliższym nam osobom, oraz to właśnie przy nim łamiemy się opłatkiem. Każdy stara się, aby wystrój stołu bożonarodzeniowego był równie wspaniały jak te święta. Wystrój tradycyjnego stołu wigilijnego
winietki

Jak zrobić winietki wigilijne?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Winietki wyznaczające miejsce siedzenia gości na świątecznym przyjęciu nie muszą być papierowe. Możesz je wykonać w unikalny sposób np. jako ciasteczka. Poniżej znajdziesz instrukcję jak upiec takie ciasteczka i jak je dekorować.
Pierścienie na serwetki na Boże Narodzenie

Jak zrobić bożonarodzeniowe pierścienie na serwetki?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy wszystko powinno być elegancko i ładnie podane. Również serwetki. Bożonarodzeniowe pierścienie na serwetki z pewnością zrobią wrażenie na uczestnikach świątecznego posiłku. Pomimo, że zakup oraz używanie pierścieni na serwetki może ci się wydawać być nieco ekstrawaganckie, to poniżej przedstawione pierścienie z pewnością przypadną ci do gustu.
serwetka świąteczna

Jak składać serwetki w choinkę?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Warto pomyśleć o udekorowaniu stołu, aby i na nim było widać, że są Święta Bożego Narodzenia. W tym celu możemy postawić na stole jakieś bombki czy położyć świerkowe gałązki. Ale myślę, że fajnym pomysłem będzie złożenie serwetek w choinkę. Serwetki oczywiście najlepiej żeby były zielone.
Serwetka złożona w gwiazdę

Jak składać serwetki w gwiazdy?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Jeśli chcesz zadbać o każdy szczegół na wigilijnym stole, nie zapomnij o eleganckim złożeniu serwetek - najlepiej w gwiazdki. Możesz być pewna, że twoi bliscy będą zachwyceni tym oryginalnym pomysłem. Wbrew powszechnemu przekonaniu wykonanie takiej serwetki wcale nie jest skomplikowane, ani pracochłonne. Dzięki serwetkowym gwiazdkom na stole zapanuje świąteczną atmosfera zanim jeszcze pojawia się na nim potrawy. Poniżej znajdziecie wskazówki, które rozwieją wszystkie wasze wątpliwości.
dekoracja stołu wigilijnego

Jak udekorować stół na Wigilię?·

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Dekoracja stołu wigilijnego co roku przysparza nam wiele problemów. Chcemy, żeby było pięknie, ale inaczej niż w poprzednich latach. Wydaje nam się, że nasze pomysły się skończyły i nic już nie wymyślimy. Ale to nie prawda. Nawet jeśli już nie wiesz jak możesz inaczej przystroić stół, przeczytaj poniższy artykuł, a na pewno Cię on zainspiruje.
dekoracja stołu wigilijnego

Jak udekorować stół wigilijny - białe święta?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Dodaj odrobinę magii na stół w te święta. Zmieszaj czystą biel i błękit. Dodaj trochę błyszczącego srebrnego brokatu. W połączeniu z białą, porcelanową zastawą stworzą wspaniały zestaw i będą wyglądać bajecznie.
nakrycie stołu wigilijnego

Jak urozmaicić nakrycie stołu wigilijnego?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Oto kilka inspiracji i pomysłów na oryginalne dodatki na wigilijny stół. Twoje świąteczne nakrycie stołu wcale nie musi być nudne i szablonowe. Wprowadź elementy, które dodadzą mu świątecznego wyglądu, a twoi goście poczują się potraktowani wyjątkowo.
serwetka złożona w choinkę

Jak złożyć serwetkę w choinkę?

Materiały i elementy dekoracyjne
Szukasz pomysłu na udekorowanie świątecznego stołu? Nie ma nic prostszego niż odpowiednie złożenie serwetek. Jako, że Boże Narodzenie kojarzy się przede wszystkim z choinką, więc można serwetki przemienić w choinki. Najodpowiedniejsze będą oczywiście serwetki w kolorze zielonym.
dekoracje stołu wigilijnego

Jak zrobić małe choineczki na stół wigilijny?

Dekoracje Bożonarodzeniowe
Ten projekt wyjątkowo przypadł mi do gustu. Korki od wina znajdą się zawsze w każdym domu, a jeśli nie to przecież można je kupić. Gałązki też nie są problemem. Dlaczego więc nie połączyć tych dwóch elementów, aby powstały piękne małe choineczki? Zobaczcie jak to można zrobić.