Tag: Węgiel aktywowany właściwości

Nieprzyjemny zapach z lodówki

Jak usunąć brzydki zapach z lodówki za pomocą węgla aktywnego?

Sprzątanie kuchni
Nikt nie lubi otwierać lodówki, z której wydobywa się powiew sfermentowanej kapusty pomieszany z zapachami resztek ryb, szynki i świeżego parmezanu. Coś okropnego. Istnieje wiele metod neutralizowania lodówkowych aromatów: filiżanka sody oczyszczonej z tyłu lodówki, hermetyczne pojemniki, owijanie w folię... Jest jednak jeszcze jedna metoda, która jest skuteczniejsza, niż wszystkie inne. To węgiel aktywny sprawi, że będziesz mogła cieszyć się jedzeniem, nie martwiąc się o przykrą mieszankę zapachów resztek pozostałych w lodówce.
Łagodząca pasta z węgla aktywnego na ukąszenia owadów i wypryski

Łagodząca pasta z węgla aktywowanego na ukąszenia owadów i wypryski

Środki na Ukąszenia i Ugryzienia
Węgiel aktywowany kojarzy się wszystkim z problemami żołądkowymi. Można wykorzystać go jednak na wiele innych sposobów. Jednym z nich jest maść na ukąszenia owadów i wypryski. Jest to w pełni naturalny środek a więc nie musisz obawiać się o efekty uboczne. Zarówno węgiel aktywny jak i glinka, które są składnikami tej maści usuwają toksyny ze skóry, dlatego szybko poradzą sobie z każdym ukąszeniem. Jeżeli chcesz wiedzieć jak przygotować taką maść, to dokładny przepis znajdziesz poniżej.
Koktajl łagodzący bóle brzucha i wzdęcia

Koktajl łagodzący bóle brzucha i wzdęcia

Choroby Układu Pokarmowego
Bóle brzucha i wzdęcia pojawiają się często po zjedzeniu ciężkich posiłków lub są objawem zatrucia pokarmowego. Coraz częściej szukamy naturalnych rozwiązań tego problemu, które stosowały nasze babcie. Jednym z nich jest węgiel aktywowany. Możesz stosować go w formie tabletek, lub dodać go do porannego koktajlu.
węgiel aktywowany

Jak stosować węgiel aktywowany?

Zatrucia
Węgiel aktywowany (aktywny, leczniczy) stosuje się do celów medycznych jako środek przeczyszczający i antidotum na zatrucia. Wykorzystywany jest także w urządzeniach do oczyszczania powietrza i wody. Pierwsze wzmianki o jego stosowaniu pochodzą z 1550 r. p. n. e. Warto mieć ten środek w domu, gdyż przyda się zarówno na ukąszenia pająka, jak i zatrucia pokarmowe czy inne kłopoty żołądkowe. Ponadto, można go stosować nawet do mycia zębów.

Jak wykorzystać węgiel aktywny do pielęgnacji skóry?

Pielęgnacja skóry
Z pewnością słyszałeś o węglu aktywowanym i jego właściwościach. Stosowany jest często do czyszczenia różnych powierzchni, czy usuwania brzydkiego zapachu z lodówki. Czy wiesz jednak, że możesz go również wykorzystać do codziennej pielęgnacji? Poznaj najważniejsze zastosowania węgla aktywnego, które możesz wykorzystać do zabiegów pielęgnacyjnych. Pamiętaj jednak, że węgiel aktywny może brudzić ubrania i delikatne powierzchnie. Zabiegi najlepiej zatem wykonywać pod prysznicem, gdzie z łatwością możesz wyczyścić wszystkie zabrudzenia.