Tag: Pleśń woda utleniona

Sposoby na pleśń

5 naturalnych sposobów walki z pleśnią

Nietypowe zastosowania
Jeśli w twoim domu na ścianach pojawia pleśń, pamiętaj, że nie jesteś skazany na wdychanie jej zarodników. Zamiast od razu sięgać po chemiczne środki grzybobójcze, takie jak chlorek czy tetro boran sodu, możesz skorzystać z naturalnych, ekologicznych sposobów walki z pleśnią, które nie będą szkodziły twojej rodzinie, zwierzętom domowym i środowisku.


Podobne porady

Sposoby na chlamydiozę

Naturalne sposoby walki z chlamydią

Choroby Przenoszone Drogą Płciową
Chlamydioza to choroba weneryczna, która może występować zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wywoływana jest przez bakterie Chlamydia trachomatis, które najczęściej przenoszą się podczas stosunku płciowego bez zabezpieczenia. Infekcja często przebiega bezobjawowo, dlatego szybkie rozpoznanie i skuteczne leczenie jest bardzo ważne, ponieważ powikłania z nią związane są bardzo groźne – może prowadzić do stanów zapalnych narządów płciowych, a także do niepłodności. Niektóre produkty naturalne, ze względu na silne właściwości antybakteryjne, wykazują skuteczne działanie w walce z chlamydiozą. Ponadto nie powodują skutków ubocznych i mogą być bezpiecznie stosowane.
celulit

Produkty spożywcze do walki z cellulitem

Pielęgnacja skóry
Cellulit pojawia się, gdy pewien obszar skóry traci swoją elastyczność. Nierównomierne gromadzenie tłuszczów powoduje powstanie na skórze licznych zagłębień przypominających „skórkę pomarańczy”. Chociaż cellulit nie ma wpływu na nasze zdrowie, jest on dość kłopotliwy i krępujący. Na szczęście istnieją pewne produkty, które pomogą ujędrnić skórę, aby zmniejszyć cellulit.
alergia

Naturalny sposób walki z alergią

Alergie
Jeżeli masz problemy alergiczne, cierpisz na astmę, masz uciążliwy kaszel czy gorączkę, koniecznie powinieneś spróbować lepiężnika. Jest to roślina, której wyciąg wykazuje działanie podobne jak niektóre leki stosowane podczas alergii, Nie powoduje jednak senności, głównego skutku ubocznego, występującego w przypadku większości środków farmaceutycznych. W medycynie ludowej lepiężnik jest również stosowany w innych schorzeniach, między innymi do leczenia migreny, bezsenności, nerwicy i bolesnych miesiączek.
czyste fugi

Jak zabezpieczyć fugi przed pleśnią?

Sprzątanie łazienki
Sprzątanie łazienki to jedna z najbardziej kłopotliwych czynności. Ze względu na wysoką wilgotność w pomieszczeniu, na płytkach i pomiędzy nimi często gromadzi się brud. Z nagromadzonego brudu pojawia się pleśń, której usunięcie zajmuje dużo czasu. Oto sposób, który ochroni fugi przed brudem i pleśnią.
stres

Naturalne sposoby walki ze stresem

Radzenie Sobie Ze Stresem
Stres ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie: osłabia układ odpornościowy, układ sercowo-naczyniowy, wywołuje agresję, lęki, bezsenność, ma wpływ na rozwój cukrzycy, choroby wrzodowej czy zapalenia stawów. Ciągłe napięcie nie sprzyja kondycji fizycznej, a także psychicznej, dlatego tak ważne jest, by nauczyć się walczyć ze stresem, minimalizować go i kontrolować. Oto kilka sposobów:

Domowe sposoby walki z trądzikiem

Trądzik
Trądzik to zmora nie tylko wieku młodzieńczego. Z zaskórnikami, krostami i cystami zmagają się również osoby po 30. roku życia. Wszystko zależy od typu skóry, gospodarki hormonalnej, czasami diety. Nierzadko trądzik ma podłoże dziedziczne. Skuteczność leczenia zależy od prawidłowego rozpoznania przyczyny występowania problemów skórnych.

Przyczyny powstawania trądziku

Trądzik powstaje, kiedy mieszki włosowe i pory skóry są zatkane przez produkowane w nadmiernej ilości sebum, czyli łój skórny. Pod powierzchnią skóry dochodzi wówczas do rozwoju bakterii. Przyczyną nadmiernego wydzielania sebum mogą być zmiany hormonalne, nieodpowiednia dieta, źle dobrane kosmetyki, klimat i temperatura powietrza.

Skuteczne sposoby walki z alergenami

Alergie
Czy wiesz, że alergie to jedna z najczęstszych przyczyn chorób przewlekłych? Alergia uaktywnia się w momencie, gdy organizm zbyt mocno broni się przed działaniem substancji, z którymi ma styczność. Organizm alergika identyfikuje nieszkodliwy element jako niebezpieczny, wywołując charakterystyczne dla alergii objawy: wysypkę, kichanie, łzawienie oczu, puchnięcie, kaszel, katar i kilka innych. W trosce o alergików przygotowaliśmy listę najpopularniejszych alergenów oraz sposobów, które pomogą uniknąć dokuczliwych objawów w kontakcie z nimi.