Tag: Koktajl białkowy przepis

Koktajl białkowy domowej roboty

Jak zrobić koktajl białkowy domowej roboty?

Diety
Białko jest podstawowym elementem zdrowej diety. Koktajle wysokobiałkowe często są stosowane wśród osób regularnie ćwiczących w celu uzupełnienia ich potrzeb żywieniowych. Poniżej znajdziesz przepis jak w domu zrobić koktajl białkowy z samych naturalnych składników.
koktail proteinowy

Jak zrobić koktajl proteinowy?

Diety
Koktajle proteinowe są zwykle robione z owoców z dodatkiem białka serwatkowego. Są one używane do uzupełniania poziomu białka zwłaszcza dla kulturystów, oraz wegetarian. Mogą one znacznie przyspieszyć regenerację po wysiłku, wpłynąć na zwiększenie masy mięśniowej lub zastąpić posiłek. Poniżej znajdziesz instrukcje jak zrobić koktajl proteinowy w domu.


Podobne porady

Ćwiczenia na triceps

Jak trenować triceps?

Ćwiczenie z Trenerem

Mięsień trójgłowy ramienia znajduje się w tylnej części ramienia, oprócz niego znajduje się tam również mięsień łokciowy. Oba te mięśnie prostują ramię w stawie łokciowym. Zaś głowa długa mięśnia trójgłowego ramienia bierze udział w prostowaniu barku. Jak już wcześniej wspomniałem mięsień trójgłowy ramienia prostuje głównie ramie w stawie łokciowym, ale dobrze wyćwiczony triceps znacznie wysmukla i poprawia wygląd całego ramienia. Poniżej przedstawiam kilka ćwiczeń, które bardzo dobrze oddziaływają na mięśnie prostujące ramię w stawie łokciowym. Oczywiście najpierw trzeba zaplanować jaki charakter przyjmą nasze treningi, na co będą ukierunkowane. Czy będzie to zwiększenie masy mięśniowej, czy np. wyrzeźbienie ładnych kształtów mięśnia. Można to zaplanować poprzez odpowiednie rozplanowanie treningów czyli długość trwania treningu, liczba powtórzeń w serii, liczba samych serii, czas odpoczynku między seriami oraz czas w jakim chcemy osiągnąć zaplanowany skutek.

Ćwiczenia na klatę

Jak wyćwiczyć klatę?

Ćwiczenie z Trenerem

Prawidłowa budowa i ładny wygląd klatki piersiowej w znaczny sposób poprawiają wygląd i proporcjonalność naszego ciała. Dobrze wyćwiczona klatka piersiowa poprawia również funkcje życiowe ponieważ w niej znajdują się ważne organy takie jak płuca i serce. Dobrze rozwinięte mięśnie klatki piersiowej pomagają np. w oddychaniu. Klatka piersiowa jest zbudowana z dość licznej grupy mięśni i dlatego aby bobrze ją rozwinąć należy wykonywać różne ćwiczenia co pozwoli wpłynąć na każdą grupę mięśniową. Poza tym należy rozróżnić jakiego efektu oczekujemy po treningu, czy chcemy ukształtować klatkę piersiową, czy np. zwiększyć jej obwód poprzez zwiększenie masy mięśniowej. Poniżej opisuje kilka ćwiczeń, które można wykonywać do każdego rodzaju treningu zmieniając jedynie liczbę powtórzeń w jednej serii, liczbę serii i czas na odpoczynek pomiędzy seriami.

Martwy ciąg

Jak robić martwy ciąg?

Ćwiczenie z Trenerem

Martwy ciąg jest jednym z najbardziej złożonych ćwiczeń, przez co jest niezwykle trudnym do prawidłowego wykonania. Celem tego ćwiczenia jest podniesienie jak największego ciężaru co sprawia, że jest ćwiczeniem bardzo kontuzjogennym. Podczas wykonywania ćwiczenia praktycznie cały układ mięśniowy jest zaangażowany, jednak najciężej pracują mięśnie nóg głównie czworogłowy uda, mięśnie obręczy biodrowej kulszowo –goleniowe i pośladkowy wielki, oraz mięśnie prostujące plecy - najmocniej prostownik grzbietu, który najczęściej ulega kontuzjom podczas wykonywania tego ćwiczenia. Z uwagi na to, że do tego ćwiczenia wykorzystujemy bardzo duże ciężary należy szczególną uwagą zwrócić na poprawną technikę wykonywania ćwiczenia. Poniżej przedstawiam kilka porad, które pomogą ci w opanowaniu odpowiedniej techniki.

Silne ramiona

Jak ćwiczyć ramiona?

Ćwiczenie z Trenerem
Chodząc na siłownię zazwyczaj największą uwagę przywiązujemy do naszych tyłków, nóg, czy piersi. Często niestety zapominamy o naszych ramionach, które również potrzebują odpowiedniej aktywności, która poprawi ich wygląd. Jeżeli należysz do tych osób, które zapomniały o tej partii ciała warto o niej pomyśleć. Przeczytaj poniższy artykuł a przekonasz się jak ćwiczyć ramiona.
Płaski brzuch

Najlepsze ćwiczenia na płaski brzuch·

Ćwiczenie z Trenerem
A zatem chcesz mieć w końcu płaski, umięśniony brzuch? Wykonując pojedyncze ćwiczenia nie uda ci się tego osiągnąć. Aby mieć idealny brzuch musisz regularnie wykonywać zestaw różnych ćwiczeń oraz zastosować dietę, dzięki której pozbędziesz się tłuszczu z brzucha i odsłonisz wspaniale wyrzeźbione mięśnie. Poniżej przedstawiam 29 ćwiczeń na płaski brzuch dla zaawansowanych.
koktajl truskawkowy

Jak zrobić proteinowy koktajl truskawkowy?

Koktajle Owocowe
Taki koktajl to samo zdrowie. Nie tylko nasyci żołądek, ale skutecznie ochłodzi organizm w letni, upalny dzień. Proteiny są potrzebne naszym mięśniom po wysiłku fizyczny, aby doszły do siebie. Sięgaj więc po taki koktajl po każdej wizycie na siłowni, lub innym wysiłku fizycznym.