Tag: ślub

Oszczędność

Jak oszczędzić organizując ślub?

Budżet Wesela
Planowanie ślubu jest bardzo trudne, a jeżeli ten ślub ma być jak z bajki, to nawet nie wiesz, jak duże wyzwanie stoi przed Tobą. Większość kobiet przez całe życie marzy o ślubie i mają przygotowany wyraźny obraz jak to wszystko powinno wyglądać. Niestety, nie wszyscy mają konta w bankach szwajcarskich z całym szeregiem zer po jedynce. Nie znaczy to jednak, że nie można przygotować ślubu jak z bajki; jest kilka rad, które pomogą Ci w zorganizowaniu właśnie takiego przyjęcia, o którym marzysz.
ustalanie daty ślubu

Jak ustalić datę ślubu?

Organizacja Ślubu
Jak już Twój ukochany wypowie to magiczne pytanie a Ty udzielisz pozytywnej odpowiedzi, jak już minie podekscytowanie i obdzwanianie wszystkich koleżanek, aby podzielić się nowiną, nadchodzi czas przygotowań do tego wielkiego wydarzenia, jakim jest Wasz ślub. Jedną z najważniejszych rzeczy jest ustalenie daty ślubu. Data ma szczególne znaczenie ponieważ już na zawsze będzie symbolizowała dzień, w którym przysięgliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że spędzicie ze sobą całe życie. Data również związana jest z porą roku. Dostosowujesz do niej swój bukiet, a możesz zaszaleć i udekorować salę adekwatnie do czasu, w którym odbywa się wesele. Ustalając datę pamiętaj o poniższych wskazówkach.
welon

Jak wybrać welon?

Welony i Diademy
Niejedna panna młoda martwi się jaki welon będzie najodpowiedniejszy dla niej. Który będzie idealnie pasował do kształtu twarzy i współgrał z suknią ślubną. Welon powinien wyciągać piękno z panny młodej i dodawać jej blasku. Coraz modniejsze są welony gładkie, z długim trenem. Nierzadko ozdobione haftem lub koronką. Jaki więc wybrać, skoro przeróżne salony oferują nam bardzo szeroki wachlarz możliwości?
suknia ślubna

Wybór sukni ślubnej

Suknia Ślubna
Każda z nas chce być tą najpiękniejszą Panną Młodą i każda z nas marzy o bajkowej sukni, którą będą się wszyscy zachwycać, a koleżanki zazdrościć. Jak jednak dobrać suknię ślubną do figury, aby nie uzyskać efektu odwrotnego, niż zamierzony? Oto kilka przydatnych rad doświadczonej stylistki.
suknia ślubna

Jaką suknię ślubną wybrać?

Suknia Ślubna
Jeśli nie chcesz usłyszeć, jak twoje koleżanki szepczą sobie do ucha: „Ona nie powinna tego założyć”, to koniecznie przeczytaj ten artykuł. Dzięki temu dowiesz się jaki fason i odcień pasuje do ciebie najbardziej. Uchronisz się przed najczęściej popełnianymi błędami i nieprzyjemnymi spojrzeniami. Warto wiedzieć, że nie każda piękna suknia ślubna będzie dobrze wyglądała na tobie. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym dopasujesz do siebie suknię ślubną.
suknia ślubna

Jak wybrać suknię ślubną?

Specjalne okazje
Gratulację z okazji ślubu! Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której pomyślałaś przygotowując się do tego wydarzenia była suknia. Ślub to wyjątkowy moment, w którym para decyduje się na dalsze życie razem. Tego dnia panna młoda powinna wyglądać olśniewająco. Podstawą jest odpowiednio dobrana suknia. W tym artykule znajdziesz wskazówki jak wybrać suknię ślubną.
kalendarz przedślubny

Jak powinien wyglądać kalendarz przedślubny?

Ceremonia Ślubna
Ślub jest wielkim szczęściem w naszym życiu, jednak wiąże się też z ogromnym stresem i wieloma miesiącami przygotowań, dlatego warto pogrupować sobie sprawy do załatwienia i rozłożyć wszystko w czasie.
ślub

Jak mieć idealny ślub? Ogólne porady ślubne

Etykieta Ślubna
Dzień ślubu to szczęście, ale też ogromny stres. Boimy się potknięcia, pomyłki i wszystkiego, co mogłoby zakłócić ten piękny dzień. Poniżej znajduje się kilka porad i informacji, może chwilami banalnych, ale być może pomocnych na dzień wielkiej przysięgi.
welon

Jakie dodatki do sukni ślubnej – z welonem czy bez?

Welony i Diademy
Welony miały swoje miejsce w ślubnych ceremoniach przez wieki, prawdopodobnie istniały już w starożytnych czasach rzymskich, kiedy to mówiło się, że welony weselne odpędzają złe duchy, które żerują na pannach młodych. W dzisiejszym społeczeństwie, welony ślubne straciły większość swoich symbolicznych znaczeń i są po prostu uważane za wspaniały dodatek, który poprawia urodę panny młodej. Welony mogą być długie lub krótkie, mogą zasłaniać twarz lub nie - niektóre nowoczesne panny młode w ogóle nie zdecydują się na welon. A Ty?
młoda para

Jak zmienić nazwisko po ślubie?

Ślub Cywilny
Ślub jest zazwyczaj bardzo ważnym momentem w życiu każdego człowieka, wiąże się z wieloma zmianami. Są to zmiany osobiste, ale także prawne. Zmienia się nie tylko nasz stan cywilny, który wpisujemy zazwyczaj w różne rubryczki przy okazji wypełniania wielu formularzy, ale również nazwisko.