Tag: Organizacja ślubu

Oszczędność

Jak oszczędzić organizując ślub?

Budżet Wesela
Planowanie ślubu jest bardzo trudne, a jeżeli ten ślub ma być jak z bajki, to nawet nie wiesz, jak duże wyzwanie stoi przed Tobą. Większość kobiet przez całe życie marzy o ślubie i mają przygotowany wyraźny obraz jak to wszystko powinno wyglądać. Niestety, nie wszyscy mają konta w bankach szwajcarskich z całym szeregiem zer po jedynce. Nie znaczy to jednak, że nie można przygotować ślubu jak z bajki; jest kilka rad, które pomogą Ci w zorganizowaniu właśnie takiego przyjęcia, o którym marzysz.
ustalanie daty ślubu

Jak ustalić datę ślubu?

Organizacja Ślubu
Jak już Twój ukochany wypowie to magiczne pytanie a Ty udzielisz pozytywnej odpowiedzi, jak już minie podekscytowanie i obdzwanianie wszystkich koleżanek, aby podzielić się nowiną, nadchodzi czas przygotowań do tego wielkiego wydarzenia, jakim jest Wasz ślub. Jedną z najważniejszych rzeczy jest ustalenie daty ślubu. Data ma szczególne znaczenie ponieważ już na zawsze będzie symbolizowała dzień, w którym przysięgliście sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską, oraz, że spędzicie ze sobą całe życie. Data również związana jest z porą roku. Dostosowujesz do niej swój bukiet, a możesz zaszaleć i udekorować salę adekwatnie do czasu, w którym odbywa się wesele. Ustalając datę pamiętaj o poniższych wskazówkach.
bukiet ślubny

Jak zorganizować wesele zgodnie ze światowymi trendami?

Suknie dla Druhen
Organizacja wesela nie jest sprawą łatwą. Trzeba pamiętać o wielu rzeczach i odpowiednio dopasować do siebie wszystkie elementy. Żeby ten wyjątkowy dzień zapadł w pamięć nie tylko Wam, ale i Waszym gościom, warto postarać się o to, by cała uroczystość była zorganizowana zgodnie ze światowymi trendami. Jakie trendy weselne są obecnie na topie? Dowiesz się poniżej.
dekoracje weselne - lawenda i zieleń

Jak udekorować salę weselną? Ślubne trendy kolorystyczne.

Dekoracje Weselne
Nadchodzące trendy rysują się w barwach bardziej egzotycznych, jaśniejszych i wierzcie lub nie – przede wszystkim połyskujących. Jeśli chcesz zorganizować wesele w stylu glamour, niech będzie wyraziste! Nie oznacza to, że należy rezygnować z klasyki. Wręcz przeciwnie! Istotne są dodatki. Poniżej prezentujemy 10 najgorętszych weselnych kombinacji kolorystycznych!
modna suknia ślubna

Jak zorganizować modne wesele i ślub? Trendy 2011.·

Akcesoria Ślubne
Planujesz w tym roku wstąpić w związek małżeński? Zrób to z klasą! Przeczytaj ten artykuł, a poznasz najnowsze trendy weselne i modę ślubną 2011. Dopilnuj, aby zarówno dekoracje sali weselnej, jak i Twoja suknia były z nimi w zgodzie. Goście oniemieją z zachwytu.
suknia ślubna

Jak wybrać suknię ślubną?

Specjalne okazje
Gratulację z okazji ślubu! Prawdopodobnie pierwszą rzeczą, o której pomyślałaś przygotowując się do tego wydarzenia była suknia. Ślub to wyjątkowy moment, w którym para decyduje się na dalsze życie razem. Tego dnia panna młoda powinna wyglądać olśniewająco. Podstawą jest odpowiednio dobrana suknia. W tym artykule znajdziesz wskazówki jak wybrać suknię ślubną.
ślub

Jak mieć idealny ślub? Ogólne porady ślubne

Etykieta Ślubna
Dzień ślubu to szczęście, ale też ogromny stres. Boimy się potknięcia, pomyłki i wszystkiego, co mogłoby zakłócić ten piękny dzień. Poniżej znajduje się kilka porad i informacji, może chwilami banalnych, ale być może pomocnych na dzień wielkiej przysięgi.
Kolor przewodni wesela

Jak wybrać kolor przewodni wesela? Cz. 1.·

Dekoracje Weselne
Wybranie kolorów weselnych może być dość trudne. Zanim pochopnie podejmiesz decyzję przeczytaj artykuł i zastanów się, które kolory będą pasowały do wystroju twojej sali weselnej. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że istnieje wiele czynników, które mają wpływ na kolorystykę. Można stworzyć niesamowity klimat łącząc ze sobą dodatki i odcienie, o których nawet byś nie pomyślała. Młode pary decydują się raczej na proste pastelowe barwy, ponieważ są bezpieczne, ale czy w rzeczywiście wygląda to atrakcyjnie? W wielu przypadkach się sprawdza, ale czasami niestety nie wygląda dobrze. Poniżej znajdziesz perfekcyjnie dobrane kombinacje kolorów na wesele.
Kolory przewodnie wesela

Jak wybrać kolor przewodni wesela? Cz. 2.

Dekoracje Weselne
Każda przyszła para młoda marzy, by wesele było idealne. Dobór kolorów stanowi bardzo ważny element dekoracyjny i warto o nim pomyśleć już na etapie organizowania przyjęcia weselnego. Dzięki temu suknie druhen, zaproszenia i inne dodatki będą ze sobą znakomicie współgrały. Jeśli planujemy urządzić przyjęcie latem bądź wiosną, wówczas mamy nieco więcej możliwości.
ślub humanistyczny

Jak wziąć ślub humanistyczny?

Inne Typy Ślubów
Ślub humanistyczny nie jest w Polsce prawnie usankcjonowaną formą zawarcia małżeństwa, jest jednak pewną ceremonią, przydatną dla tych, którzy nie chcą wiązać się stałym zobowiązaniem, ale pragną przeżyć ceremonię ślubną. W Polskiej rzeczywistości ślub humanistyczny zastępuje właściwie ceremonię zawarcia związku partnerskiego, niestety jednak nie niesie za sobą podobnych udogodnień formalno-prawnych, które są przewidziane w projekcie ustawy o związkach partnerskich (możliwość wspólnego rozliczania się z podatku, prawa dotyczące możliwości pochówku, dziedziczenia, czy odwiedzania partnera w szpitalu). Ślub humanistyczny zawierać mogą zarówno osoby heteroseksualne, jak i homoseksualne, pomimo tego, że w świetle polskiej konstytucji małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. W przypadku ślubu humanistycznego płeć nie ma znaczenia, gdyż małżeństwo nie musi być zorientowane na wychowywanie w przyszłości potomstwa.