Tag: Liście żywokostu właściwości

Domowa maść antybakteryjna

Jak zrobić własną maść antybakteryjną?

Choroby skóry
Ta maść zmniejsza ból, zatrzymuje swędzenie po ukąszeniach, leczy i przynosi ulgę. Działa antybakteryjnie i zapobiega infekcjom. Można stosować ją na rany, ukąszenia, czyraki, wysypkę, popękaną lub suchą skórę. Zielona maść zawiera: liście babki, kwiaty nagietka, liście żywokostu, kwiat krwawnika oraz liście rozmarynu.

Żywokost lekarski: Leczy co najmniej 120 dolegliwości

Ziołolecznictwo
Nie bez powodu żywokost lekarski - znany też jako kosztywał, żywy gnat albo polski żeń-szeń - zwykł być określany "cudownym ziołem". Pęczniejąca lista zdrowotnych właściwości sprawia, że można śmiało do tych nazw dołączyć inną - gwiazda medycyny naturalnej. Statystyki pokazują, że okazuje się pomocny w leczeniu co najmniej 120 dolegliwości. Przynosi ulgę pacjentom zmagającym się z reumatyzmem, rwą kulszową oraz rozmaitymi bólami: kręgosłupa, kolan czy stawu biodrowego. Skutecznie regeneruje kości, eliminuje skutki złamań, zwichnięć, przyspiesza gojenie ran i chroni tkanki przed nieprawidłowym zabliźnieniem. Wykazując przeciwzapalne, ściągające i zmiękczające oddziaływanie wyjątkowo dobroczynnie wpływa na skórę. Znajdziemy go w między innymi w składzie popularnych kosmetyków, takich jak kremy, płyny do golenia czy zasypki. Co więcej okazuje się niezwykle skuteczny w leczeniu owrzodzeń, odmrożeń czy nawet bolesnych odleżyn. Podpowiemy ci, w jakich jeszcze dolegliwościach sprawdzi się to niezwykłe zioło.

Zioła na rany: Szybko odczujesz ulgę

Medycyna Naturalna
Nie musisz za każdym razem sięgać po popularne środki farmakologiczne, aby przyspieszyć gojenie się ran. Równie skuteczne i jednocześnie mniej inwazyjne w działaniu mogą okazać się kuracje na bazie cieszących się ogromną popularności w branży kosmetycznej ziół. Mowa o arnice, nagietku i żywokoście. Podpowiemy ci, jak szybko - i co być może najważniejsze w domowych warunkach - przyrządzić lecznicze nalewki, mieszanki i napary.

Zespół bolesnego barku: Jak go leczyć?

Kości, Stawy i Mięśnie
Przykurcz mięśni i silny ból to najczęstsze objawy zespołu bolesnego barku. Przypadłość zwykle generuje przeciążenie mięśni oraz zmiany zwyrodnieniowe. Z leczeniem zespołu bolesnego barku lepiej nie zwlekać, bo im dłużej trwa przykurcz, tym rehabilitacja jest trudniejsza. W stadium ostrym, ból należy łagodzić za pomocą "zimnych" zabiegów. Dopiero gdy ustąpi, zastosować można naturalne sposoby walki z bólem, czyli okłady z roślinnej miazgi lub ziołowe kuracje. Jak je przygotować? Wszystkie potrzebne wskazówki znajdziesz poniżej.