Tag: Czosnek działanie

Lek z czosnku

Starożytny tybetański lek z czosnku

Przeziębienia i Grypa
Ten tybetański przepis ma już około 5000 lat, ale wciąż niezawodnie uwalnia od wielu chorób. Zaskakujące jest to, że składa się z tylko dwóch składników: czosnku i rumu! Śmiało możesz przygotować go w domu i używać regularnie w leczeniu problemów żołądkowych, impotencji, reumatyzmu i wysokiego ciśnienia krwi. Lek ten przyspiesza również metabolizm, a także wspomaga utratę wagi.
ból zęba

Domowe sposoby na ból zęba

Bóle Zębów
Najczęstszym sygnałem informującym o tym, że z naszymi zębami dzieje się coś niepokojącego to krwawienie dziąseł, opuchlizna i oczywiście ból zęba, przez wiele osób uznawany za najgorszy rodzaj bólu. Jego natężenie może być różne w każdym przypadku. Czasami ból znika po kilku godzinach, a czasami paraliżuje całą szczękę na kilka dni. Jego przyczyny mogą być rozmaite: infekcja, zapalenie, próchnica, zakażenie miazgi, uszkodzona płytka nazębna. Kiedy ból nie pozwala nam normalnie funkcjonować, konieczna jest wizyta w gabinecie dentystycznym. W oczekiwaniu na konsultację możemy spróbować złagodzić ból kilkoma domowymi sposobami:
pasożyty

Naturalne sposoby walki z pasożytami

Inne Choroby
Chociaż nie możemy ich zobaczyć, to dane pokazują, że pasożyty są obecne w organizmie ponad połowy osób na świecie. Warto pamiętać, że istnieją też formy nieodkryte jeszcze przez naukowców! Oznacza to, że mogą wywoływać choroby, których źródła nie można określić właśnie przez brak klasyfikacji danych pasożytów. Pasożyty to organizmy odżywiające się kosztem innych organizmów. Do pasożytów zalicza się m.in. pierwotniaki, tasiemce, drożdżowce, grzyby, wirusy i bakterie. Przebywają w układzie pokarmowym, krwi, narządach wewnętrznych i innych tkankach ciała. Wywołują wiele chorób, obniżają też odporność organizmu, dlatego zaleca się oczyszczanie organizmu z pasożytów, w czym pomocne okazują się metody naturalne:
tętnice

Jak naturalnie oczyścić tętnice?

Naturopatia
Tętnice odpowiadają za rozprowadzanie po całym organizmie krwi bogatej w tlen. Oznacza to, że od ich sprawnego funkcjonowania zależy praca wszystkich narządów. Jeśli więc chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem i uniknąć problemów związanych z nieodpowiednim działaniem poszczególnych układów organizmu, powinniśmy zadbać o tętnice.
czosnek

Jak zrobić domową maść z czosnku?

Medycyna Naturalna
5 minut. Tyle wystarczy, żeby zrobić ten domowy antybiotyk. Nikogo chyba nie dziwi, że jego najważniejszym składnikiem jest... czosnek. Mówi się, że spożycie 3 ząbków czosnku to jak przyjęcie jednej dawki antybiotyku, ale bez skutków ubocznych. Gdy przyjrzymy się bliżej jego leczniczym właściwościom, nietrudno w teorię tę uwierzyć. Z tej porady dowiesz się jak zrobić czosnkowy antybiotyk w postaci maści. Możesz stosować go na wiele chorób, którym towarzyszy gorączka i kaszel oraz w przypadku przeróżnych infekcji na tle wirusowym i bakteryjnym.
miód i czosnek

Niesamowita mieszanka, która leczy wiele chorób

Ziołolecznictwo
Jakie wspólne właściwości mogą mieć ocet jabłkowy, miód i czosnek? Zmieszane potrafią stworzyć silny środek przeciwgrzybiczny i przeciwutleniający. Pomoże on nam w pozbyciu się wszelkich szkodliwych składników z organizmu oraz zapobiec wielu chorobom - nawet nowotworowym. Wymienione powyżej niesamowite składniki przynoszą wymierne korzyści każdej osobie, która regularnie stosuje wykonany z nich tonik.
napój na raka

Naturalny napój do walki z rakiem

Leczenie Raka
Choroby nowotworowe z każdym dniem stają się coraz większym zagrożeniem. Nowotwory pojawiają się w coraz to nowych miejscach, gdzie lekarze nie dysponują odpowiednią technologią, aby z nimi prawidłowo walczyć. Jednak ostatnio rosyjski naukowiec wymyślił specjalną recepturę, która ma pomóc w walce z rakiem. Koncentruje się ona wokół leczniczego działania młodej pszenicy oraz wykorzystania odpowiednich witamin, soli mineralnych, białka, substancji bioaktywnych, węglowodanów oraz tłuszczów roślinnych.
amisz

Tradycyjna lecznicza receptura Amiszów

Naturopatia
Ta stara, tradycyjna receptura jest od wieków wykorzystywana w kulturze Amiszów do leczenia astmy, stanów zapalnych, wrzodów, przeziębienia, wysokiego ciśnienia, a nawet raka. Niektórzy stosują ją również w celu obniżenia poziomu cholesterolu we krwi.  
brodawki

Czosnek – lekarstwo na brodawki

Kurzajki i Brodawki
Brodawki, nazywane też kurzajkami, najczęściej pojawiają się na dłoniach i stopach i potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Wyglądają nieestetycznie, są bolesne i bardzo zakaźne. Można się ich pozbyć szybko i bezboleśnie używając naturalnych sposobów, bez konieczności wizyty w gabinecie dermatologicznym i poddania się nieprzyjemnemu zabiegowi wypalania brodawki laserem.
rak płuc

Jak zmniejszyć ryzyko raka płuc ?

Rak Płuc
Czosnek jest dodatkiem który poprawia smak wielu potraw. Dodajemy go niemal do wszystkiego, od sosów, zup do marynat mięsa. Te małe białe ząbki mają w sobie wielką moc. Co prawda nie jest to zbyt popularne warzywo, ze względu na swój zapach, jednak od lat jest używany w medycynie ludowej. Jego dobroczynne działanie znane jest przede wszystkim z działania bakteriobójczego. Okazuje się jednak, że jest również pomocny do obniżania ciśnienia krwi, a także jako środek zapobiegający rakowi płuc.