Tag: Choroba serca

dusznica bolesna

Jak naturalnie leczyć dusznicę bolesną?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Dusznica bolesna to dolegliwość, w trakcie której możesz odczuwać dyskomfort lub ucisk w klatce piersiowej. Zazwyczaj dusznica występuje wówczas, gdy mięsień sercowy nie otrzymuje wystarczającej ilości krwi, co sprawia, że pojawia się ból i ucisk. Jednakże dławica może występować także w innych partiach ciała, takich jak plecy, ramiona lub szczęka. W niektórych przypadkach dusznica może być objawem problemów z sercem, wywołanych przez zator tętnic. Regularne wizyty u lekarza są w tym wypadku nieuniknione, jednakże istnieje kilka naturalnych środków, które przyśpieszą proces powrotu do zdrowia.
atak dusznicy bolesnej

Jak uniknąć ataku dusznicy?

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Ból, który odczuwasz w klatce piersiowej nie musi być atakiem serca, ani zgagą. Za jego występowanie może być odpowiedzialna choroba zwana dusznicą bolesną. Powstaje ona na skutek zwężenia naczyń wieńcowych, a ból, który jej towarzyszy, jest znakiem tego, że do serca nie dostaje się wystarczająca ilość krwi, a co za tym idzie tlenu. Możesz dostać ataku dusznicy nawet wówczas, gdy odpoczywasz. Pamiętaj jednak, że zbyt duży stres, nadmierna ilość zjedzonego pożywienia i zbytnie nadwyrężenie organizmu zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia ataku. Twoje serce powinno być w stanie sprostać nadmiernemu wysiłkowi organizmu, jednak nie może tego dokonać, gdy tętnice są zwężone. Przepływ krwi do serca może być wystarczający dla normalnych potrzeb, ale zbyt mały gdy obciążenie organizmu wzrośnie. Jeśli jednak dojdzie do ataku, należy wiedzieć jak się zachować. Poniżej znajdziesz wskazówki mówiące co zrobić w przypadku ataku dusznicy.
Palpitacje serca

Domowe sposoby na palpitacje

Choroba Sercowo-Naczyniowa
W ciągu roku twoje serce bije w prawidłowy sposób około 36 milionów razy. Dlaczego więc masz się denerwować, jeśli od czasu do czasu zdarzy mu się zgubić rytm? Ponieważ palpitacje są bardzo niepokojącą sytuacją. Na szczęście istnieją sposoby, aby im zapobiec praktycznie w tym samym momencie, w którym się pojawią. Jednak jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć. Można to zrobić korzystając z technik niwelujących stres, przyglądając się skutkom ubocznych zażywanych leków lub dodając do swojej diety produkty oraz suplementy dobre dla twojego serca.

Co jeść, aby chronić się przed atakiem serca?

Choroby Serca
Choroba wieńcowa jest bardzo częstym schorzeniem, zwłaszcza u tych, którzy stosują standardową dietę pełną uwodornionych olejów i cukru. Według statystyk około miliona osób miało w tym roku atak serca, a spośród nich pięćset osób zmarło. Zatem choroby serca to zabójca numer jeden wśród mężczyzn, jak i kobiet w wielu krajach.

Co to jest choroba wieńcowa? 
Choroba wieńcowa jest stanem spowodowanym zablokowaniem lub zwężeniem tętnic, które żywią swój układ krążenia. Ma to miejsce, gdy poziom cholesterolu przylega do uszkodzonej części naczyń krwionośnych. Uszkodzenie to jest spowodowane przez codzienne wahania ciśnienia krwi, palenie papierosów, cukrzycę, stres. Z czasem te osady mogą stać się groźne i zamieniają się w niebezpieczne blaszki, które zawężają fragmenty tętnic. Dodanie tych dziesięciu produktów do codziennej diety, może zapewnić wsparcie dla systemu krążenia i poprawi ogólny stan zdrowia:

Tamponada serca: Przyczyny, objawy i leczenie

Choroba Sercowo-Naczyniowa
Tamponada serca to niezwykle groźne zjawisko, które może nawet doprowadzić do śmierci. Szczególnie narażone są na nie osoby zmagające się z chorobami układu krążenia, pacjenci po wszczepieniu rozrusznika serca, a także każdy, kto doznał ciężkiego urazu klatki piersiowej, na przykład podczas wypadku samochodowego. Przyczyną tamponady jest nagły wzrost ciśnienia w worku osierdziowym, czyli błonie, która „otula” serce i chroni je przed urazami. Jak objawia się tamponada serca i czy można jej zapobiec?