Tag: Ropne migdałki

migdałki

Domowe sposoby na migdałki

Przeziębienia i Grypa
Zapalenie migdałków powstaje na skutek infekcji bakteryjnej lub wirusowej i może mieć różny stopień nasilenia. W przypadku przewlekłego zapalenia migdałków następuje ich powiększenie i często powtarzające się ataki infekcji. Zapalenie migdałków to choroba zakaźna, która bardzo szybko może rozprzestrzenić się od jednej osoby do drugiej. Najczęstszymi objawami są ból gardła, gorączka, ból migdałków (szczególnie podczas przełykania), katar, zatkany nos, kaszel i kichanie. Niektóre dolegliwości można wyleczyć w domu za pomocą naturalnych środków. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak domowymi sposobami wyleczyć migdałki.


Podobne porady

Angina

Jak rozpoznać anginę?

Choroby
Angina to innymi słowy ostre zapalenie migdałków podniebiennych i błony śluzowej gardła. Anginę leczy się antybiotykami aby uniknąć ewentualnych powikłań. Poniżej przedstawiam objawy towarzyszące anginie, które pomogą w jej rozpoznaniu.
ból gardła

Jak szybko wyleczyć gardło?

Przeziębienia i Grypa
Jesienna aura sprzyja częstym bólom gardła. Jeżeli masz problem z gardłem, poniżej znajdziesz kilka sposobów walki z tą nieprzyjemną dolegliwością.
angina

Jak leczyć anginę?

Choroby
Migdałki odpowiedzialne są za produkcje substancji służącej do wytwarzania przeciwciał, będących skuteczną bronią przeciwko atakującym nasz organizm drobnoustrojom. Jednakże jeśli zaatakowane są przez znaczną ilość bakterii i wirusów, tworzy się na nich stan zapalny, wywołujący anginę. W zależności od stopnia nasilenia anginy, możemy leczyć ją domowymi sposobami lub musimy udać się do lekarza, aby przepisał nam specjalne leki. W przypadku częstych i ostrych infekcji migdałków, konieczne może okazać się ich usunięcie.
W ślinie znajdują się zarazki, niektóre wirusy, bakterie.

5 chorób przenoszonych przez picie z jednej butelki

Opryszczka
Jedna butelka z wodą często przechodzi z rąk do rąk. Dzielenie się napojami jest tak powszechne, że większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że można się w ten sposób zarazić różnymi chorobami. Ślina w naturalny sposób dostaje się do napoju, nawet, jeśli bierzesz tylko jeden łyczek. Niektóre wirusy, bakterie oraz inne zarazki znajdują się w ślinie. Dlatego też łatwo można złapać różne choroby dzieląc się butelką z napojem. Oto przykłady niektórych z nich:
choroby skóry

Jak pozbyć się czyraków z wewnętrznej strony ud oraz z pośladków?

Problemy Dermatologiczne
Czyrak to najbardziej typowy rodzaj infekcji, która zaczyna się w gruczole łojowym i mieszku włosowym znajdującym się na skórze. Czyraki mogą pojawić się na całym ciele, ale najczęściej występują na twarzy, szyi, pod pachami, na pośladkach oraz udach. Czyraki są bardzo nieprzyjemne i drażniące zwłaszcza, jeśli występują na pośladkach i udach. Z tego powodu zdecydowaliśmy się przedstawić kilka naturalnych sposobów pozbycia się ich.
małe ropne krostki

Jak pozbyć się małych ropnych krostek na skórze?

Pielęgnacja cery
Małe ropne krostki, które najczęściej pojawiają się wokół oczu to dość powszechna przypadłość. Zwykle występuje u osób dorosłych, ale w ostatnich latach spostrzeżono ją także wśród dzieci. Przyczyną ich powstawania jest stosowanie kosmetyków, które zatykają pory i podrażniają ją. W dość prosty sposób możesz je wyeliminować. Oto jak to zrobić.

Na co najczęściej chorujemy latem?

Choroby
Lato, mimo że piękne i pozytywnie wpływające na nasze samopoczucie, jest również porą roku, w której częściej zapadamy na niektóre z chorób. I nie chodzi tutaj o poważne, przewlekłe schorzenia, ale o to, że w lecie chorujemy na nie znacznie częściej niż w innych porach roku. Za taki stan rzeczy odpowiedzialne są przede wszystkim wysokie temperatury, które powodują szybszy rozwój bakterii, a także wywołują liczne wirusy. Dlatego w lecie powinniśmy nie tylko przywiązywać szczególną wagę do ochrony ciała i głowy, ale również zwracać uwagę na to, co jemy i w jakich miejscach przebywamy. Warto wiedzieć zatem, które choroby mogą nas dopaść w czasie letnich upałów i jak się przed nimi chronić.