Tag: Nawłoć właściwości lecznicze

Nawłoć właściwości lecznicze

Jak stosować nawłoć w celach leczniczych?

Ziołolecznictwo
Nawłoć jest zalecana do leczenia infekcji i zapaleń, zapobiega tworzeniu się kamieni nerkowych oraz pomaga przy ich usuwaniu. Może obniżyć poziom cholesterolu i zapobiega miażdżycy, jest skutecznym lekarstwem na zapalenie górnych dróg oddechowych i zatorów, nieżytu nosa, sezonowych alergii, zapalenia zatok, przeziębienia i grypy. Maść z oleju i nawłoci jest tradycyjnym lekarstwem na bóle i stanowi wspaniały dodatek do jakiegokolwiek leczenia zapalenia stawów, działa uśmierzająco na ból.
nawłoć napar

Jak zrobić napar z nawłoci?

Choroby Układu Moczowego
Żółte ziele, które występuje na polach i łąkach dość powszechnie, nie tylko ładnie wygląda w wazonie a posiada także właściwości lecznicze. Rośnie wszędzie w Polsce i jest częstym składnikiem ziołowych herbat. Napar z nawłoci posiada właściwości antybakteryjne, wzmacnia organizm oraz pomaga w alergiach. Najbardziej znany jest z własności moczopędnych oraz jako płukanka na stany zapalne gardła. Będąc na spacerze zerwij parę gałązek do domowej apteczki.

Nawłoć pospolita: Naturalne remedium na schorzenia nerek, dobrze działa na jelita

Przyprawy
Nie bez przyczyny nawłoć pospolita - zwana popularnie polską mimozą, złotą dziewicą lub złotą rózgą - zyskała szerokie uznanie w medycynie naturalnej. Sporządzane na jej bazie napary, odwary i nalewki są uznawane za remedium na rozmaite schorzenia nerek i dolegliwości trawienne czy nieżyty żołądka i jelit. Doskonale sprawdzają się także w roli diuretyków, środków przeciwzapalnych czy dezynfekujących, jak i łagodzących objawy łojotokowego zapalenia skóry, trądziku młodzieńczego, zapalenia mieszków włosowych i trądziku różowatego. Nadmienić też warto, że nawłoć pospolita perfekcyjnie wzmacnia nasze serce i naczynia krwionośne. W czym jeszcze nam pomoże? O tym możecie przeczytać poniżej.

Jak wykorzystać nawłoć? Przepisy na napar, nalewkę i syrop

Ziołolecznictwo
Nawłoć jest rośliną, którą często można spotkać na polanach i łąkach. Jej intensywnie żółte kwiatostany szczelnie pokrywają przestrzeń i są widoczne z daleka. Nawłoć posiada walory dekoracyjne, ale bardzo często wykorzystywana jest także w medycynie ludowej. Sporządzone z niej napary, nalewki czy syropy rewelacyjnie działają na wiele układów organizmu. Regulują pracę żołądka i jelit, przynoszą ulgę w schorzeniach układu moczowego oraz są przydatne w leczeniu licznych dolegliwości skórnych. Czego jeszcze warto dowiedzieć się o tej ciekawej roślinie? Jak odróżnić nawłoć pospolitą od nawłoci kanadyjskiej? Odpowiedzi można znaleźć poniżej.