Tag: Sposoby na cofanie się dziąseł

Domowe sposoby na cofanie się dziąseł

3 domowe sposoby jak zatrzymać cofanie się dziąseł

Higiena jamy ustnej

Cofające się dziąsła mogą mieć wiele przyczyn. Nieodpowiednie szczotkowanie zębów lub problemy hormonalne mogą prowadzić do cofnięcia się dziąseł i odsłonięcia szyjek zębowych. Skutkuje to nadwrażliwością zębów, ale też krwawieniem dziąseł i stanami zapalnymi. Czy istnieje naturalny sposób, który jest w stanie zatrzymać cofanie się dziąseł? Oczywiście. Są nawet trzy takie sposoby.

<iframe width="100%" height="439" src="https://interia.tv/embed-video?id=2290588&cid=INTERIA/portal/tipy&play=1&volumeOff=1" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>Podobne porady

cofanie samochodem

Jak cofać samochodem?

Wypadki i Stłuczki Samochodowe
Co czwarta kolizja ma związek z cofaniem, mimo, że nie przejeżdżamy więcej niż 2 kilometry rocznie na wstecznym. Oto, jak wykonywać ten manewr bezpiecznie.

Jak leczyć zapalenie dziąseł?

Czyszczenie Zębów
Zapalenie dziąseł jest to choroba najczęściej spowodowana bakteriami zawartymi w zalegającej płytce nazębnej. Po odpowiednio długim czasie dochodzi do stanu zapalnego. Pierwszym objawem jest krwawienie dziąseł. W późniejszym etapie może się pojawić obrzęk i/lub zaczerwienienie śluzówki. W początkowym etapie można sobie samemu poradzić z takim zapaleniem poprzez działania prowadzące do usunięcia przyczyny, czyli płytki nazębnej. Przedstawiam poniżej kilka metod leczenia w domu:
zdrowe dziąsła

Jak dbać o dziąsła?

Czyszczenie Zębów
Problemy z dziąsłami zaczynają się pojawiać, gdy zaniedbujesz usuwanie płytki nazębnej, czyli miękkiego osadu, który wyczuwasz przesuwając językiem po zębach. Jeśli płytka nie jest regularnie usuwana, szybko zmienia się w twardy kamień. Jest on siedliskiem bakterii, które prowadzą do stanu zapalnego dziąseł. Gdy nie zostanie on w porę wyleczony, dziąsła przestają ściśle przylegać do zębów i może zacząć rozwijać się paradontoza. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, które mogą zapobiec chorobie.
zdrowe dziąsła

Jak uniknąć paradontozy?

Zapalenie Dziąseł
Paradontoza to przewlekła choroba zapalna tkanek otaczających ząb, czyli dziąseł, ozębnej, cementu i kości wyrostka zębodołowego. Te właśnie elementy odpowiadają za umocowanie zęba. Choroba przyzębia rozwija się stopniowo, najłagodniejszą jej postacią jest zapalenie dziąseł. W zaawansowanym stadium dochodzi do zniszczenia kości, zęby zaczynają się chwiać, a nawet wypadają. Według ostatnich badań choroby przyzębia dotyczą prawie całej dorosłej części społeczeństwa. Jednak jest kilka sposobów, żeby ich uniknąć.
Domowe sposoby na krwawiące dziąsła

Domowe sposoby na krwawiące dziąsła

Stomatologia Ogólnie
Każdy kto dba o zdrowie jamy ustnej wie, że oprócz zębów ważne jest również dbanie o zdrowe dziąsła. Jeżeli dziąsła zaczynają krwawić, twoje zęby nie mają prawidłowego podparcia i mogą zacząć się ruszać, a w końcu wypadać. Ważne jest więc aby zadbać o dobrą kondycję dziąseł, która będzie skutkować mocnymi, zdrowymi zębami. Przedstawiamy listę kilku prostych czynności które wzmocnią twoje zęby.

Jak pozbyć się bakterii wywołujących chorobę dziąseł?

Zapalenie Dziąseł
Zdrowie jamy ustnej jest tak samo ważne jak zdrowie innych obszarów naszego ciała. Co więcej, szczególnie powinniśmy dbać o kondycję naszego uzębienia i dziąseł, ponieważ jama ustna to miejsce wyjątkowo podatne na rozwój bakterii. Wszelkie zaniedbania higieny tego obszaru mogą prowadzić do niebezpiecznych chorób dziąseł i zębów. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pomagają zapobiec wszelkim infekcjom jamy ustnej.

Domowe metody na spuchnięte i obolałe dziąsła

Walka z Bólem
Powracający ból dziąseł to bardzo popularna dolegliwość. Niestety, jeśli zostanie zbagatelizowana, może przerodzić się w poważne schorzenie. Jako przyczyny problemów z dziąsłami wymienia się zazwyczaj: nieodpowiednią higienę jamy ustnej, nieleczone ubytki zębów, zapalenie dziąseł, a także płytkę nazębną oraz próchnicę. W walce z tą nieprzyjemną przypadłością mogą pomóc zarówno specjalistyczne preparaty, które zaleci dentysta, jak i naturalne metody. Podpowiadamy kilka sprawdzonych domowych sposobów.