Tag: Szkliwo zębów

Mocne szkliwo zębów

Jak wzmocnić szkliwo zębów?

Zęby i Dziecko
Szkliwo na zębach jest najtwardszą substancją w ciele człowieka chroniącą zęby przed dostaniem się do wewnątrz zarazków i zepsuciem. Niestety szkliwo i zęby niektórych ludzi są słabsze, przez co zęby często się psują mimo ich częstego mycia i płukania. Jak zatem wzmocnić szkliwo i uniknąć częstych wizyt u dentysty?
zdrowe zęby

Jak chronić szkliwo zębów przed działaniem leków?

Stomatologia Ogólnie
Długotrwałe zażywanie niektórych lekarstw osłabia szkliwo zębów, sprzyja próchnicy i brzydkim przebarwieniom. Rzadko zdajemy sobie z tego sprawę i udajemy się do dentysty dopiero wówczas, gdy jest już za późno. Z tego powodu warto wiedzieć jakie leki mogą szkodzić naszym zębom i jak zapobiec osłabieniu szkliwa, które może być konsekwencją ich zażywania.
erozja zębów

Jak zapobiegać erozji zębów?

Stomatologia Ogólnie
Erozja zębów to stan, w którym zewnętrzna powłoka zębowa, tzw. szkliwo, ulega uszkodzeniu. Istnieje wiele przyczyn występowania erozji zębów, a większość z nich spowodowana jest błędami podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych. Wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany i codziennej pielęgnacji zębów, aby zapobiec erozjom, które mogą prowadzić do ukruszeń, złamań, odbarwień, nadwrażliwości, a nawet pęknięć zębów. Wszystkie te stany są bardzo bolesne, a zabiegi dentystyczne nie należą do tanich. Aby uniknąć erozji szkliwa zależy stosować się do poniższych rad:


Podobne porady

dentysta

Co szkodzi zębom?

Bóle Zębów
Często zdarza się, że o zębach zaczynamy myśleć dopiero wtedy, kiedy się psują. I choć wydaje nam się, że odpowiednio dbamy o higienę jamy ustnej, bo przecież rano i wieczorem myjemy zęby, a czasem zdarza nam się nawet użyć nici dentystycznej lub płynu do płukania ust, prawda jest nieco inna. W rzeczywistości na nasze zęby czyha codziennie mnóstwo niebezpieczeństw, za które to my sami jesteśmy odpowiedzialni.