Tag: Brak oddechu przy zasypianiu

Leczenie bezdechu sennego

Jak leczyć bezdech senny?

Choroby Układu Oddechowego

Większość z nas nie uważa chrapania za coś godnego zainteresowania dopóki osoba, z którą śpimy nie zaczyna zakłócać naszego snu. Jednak częste i głośne chrapanie może być znakiem bezdechu sennego. Choroba ta jest powszechna i może być bardzo niebezpieczna. Pomimo, że bezdech senny jest uleczalny, to często pozostaje on nierozpoznany i z związku z tym nieleczony. Nieleczony zaś, nawet bardzo łagodny bezdech senny, może mieć poważne konsekwencje zdrowotne i wpływać prawie na wszystkie sfery życia. Dlatego, jeśli podejrzewasz, że ty, lub twój partner cierpicie na tą przypadłość wówczas niezwłocznie należy zgłosić się z tym problemem do lekarza.

 

Metody leczenia bezdechu sennego:Podobne porady

chrapanie

Jak przestać chrapać?

Zaburzenia Snu
Jeżeli bardzo głośno chrapiesz, to prawdopodobnie śpisz znacznie dłużej, niż pozostali domownicy, którzy muszą cię słuchać. Poniżej znajdziesz wskazówki jak przestać chrapać, co ułatwi życie tobie i osobą dzielącym z tobą mieszkanie.
chrapanie

Sposoby na chrapanie

Zaburzenia Snu
Chrapanie, czyli wibracje i drgania podniebienia miękkiego, powstaje w wyniku niedrożności lub zwężenia dróg oddechowych. Jest to problem coraz większej ilości ludzi. Nie dość, że przypadłość ta źle wpływa na zdrowie, to irytujące dźwięki sprawiają, że cierpi również twój partner. Jak można temu zaradzić?
budzenie się

Dlaczego budzimy się między 3.00 a 5.00 rano?

Bezsenność
Kończy się długi i męczący dzień, jedyne o czym marzysz to wygodnie łóżko i długi sen. Niestety, zdarza się, że budzisz się z głębokiego snu na kilka godzin przed wschodem słońca. Jeśli należysz do osób, które z łatwością zasypiają , ale niestety budzą się w środku nocy przeczytaj poniższy artykuł.